СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-зз/759/54/24
ун. № 759/16413/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2024 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравченко Ю.В., розглянувши клопотання представника ОСОБА_1 , адвокатки Бовсуновської Світлани Олександрівни, про скасування заходів забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
02 жовтня 2024 року адвокатка Бовсуновська С.О., яка діє в інтересах ОСОБА_1 , звернулася до суду з клопотанням про скасування заходів забезпечення позову, вжитих за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «НАШІ ДІТИ ХХІ», відповідно до ухвали Святошинського районного суду міста Києва від 13.08.2024 у справі № 759/16413/24.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.10.2024 головуючим суддею визначено Кравченка Юрія Вікторовича. Справа передана судді 03.10.2024.
Дослідивши вказане клопотання і додатки до нього, суддя дійшов таких висновків.
Порядок скасування заходів забезпечення позову закріплений у статті 158 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України). Водночас вимог до клопотання про скасування заходів забезпечення позову згадана норма не містить. Відтак застосуванню підлягають загальні положення про вимоги до заяв з процесуальних питань.
Згідно із ч. 1 ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, що вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Зазначене клопотання про скасування заходів забезпечення позову подане на стадії виконання судового рішення - ухвали Святошинського районного суду міста Києва від 13.08.2024 у справі № 759/16413/24 про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на приміщення 201, загальною площею 218,5 кв.м., розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2609582880000, що належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «СЛВ-КОМФОРТ», код ЄДРПОУ 45290082.
Наведене свідчить про наявність у заявниці обов`язку надати докази надсилання клопотання про скасування заходів забезпечення позову та додатків до нього іншим учасникам справи (Товариству з обмеженою відповідальністю «НАШІ ДІТИ ХХІ» та Товариству з обмеженою відповідальністю «СЛВ-КОМФОРТ»).
Проте, зазначений обов`язок заявниця не виконала, доказів надсилання копій поданих до суду документів іншим учасникам справи не надала.
Згідно із ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 158, 182, 183, 258-261, 353-355ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання представника ОСОБА_1 , адвокатки Бовсуновської Світлани Олександрівни, про скасування заходів забезпечення позову повернути заявниці без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя Кравченко Ю.В.
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 07.10.2024 |
Номер документу | 122090596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Кравченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні