Постанова
від 03.10.2024 по справі 911/458/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА

про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаціїної процедури

"03" жовтня 2024 р. м. Київ Справа № 911/458/24

Господарський суд Київської області у складі судді Гребенюк Т.Д.,

за участю секретаря судового засідання Оксенюк А.О.,

розглянувши клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Фреш Продакшн Ю Ей арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (вх.№ 3485 від 06.08.2024р.)

у справі

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" (08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул.Жовтнева,77, код ЄДРПОУ:34902363)

за участі:

представник боржника - не з`явився; арбітражний керуючий - Іващук В.А.; представник кредитора - не з`явився.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей". Так, ухвалою Господарського суду Київської області від 22.03.2024, зокрема, відкрито провадження у справі № 911/458/24 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей"; визнано вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Медіа Група Україна" у розмірі 8189862,70 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства.

Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" здійснено 22.03.2024, номер публікації 72822.

Після офіційного оприлюднення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" у строк, передбачений ч. 1 ст. 45 КУзПБ інших заяв з кредиторськими вимогами до Суду не надійшло.

За результатами попереднього засідання судом постановлено ухвалу від 15.05.2024р., у якій зазначено розмір визнаних грошових вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Медіа Група Україна: 8189862,70 грн., з яких 8159582,70 грн. основна заборгованість; 30280,00 грн. судового збору, сплаченого заявником за подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.

Крім того, вказаною ухвалою було зобов`язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича організувати проведення зборів кредиторів боржника, письмово повідомити учасників у справі про банкрутство про місце, дату і час проведення зборів кредиторів боржника, належні докази про що надати суду; Скликання зборів кредиторів призначити на 21.06.2024р.; зобов`язано розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича надати суду протокольне рішення зборів кредиторів боржника, передбачене ч.9 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства та призначено підсумкове засідання.

Від арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича надійшло клопотання (вх.№3485 від 06.09.2024р.) відповідно до якого розпорядник майна просив визнати Товариство з обмеженою відповідальністю Фреш Продакшн Ю Ей банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; призначити ліквідатором ТОВ Фреш Продакшн Ю Ей арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича.

25.09.2024 року арбітражним керуючим було подано доповнення до звіту розпорядника майна від 02.09.2024 року, до якого було долучено звіт про проведення фінансового аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю «Фреш Продокшн Ю Ей».

У підсумковому судовому засіданні 03.10.2024 арбітражний керуючий просив визнати боржника банкрутом та перейти до ліквідаційної процедури.

Розглянувши клопотання арбітражного керуючого про визнання ТОВ Фреш Продакшн Ю Ей банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, Суд зазначає про таке.

Відповідно до ч.1 ст. 49 Кодексу, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. Частиною 3 ст. 49 Кодексу регламентовано, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень, зокрема: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Аналіз положень ст. 49 Кодексу свідчить, що господарський суд, проводячи підсумкове засідання у справі про банкрутство, приймає рішення про введення наступної судової процедури щодо боржника, які визначені положеннями ст. 6 Кодексу. Отже, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження у справі (аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 22.04.2021 у справі №918/420/16, від 08.06.2022 у справі №904/6691/20).

Верховний Суд неодноразово наголошував, що, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неплатоспроможність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів, шляхом здійснення аналізу повноти проведених розпорядником майна заходів, які передбачені в процедурі розпорядження майном, та дослідити надані розпорядником майна належні та допустимі докази на підтвердження повноти проведення процедури розпорядження майном, зокрема, передбаченої у частині 3 статті 44 КУзПБ.

При цьому суд має з`ясувати актив і пасив боржника та співставити відомості щодо обох величин. Розмір пасиву боржника підлягає визначенню відповідно до затвердженого судом у порядку статті 47 КУзПБ реєстру вимог кредиторів. Відомості про актив боржника має містити звіт розпорядника майна про фінансово-майновий стан боржника. Зазначений звіт має бути предметом розгляду зборів кредиторів (комітету кредиторів), які на його підставі приймають рішення клопотати про перехід до наступної судової процедури.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається у попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на перебування провадження у справі у процедурі розпорядження майном боржника.

На вирішення питання переходу до ліквідаційної процедури впливають, за загальним правилом, три чинники: закінчення 170-денного строку, відведеного для стадії розпорядження майном; наявність ознак банкрутства; наявність рішення зборів кредиторів щодо переходу до ліквідаційної процедури та відсутність пропозицій щодо санації боржника. Подібні за змістом висновки викладені, зокрема, в постанові Верховного Суду від 23.03.2023 у справі №911/1609/21.

Щодо повноти проведених розпорядником майна заходів у процедур розпорядження майном:

Абзацом 1 ч.1 ст.44 Кодексу передбачено, що під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Частиною 3 ст. 44 Кодексу визначено обов`язки розпорядника майна під час процедури розпорядження майном, до яких, зокрема, віднесено проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявлення (за наявності) ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

І. На виконання зазначених положень розпорядником майна надано Суду звіт про проведення фінансового аналізу щодо виявлення ознак неплатоспроможності Товариства з обмеженою відповідальністю «Фреш Продакшн Ю Ей», згідно висновків якого у боржника наявні ознаки критичної неплатоспроможності, так як коефіцієнт покриття становить -0,03 та 0,37 відповідно. Для нормального функціонування підприємства цей показник має бути збільшений. У діяльності боржника прослідковується від`ємне значення за останні 3 роки.

Протягом 2020, 2021, 2022 років прослідковується зменшення власного капіталу та зменшення запасів та оборотних активів.

За аналізований періоду коефіцієнт фінансової залежності перевищує допустиме значення але має чітку динаміку до спаду, як наслідок зростає частка запозичених коштів при фінансуванні підприємства. Коефіцієнт маневреності власного капіталу становить -(0) при граничному значенні (0,1). Коефіцієнт концентрації позикового капіталу за наслідками останнього звітного періоду становить 4,66 при граничному значенні - (0,5).

Коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів становить - (-0,95) Показник фінансового ліверіджу становить (-0,95) збільшення значення цього показника свідчить про негативні зміни на підприємстві, граничне значення -0,25. Значення коефіцієнту Бівера - 0.

Станом на дату останньої звітності Підприємство знаходиться у вкрай складному фінансово-господарському стані, на що вказує значення розрахованих показників, проте ознак фіктивного банкрутства - не встановлено, але й фінансових можливостей щодо продовження діяльності підприємства без залучення зовнішніх інвестиційних джерел наразі не виявлено.

Отже, якщо взяти до уваги суму усіх заборгованостей підприємства, забезпечення зобов?язань боржника усіма його активами становитиме 0,11 тому навіть вживши певних заходів підприємство не могло би власними силами і засобами погасити усі борги.

За результатами визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності встановлено, що Підприємство перебуває у стані критичної неплатоспроможності, відтак, задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування процедури банкрутства.

В ході аналізу арбітражним керуючим не виявлено ознак фіктивного банкрутства, чи його приховування, чи умисних дій з доведення до банкрутства.

Згідно наданого аналізу фінансово-господарського стану підприємтва, боржник протягом останніх 3-х років провадив господарську діяльність. За результатами діяльності впродовж двох років наявний збиток (2021 рік - 195,3.тис. грн, 2022 рік - 11,9 тис. грн.) та нульовий фінансовий результат у 2023 році. Непокритий збиток на 31.12.2023 року був покритий резервним кпіталом в розмірі 5967,1тис.грн.створення резервного капіталу дослідити неможливо через відсутність бухгалтерських документів. Виходячи з оборотно-сальдової відомості за квітень 2024 року на рахунку непокритих збитків (рах.442) обліковується непокритий збиток в розмірі 64840329,29грн.

Щодо структури необоротних активів: станом на початок 2021 року у боржника наявні необоротні активи на суму 14121,2 тис. грн., з яких 558,9 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 13562,3 тис. грн. - основні засоби; 13562,3 тис. грн. залишкова вартість; 13611,4 тис. грн. первісна вартість. Станом на кінець 2021 року наявні необоротні активи на суму 14100,10 тис. грн., з яких 444,80 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 43655,30 тис. грн. - основні засоби; 43655,30 тис. грн. залишкова вартість; 44188,80 тис. грн. первісна вартість.

Станом на початок 2022 року у боржника наявні необоротні активи на суму 44100,1 тис. грн., з яких 444,8 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 43655,3 тис. грн. - основні засоби; 43655,3 тис. грн. залишкова вартість; 44188,8 тис. грн. первісна вартість. Станом на кінець 2022 року наявні необоротні активи на суму 44021,90 тис. грн., з яких 203,90 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 43818,00 тис. грн. - основні засоби; 43818,00 тис. грн. залишкова вартість; 44598,80 тис. грн. первісна вартість.

Станом на початок 2023 року у боржника наявні необоротні активи на суму 44021,9 тис. грн., з яких 203,9 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 43818 тис. грн. - основні засоби; 43818 тис. грн. залишкова вартість; 44598,8 тис. грн. первісна вартість. Станом на кінець 2023 року наявні необоротні активи на суму 61363,80 тис. грн., з яких 426,30 тис. грн. - незавершені капітальні інвестиції ; 60937,50 тис. грн. - основні засоби; 60937,50 тис. грн. залишкова вартість; 61940,80 тис. грн. первісна вартість.

Арбітражний керуючий зазначає, що основні засоби включають в себе рах. 15 Інвестиції, тобто авторські права на фільми. Сума інвестицій становить - 47477412,57 грн. Виходячи з оборотної відомості за квітень 2024 року на балансі підприємства залишилися виключно неліквідні основні засоби, які не мають особливої цінності. А саме: комп`ютери, карти пам`яті, мікрофони, та офісні меблі. Первинна вартість яких становить -604496,68 грн.. Сума зобов`язань за результатами 2023 року становить 48555000,00 грн. Сума дебіторської заборгованості, згідно акту інвентаризації становить 517335,39 грн., значна сума дебіторської заборгованості підлягає списанню, в зв`язку з простроченістю. Також існує дебіторська заборгованість з бюджетом в розмірі - 504109,97 грн. Отже, якщо взяти до уваги суму усіх заборгованостей підприємства, за висновками аналізу, наданого розпорядником майна, забезпечення зобов`язань боржника усіма його активами становитиме 0,11 тому навіть вживши певних заходів підприємство не могло би власними силами і засобами погасити усі борги.

Щодо структури оборотних активів (за даними фінансової звітності малого підприємства):

Станом на початок 2021 року у боржника наявні оборотні активи на суму 61654,9 тис. грн., з яких 54382,5 тис. грн. - запаси; 593,2 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 649,4 тис. грн. - дебіторська заборгованість за рахунками бюджетів; 2288,78 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 3741,0 тис. грн. - гроші та їх еквівалент. Станом на кінець 2021 року наявні оборотні активи на суму 19451,5 тис. грн., з яких 10159,0 тис. грн. - запаси; 0,0 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 733,7 тис. грн. - дебіторська заборгованість за розрахунками з бюдженом; 6909,7 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 1649,1 тис. грн. - гроші та їх еквівалент.

Станом на початок 2022 року у боржника наявні оборотні активи на суму 19451,5 тис. грн., з яких 10159 тис. грн. - запаси; 0,0 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 733,7 тис. грн. - дебіторська заборгованість за рахунками бюджетів; 6909,7 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 1649,1 тис. грн. - гроші та їх еквівалент. Станом на кінець 2022 року наявні оборотні активи на суму 19163,6 тис. грн., з яких 16845,8 тис. грн. - запаси; 0,0 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 746,7 тис. грн. - дебіторська заборгованість за розрахунками з бюдженом; 1443,7 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 127,4 тис. грн. - гроші та їх еквівалент.

Станом на початок 2023 року у боржника наявні оборотні активи на суму 19163,5 тис. грн., з яких 16845,8 тис. грн. - запаси; 0,0 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 746,7 тис. грн. - дебіторська заборгованість за рахунками бюджетів; 1443,6 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 127,4 тис. грн. - гроші та їх еквівалент. Станом на кінець 2023 року наявні оборотні активи на суму 3247,5 тис. грн., з яких 1501,1 тис. грн. - запаси; 0,0 тис. грн. - дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги; 734,5 тис. грн. - дебіторська заборгованість за розрахунками з бюдженом; 877,5 тис. грн. - інша поточна дебіторська заборгованість; 134,4 тис. грн. - гроші та їх еквівалент.

Щодо визначення ознак фіктивного банкрутства:

Враховуючи дані аналізу можна зробити висновок, що ознаки критичної неплатоспроможності присутні, так як коефіцієнт покриття становить -0,89 та 0,90 відповідно. Для нормального функціонування підприємства цей показник має бути збільшений. У нашому випадку прослідковується від`ємне значення за останні 3 роки. Протягом 2021, 2022, 2023 років прослідковується зменшення запасів та відсутність обігових коштів.

За аналізований періоду коефіцієнт фінансової залежності перевищує допустиме значення, але має чітку динаміку до спаду як наслідок зростає частка запозичених коштів при фінансуванні підприємства. Коефіцієнт маневреності власного капіталу на 31.12.2023 року становить - (-3,39) при граничному значенні (0,1). Коефіцієнт концентрації позикового капталу за наслідками останнього звітного періоду становить 0,79 при граничному значенні - 0,5). Коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів становить (-13,9). Показник фінансового ліверіджу становить (-0, 79) збільшення значення цього показника свідчить про негативні зміни на підприємстві, граничне значення -0,25. Значення коефіцієнту Бівера - 0,08.

Арбітражний керуючий робить висновки, що станом на дату останньої звітності підприємство знаходиться у вкрай складному фінансово- господарському стані на що вказує значення розрахованих показників, проте ознак фіктивного банкрутства - не встановлено, але й фінансових можливостей щодо продовження діяльності підприємства без залучення зовнішніх інвестиційних джерел наразі не виявлено.

Щодо визначення ознак дій з приховування банкрутства: Арбітражний керуючий зазначає про зменшення активів підприємства, зменшення доходу та неможливість провести погашення кредиторської заборгованості. Підприємство фактично використовували запозичення ,шляхом отримання позики у Засновника. Коефіцієнт ліквідності становить 0,39. При значенні коефіцієнта покриття менше 1 підприємство має неліквідний баланс. Коефіцієнт абсолютної ліквідності за результатами 2023 року становить 0,0. Нормативним показником вважається значення від 0,1 до 0,2. Більш низький показник вказує на те, що Товариство не зможе погасити свої борги. Дані коефіцієнти вказують на те, що у підприємства відсутні свої обігові кошти, та покрити збитки та заборгованість без залучення додаткового фінансування (запозичень) буде не можливо. Протягом 2023 року оборотні активи товариства зменшилися на - 15916,00 тис. грн.

Щодо визначення ознак дій з доведення до банкрутства: Розпорядник майна зазначив, що ним не було встановлено ознак дій з доведення до банкрутства. Як посилався розпорядник майна, вказаного висновку він дійшов з огляду на встновлені в ході аналізу показники забезпечення зобов`язань боржника всіма його активами - (0,28); забезпечення зобов`язань боржника всіма його оборотними активами - (0,39); розмір чистих активів - (14011,4).

ІІ. Згідно абз. 11 ч. 3 ст. 44 Кодексу, розпорядник майна зобов`язаний не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

На виконання зазначених положень, 05.07.2024 року розпорядником майна проведено інвентаризацію майна боржника, що підтверджується: інвентаризаційним описом необоротних активів від 10.05.2024р.; інвентаризаційним описом запасів від 10.05.2024р.; актом №1 про результати інвентаризації грошових коштів від 01.05.2024р.; актом інвентаризації дебіторської заборгованості від 10.05.2024р.; актом інвентаризації наявності грошових коштів, цінностей від 01.05.2024р.

За змістом інвентаризаційного опису необоротних активів від 10.05.2024р. встановлено, що вартість необротних активів за даними бухгалтерського обліку становить 41084,05 грн. (т.1 а.с. 150).

Згідно інвентаризаційного опису запасів за 10.05.2024р. вказано, за результатами перевірки було виявлено, що сума цінностей, які контрольно перевірені становить 138347,42грн. (т.1 а.с. 151-152).

Відповідно до акту № 1 про результати інвентаризації грошових коштів загальна сума коштів на відкритих рахунках згідно виписок складає 15394,14 грн., що збігається з даними бухгалтерського обліку (т.1 а.с. 153).

За змістом акту інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості від 10.05.2024р., сума дебіторської заборгованості складає 517335,39 грн. (т.1 а.с. 154).

Відповідно до даних балансу на 31.12.2021 (фінансова звітність малого підприємства):

Актив:

1. Необоротні активи на початок звітного періоду складали 14121,2 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 44100,1 тис. грн.;

2. Оборотні активи на початок звітного періоду складали 61654,9 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 19451,5 тис. грн.;

Пасив:

3.Власний капітал на початок звітного періоду складав -2080,8 тис. грн.; на кінець звітного періоду складав -3476,1 тис. грн.;

4. Поточні зобов`язання на початок звітного періоду складали 41343,5 тис. грн.; на кінець звітного періоду 49540,2 тис. грн.

Відповідно до даних балансу на 31.12.2022 (фінансова звітність малого підприємства):

Актив:

1. Необоротні активи на початок звітного періоду складали 44100,1 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 44021,9 тис. грн.;

2. Оборотні активи на початок звітного періоду складали 19451,5 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 19163 тис. грн.;

Пасив:

3.Власний капітал на початок звітного періоду складав -3476,1 тис. грн.; на кінець звітного періоду складав -3405,4 тис. грн.;

4. Поточні зобов`язання на початок звітного періоду складали 49540,2 тис. грн.; на кінець звітного періоду 49103,4 тис. грн.

Водночас, відповідно до інформації з фінансової звітності малого підприємства станом на 31.12.2023 :

Актив:

1. Необоротні активи на початок звітного періоду складали 44021,9 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 61363,8 тис. грн.;

2. Оборотні активи на початок звітного періоду складали 19163,5 тис. грн.; на кінець звітного періоду складали 3247,5 тис. грн.;

Пасив:

3.Власний капітал на початок звітного періоду складав -3405,4 тис. грн.; на кінець звітного періоду складав 13359,5 тис. грн.;

4. Поточні зобов`язання на початок звітного періоду складали 49103,3 тис. грн.; на кінець звітного періоду 48555 тис. грн.

Суд вважає за необхідне зазначити, що в процедурі розпорядження майном пасив боржника не формується повністю. У цій процедурі встановлюються виключно грошові вимоги кредиторів, які виникли до відкриття справи про банкрутство. Що ж стосується поточних кредиторів, чиї вимоги виникли після відкриття справи, то борги за ними встановлюються в наступних судових процедурах.

Для об`єктивного формування пасиву необхідно розуміти реальну кількість кредиторів боржника. КзПБ пропонує модель триваючого формування пасиву, процес якого припиняється тільки із завершенням справи про банкрутство (чч.4, 6 ст.45). Це зумовлює автоматичне погашення вимог тільки стосовно кредиторів, які взагалі не брали участі в процесі. Що ж до конкурсних кредиторів, які несвоєчасно подали свої вимоги до суду, то для них КзПБ обмежив немайнові права, оскільки вони не мають права голосу в органах самоврядування кредиторів.

Аналізуючи актив і пасив боржника, Судом береться до уваги таке:

В ході інвентаризації встановлено наявність активів на загальну суму 712180,93грн. (згідно інвентаризаційного опису необоротних активів від 10.05.2024р. вартість необоротних активів становить 41084,05 грн.; згідно інвентаризаційного опису запасів від 10.05.2024р. загальна вартість запасів складає 138347,42 грн.; згідно акту № 1 про результати інвентаризації грошових коштів від 01.05.2024 р. загальна вартість складає 15394,14 грн. згідно акту інвентаризації дебіторської заборгованості 517335,39 грн.).

Актив відповідно фінансової звітності малого підприємства станом 31.12.2023 становить 64611,3 тис. грн. (необоротні активи складали 61363,8 тис. грн.; оборотні активи складали 3247,5 тис. грн.).

Згідно даних фінансової звітності малого підприємства станом 31.12.2023 поточні зобов`язання складають 48555000,00грн.; довгострокові зобов`язання, цільове фінансування та забезпечення складають 2696,8 тис. грн.; загальний розмір пасиву відповідно до реєстру вимог кредиторів боржника становить 8189862,70 грн.

За результатами діяльності у боржника впродовж двох років наявний збиток (2021 рік - 195,3.тис. грн, 2022 рік - 11,9 тис. грн.) та нульовий фінансовий результат у 2023 році. На рахунку 442 обліковується непокритий збиток в розмірі 64840329,29грн. (дані аналізу фінансово-господарської діяльності боржника).

Арбітражний керуючий зазначає, що основні засоби включають в себе рах. 15 Інвестиції, тобто авторські права на фільми. Сума інвестицій становить - 47477412,57 грн. Виходячи з оборотної відомості за квітень 2024 року на балансі підприємства залишилися виключно неліквідні основні засоби, які не мають особливої цінності. А саме: комп`ютери, карти пам`яті, мікрофони, та офісні меблі. Первинна вартість яких становить -604496,68 грн.. Сума зобов`язань за результатами 2023 року становить 48555000,00 грн. Сума дебіторської заборгованості, згідно акту інвентаризації становить 517335,39 грн., значна сума дебіторської заборгованості підлягає списанню, в зв`язку з простроченістю. Також існує дебіторська заборгованість з бюджетом в розмірі - 504109,97 грн.

У судовому засідані керівник боржника пояснював, що у підприємства відсутні реальні активи для погашення заборгованості перед ініціюючим кредитором, що боржник не має рухомого чи нерухомого майна (арк.с. 51, т.1).

Пояснення представників боржника та ініціюючого кредитора у судових засіданнях свідчать, що між сторонами проводилися перемовини щодо варіантів погашення існуючої заборговансоті, зокрема, кредитору було направлено лист-пропозицію, яким передбачалось можливість передачі виключних майнових прав на фільм у розмірі частки, яка б покрила суму заборгованості 897554,97 грн., та можливість отримати ексклюзивне право на телевізійні права на території України на весь строк охорони прав, втім вказані перемовини не завершилися позитивним результатом.

Наявна в матеріалах справи оборотно-сальдова відомість по рахунку 15 Інвестиції за 01.04.2021р. - 30.04.2024р. свідчить, що на вказаному рахунку за дебитом і кредитом оборотів за період обліковується сума 47766412,57 грн. Згідно Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій, рахунок 15 "Капітальні інвестиції" призначений для обліку витрат на придбання або створення матеріальних і нематеріальних необоротних активів.

Враховуючи специфічність такого нематеріального активу боржника як майнові права на фільми, та враховуючи пояснення керівника боржника щодо відсутності ліквідних активів, які можуть бути швидко реалізоваві та використані для сплати боргових зобов`язань, вартість активів, встановлену в ході інвентаризації майна боржника, 712180,93 грн., висновки розпорядника майна за результатами проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності боржника, що балансова вартість активів явно не відповідає дійсній вартості активів (арк.с. 210, т.1), наявний збиток за результатами діяльності впродовж двох років (2021 рік - 195,3.тис. грн, 2022 рік - 11,9 тис. грн.) та нульовий фінансовий результат у 2023 році, обліковування на рахунку рах.442 непокритого збитку в розмірі 64840329,29грн., визнані судом вимоги кредитора у сумі 8189862,70 грн. та наявність поточних зобов`язань за даними фінансової звітності у сумі 48555000,00 грн., Суд погоджується з твердженням розпорядника майна про неспроможність боржника задовольнити вимоги ініціюючого кредитора та виконати поточні зобов`язання за рахунок наявних активів.

Доказів поліпшення фінансового становища боржника з моменту відкриття провадження у справі про його банкрутство ані розпорядником майна, ані боржником Суду не надано; заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника до Суду не надходило.

ІІІ. Відповідно до абз. 8 ч. 3 ст. 44 Кодексу розпорядник майна зобов`язаний скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань.

Так, згідно абз. 1 ч. 1 ст. 48 Кодексу, протягом 10 днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.

Розпорядником майна було здійснено заходи щодо організації та проведення перших зборів кредиторів, про що свідчить протокол від 21.06.2024. На вказаних зборах був присутній представник єдиного кредитора ТОВ «Медіа Група Україна» Анісімов В.М. з кількістю голосів 8160. На порядок денний було винесено такі питання: обрання комітету кредиторів; подальше провадження у справі. За результатами вказаних зборів було обрано головою комітету кредиторів ініціюючого кредитора та вирішено надіслати повторний запит боржнику щодо надання даних документів та клопотати перед судом про продовження процедури розпорядження майном на 2 місяці.

Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам проведення перших зборів кредиторів, враховуючи положення ч.ч. 2, 4 ст. 48 Кодексу, враховуючи, що наявність у справі лише одного кредитора, який був присутній на перших зборах кредиторів, Суд виснує про повноважність перших зборів кредиторів.

З метою належного повідомлення про чергові збори кредиторів, розпорядником майна були надіслані кредитору та боржнику відповідні повідомлення (вих.№ 22/458-пк від 22.09.2024р.). У судовому засіданні 25.09.2024 року представник боржника Щербина О.М. підтвердив, що був обізнаний про скликання зборів кредиторів та отримав запрошення на вказані збори від розпорядника майна.

Зі змісту протоколу зборів кредиторів від 05.09.2024 року вбачається, що на вказаних зборах був присутній представник єдиного кредитора ТОВ «Медіа Група Україна» Анісімов В.М. з кількістю голосів 8160 та розпорядник майна з правом дорадчого голосу. На порядок денний було винесено такі питання: 1. Звіт розпорядника майна; 2. Подальше провадження у справі.

Відповідно до протоколу зборів від 05.09.2024:

По першому питанню: за погодження звіту розпорядника майна про нарахування основної грошової винагороди проголосували "за" одностайно (8160 голосів).

По другому питанню: щодо подальшого провадження у справі представником кредитора було запропоновано подати до суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором боржника призначити розпорядника майна-арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича. За результатами зазначеного одноголосно вирішено: клопотати перед судом про визнання боржника ТОВ «Фреш Продакшн Ю Ей» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором боржника призначити розпорядника майна арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича.

За приписами п.4 ч.5 ст 48 КУзПБ, саме до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів (ч.9 ст. 48 КУзПБ).

Таким чином, враховуючи результати голосування кредиторів, відображені в протоколі зборів кредиторів від 05.09.2024, рішення про перехід до наступної процедури у справі про банкрутство, а саме - визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято зборами кредиторів ТОВ "Фреш Продакшн Ю Ей".

Підсумовуючи викладене вище, Суд виснує про повноту дій розпорядника майна у процедурі, та зазначає, що розпорядником майна не встановлено наявність у боржника активів для погашення заборгованості перед кредиторами, що свідчить про неплатоспроможність боржника. Доказів поліпшення фінансового становища боржника з моменту відкриття провадження у справі про його банкрутство ані розпорядником майна, ані боржником Суду не надано; заяв від потенційних інвесторів щодо оздоровлення фінансового становища боржника до Суду не надходило; 170-денний строк, відведений для стадії розпорядження майном сплив; зборами кредиторів прийнято рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Наведені обставини підтверджують неможливість задоволення вимог кредиторів інакше, ніж через застосування до боржника ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч.1 ст.58 Кодексу у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

При цьому, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута (ч.1 ст. 59 Кодексу).

У постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України (ч. 1 ст. 60 Кодексу).

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу, зокрема, арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) чи зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи).

Як зазначалось вище, комітетом кредиторів від 23.02.2024 прийнято рішення про визначення кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Фреш Продаршн Ю Ей" арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича.

У свою чергу, обраний зборами кредиторів арбітражний керуючий у судовому засіданні надав суду згоду на призначення його ліквідатором Фреш Продакшн Ю Ей та сповістив, що останній не відноситься до категорії осіб визначених ч. 2 ст.11 та ч. 3 ст.28 Кодексу, має належну та достатню матеріальну-технічну базу для здійснення повноважень ліквідатора. Обставин та доказів, які б вказували на протилежне іншими учасниками справи суду надано не було.

З огляду на зазначене, Суд дійшов висновку про можливість призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Фреш Продакшн Ю Ей арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича.

Керуючись ст.ст.12,232-233 ГПК України, ст.ст. 2, 28, 44, 48-49, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, Суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю Фреш Продакшн Ю Ей арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (вх.№ 3485 від 06.08.2024р.)- задовольнити.

2.Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" (08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул.Жовтнева,77, код ЄДРПОУ:34902363).

3.Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого санацією, ліквідатора №538 від 18 березня 2013 року, адреса: 29016, місто Хмельницький, вулиця Львівське шосе, будинок 33/2, квартира 91).

4.Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" (08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул.Жовтнева,77, код ЄДРПОУ:34902363) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

5.Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" арбітражного керуючого Іващука Валентина Анатолійовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого санацією, ліквідатора №538 від 18 березня 2013 року, адреса: 29016, місто Хмельницький, вулиця Львівське шосе, будинок 33/2, квартира 91).

6. З дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

7.Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Фреш Продакшн Ю Ей" (08130, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Петропавлівська Борщагівка, вул.Жовтнева,77, код ЄДРПОУ:34902363) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

8.Зобов`язати відповідних посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть зобов`язання щодо відшкодування збитків, завданих таким ухиленням.

9.Примірник постанови направити Центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням банкрута (для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей у відповідності до цієї постанови).

Відповідно до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, постанова набрала законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у порядку, передбаченому ст.ст. 256-257 ГПК України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст постанови складено 07.10.2024р.

Суддя Т.Д. Гребенюк

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.10.2024
Оприлюднено08.10.2024
Номер документу122114336
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —911/458/24

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Постанова від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 25.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 10.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 05.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 10.07.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Янюк О.С.

Ухвала від 15.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 13.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

Ухвала від 02.05.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Гребенюк Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні