Є.у.н.с.512/549/24
Провадження №2/512/220/24
с-ще Саврань
"02" жовтня 2024 р.
УХВАЛА
про витребування доказів
Суддя Савранського районного суду Одеської області Брюховецький О.Ю., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору: орган опіки та піклування в особі Савранської селищної ради Одеської області, орган опіки та піклування в особі Заваллівської селищної ради Кіровоградської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
До Савранського районного суду Одеської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог, щодо предмету спору: орган опіки та піклування в особі Савранської селищної ради Одеської області, орган опіки та піклування в особі Заваллівської селищної ради Кіровоградської області про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Ухвалою Савранського районного суду Одеської області від 23.07.2024 по вказаній справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 02.10.2024 (а.с.22-23).
02.10.2024 сторони в підготовче судове засідання не з`явилися.
Крім того, 02.10.2024 до суду надійшла заява представника третьої особи органу опіки та піклування Савранської селищної ради Подільського району Одеської області Яроменка І.В. про проведення підготовчого судового засідання без його участі (а.с. 30).
Частиною 1 статті 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини 1 статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
В силу частини 2 статті 13 ЦПК України суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з частиною 4 статті 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дітей, місця проживання дітей, виселення дітей, зняття дітей з реєстрації місця проживання, визнання дітей такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дітей від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дітей, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Відповідно до частини 5 статті 19 Сімейного кодексу України, орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи
Згідно з частиною 6 статті 56 ЦПК України органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть бути залучені судом до участі у справі або брати участь у справі за своєю ініціативою для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом, або якщо суд визнає це за необхідне.
Відповідно до пункту 3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого Постановою КМ України від 24 вересня 2008 р. N 866 (зі змінами та доповненнями), органами опіки та піклування є районні, районні у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад (далі - органи опіки та піклування), які провадять діяльність із соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі забезпечення їх права на виховання у сім`ї, надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, із захисту особистих, майнових і житлових прав дітей.
Органи опіки та піклування провадять свою діяльність, пов`язану із захистом прав дитини, з дотриманням принципу забезпечення найкращих інтересів дитини.
Як вбачається з письмових матеріалів справи, предметом позову є позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
Відповідно до вимог чинного національного та міжнародного законодавства обов`язковим у даній категорії справ є висновок Органу опіки та піклування.
Як зазначає позивачка в позовній заяві вона зареєстрована в с.Ковбасова Поляна, Подільський район, Одеська область, однак проживає разом з дитиною ОСОБА_3 в с.Завалля Голованівського району Кіровоградської області.
Відповідно до відповіді Савранської селищної ради Подільського району Одеської області вбачається, що за даними реєстру територіальної громади та картотеки ОСОБА_2 не зареєстрований (а.с.20).
Згідно відповіді з адресно-довідкового бюро при ВГІРФО ГУМВС України в Одеській області вбачається, що ОСОБА_2 не зареєстрований в м.Одеса (а.с.25).
Враховуючи, що сторонами до матеріалів справи вказаний висновок не надано, суд вважає необхідним зобов`язати орган опіки і піклування в особі Виконавчого комітету Заваллівської селищної ради Кіровоградської області (Кіровоградська область, Голованівський район, с. Завалля, вул. Соборна, 10)надати у наступне підготовче судове засідання належним чином обґрунтований висновок щодо доцільності позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно сина ОСОБА_3 , оскільки орган опіки та піклування перш за все захищає інтереси дитини у спорі між батьками і має висвітлити належним чином аргументовану думку щодо даного спору.
Враховуючи вищенаведене, керуючись частинами 4, 5 статті 19 СК України, статтями 13, 19, 76, 81, 84, 175, 177, 189, 196, частиною 2 статті 261, ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Зобов`язати орган опіки та піклування в особі Виконавчого комітету Заваллівської селищної ради Кіровоградської області надати належним чином обґрунтований висновок щодо доцільності (недоцільності) позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 стосовно сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказаний висновок необхідно надати суду до 01 листопада 2024 року.
В разі неподання витребуваних судом доказів у відповідності до пункту 3 частини 1, частини 2 статті 148 ЦПК України судом може вирішено питання про стягнення з винних осіб штрафу в дохід держави.
Роз`яснити, що відповідно до вимог статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Підготовче засідання по цивільній справі відкласти на 10 годину 00 хвилин 06 листопада 2024 року.
Копії ухвали направити учасникам справи.
У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали надіслати учасникам справи до відома, а також направити до органу опіки і піклування в особі Виконавчого комітету Заваллівської селищної ради Кіровоградської області (Кіровоградська область, Голованівський район, с. Завалля, вул. Соборна, 10) для виконання у відповідній частині.
Ознайомитись з повним текстом ухвали, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» в мережі Інтернет за веб-адресою: https://sr.od.court.gov.ua/sud1525/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Ю. Брюховецький
Суд | Савранський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122068428 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Савранський районний суд Одеської області
БРЮХОВЕЦЬКИЙ О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні