Ухвала
від 07.10.2024 по справі 918/913/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

07 жовтня 2024 р.м. РівнеСправа № 918/913/24

Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,

розглянувши матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля"

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про"

про: відкриття провадження у справі про банкрутство

У жовтні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля" звернулось до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737).

Розглянувши матеріали заяви на предмет їх відповідності нормам Кодексу України з процедур банкрутства та Господарського процесуального кодексу України, господарський суд дійшов висновку про залишення заяви без руху, з огляду на наступне.

Згідно з положеннями статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з нормами частини 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються зокрема докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Відповідно до приписів частини 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Згідно з положеннями статті 8 Закону України "Про державний бюджет на 2024 рік" установлено з 1 січня 2024 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 7100 гривень, з 1 квітня - 8000 гривень.

Таким чином, розмір авансованої винагороди арбітражному керуючому (встановлений частиною 2 статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства) становить 72 000,00 грн (8 000* 3*3).

Заявником надано договір про оплату праці, винагороду та відшкодування витрат арбітражного керуючого від 25 вересня 2024 року, який визначає розмір оплати праці (72 000,00 грн за 3 місяці, яка вноситься рівними частинами по 24 000,00 грн).

Щодо вказаних обставин суд зауважує наступне.

Згідно пункту 1-6 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

А проте, наданий заявником примірник договору не відповідає вимогам пункту 1-6 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ, оскільки вказані положення закону визначають, що укладена угода з обраним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство визначає розмір та порядок виплати до її закриття (підстави закриття встановлені розділом VІ КУзПБ), всупереч зазначеному наданий примірник угоди визначає розмір та порядок виплати винагороди лише з моменту призначення арбітражного керуючого до моменту прийняття комітетом кредиторів рішення про встановлення оплати, або прийняття судом рішення про перехід до іншої процедури.

Так, відповідно до предмету договору вказано, що цей договір визначає порядок оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого лише як розпорядника майна боржника, а арбітражний керуючий зобов`язується надавати послуги і виконувати повноваження лише розпорядника майна.

Разом з тим суд зауважує, що провадження у справі про банкрутство не завершується стадією розпорядженя майном і у випадку переходу до наступних процедур банкрутства питаня оплати послуг арбітражного керуючого а також виконання нимповноважень у справі про банкрутсво до її закриття залишиться не вирішеним. Таким чином дана угода суперечить положенням КУзПБ.

З урахуванням наведеного, заявнику необхідно надати суду докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Згідно з правилами частини 2 статті 34 КУзПБ, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті.

Згідно з положеннями статті 4 Закону України "Про судовий збір, за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Всупереч наведеному, заява відкриття провадження у справі про банкрутство не містить доказів сплати судового збору в розмірі 30 280,00 грн.

Згідно з нормами частини 2 статті 34 КУзПБ, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником.

Позовну заяву підписано представником, при цьому матеріали заяви не містять довіреності чи договору, з якого можна встановити обсяг повноважень представника заявника.

Згідно з приписами частини 3 статті 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

За правилами статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, суд зазначає, що відповідно до правил частин 3, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 34, 37 КУзПБ, статтями 174, 234 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" залишити без руху.

2. Заявнику у 5-ти денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки заяви, а саме надати суду:

- докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень (72 000,00 грн);

- докази сплати судового збору в розмірі 30 280,00 грн;

- довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника.

Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з пунктом 5 статті 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Андрій КАЧУР

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено08.10.2024
Номер документу122114847
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —918/913/24

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні