Ухвала
від 29.10.2024 по справі 918/913/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"29" жовтня 2024 р. Справа № 918/913/24

Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,

розглянув матеріали заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля"

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737)

про: банкрутство

кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля"

секретар судового засідання: С.Коваль

представники:

від заявника: О.Сядро

від боржника: А.Хоменко

Обставини справи

У жовтні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля" звернулось до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737).

Процесуальні дії у справі

Згідно з положеннями статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

04 жовтня 2024 року від арбітражного керуючого Сокотуна В.А. надійшла заява про участь у справі.

Ухвалою суду від 16 жовтня 2024 року прийнято до розгляду заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про", призначено заяву до слухання у підготовчому засіданні на 29 жовтня 2024 року, запропоновано ТзОВ "Вест Про" надати відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

23 жовтня 2024 року Товариством обмеженою відповідальністю "Вест Про" надано відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Фактичні обставини, що встановлені судом за наслідками підсумкового засідання

При розгляді матеріалів заяви судом встановлено, що 12 квітня 2022 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ САД" та Товариством обмеженою відповідальністю "Танк Транс Україна" (ідентифікаційний код 39916737) був укладений договір поворотної фінансової допомоги №09/П/2022, відповідно до предмету якого Товариство з обмеженою відповідальністю "ТБ САД" зобов`язалося надати Товариству обмеженою відповідальністю "Танк Транс Україна" поворотну фінансову допомогу на суму 108 523 000 гривень зі строком повернення до 11 квітня 2024 року.

Як слідує з долучених заявником доказів, на виконання умов договору про надання поворотної фінансової допомоги Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ САД" сплачено на рахунок Товариства обмеженою відповідальністю "Танк Транс Україна" обумовлені договором кошти.

07 лютого 2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "ТБ САД" (первісний кредитор), Товариством обмеженою відповідальністю "Танк Транс Україна" (боржник) та Товариством з обмеженою відповідальністю СІА- Поділля" (новий кредитор) був укладений договір відступлення права вимоги №01/В/2023, згідно з яким первісний кредитор уступає, а новий кредитор приймає на себе право вимоги до боржника, яке виникло у первісного кредитора на підставі договору поворотної фінансової допомоги №09/П/2022 від 12.04.2022 року в розмірі 30 352 530,00 грн.

Згідно з умовами пункту 1.2. договору відступлення права вимоги, новий кредитор, підписуючи цей договір, підтверджує, що йому була передана вся необхідна інформація (документація), пов`язана із основним договором.

Розділом 3 договору відступлення права вимоги передбачено, що боржник не заперечує проти заміни первісного кредитора новим кредитором в основному договорі і підписуючи зі своєї сторони цей договір, дає свою згоду на відповідну заміну в порядку та на умовах, визначених цим договором, а також підтверджує, що він є належним чином повідомлений про відступлення права вимоги за даним договором.

Боржник підтверджує в повній мірі свої зобов`язання по основному договору укладеному між первісним кредитором та боржником та зобов`язується виконати свої зобов`язання на користь нового кредитора.

Боржник зобов`язується виконати свої зобов`язання у строки, вказані у вимогах нового кредитора.

Згідно з відомостями, що містяться в ЄДРЮОФОПтаГФ, станом на даний час юридична особа з ідентифікаційним кодом 39916737 має найменування Товариство обмеженою відповідальністю "Вест Про".

Заявник вказує, що боржник не повернув отриману поворотну фінансову допомогу в розмірі 30 352 530,00 грн, яку заявник набув як новий кредитор на підставі договору про відступлення права вимоги №01/В/2023 від 07 лютого 2023 року.

Відповідно до статті 11 ЦК України та статті 174 Господарського кодексу України (далі ГК України) договір є підставою для виникнення цивільних прав і обов`язків (господарських зобов`язань).

Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ч. 1 ст. 509 ЦК України).

Відповідно до статті 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з вимогами частин 1 статті 530 ЦК України якщо у зобов`язані встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За умовами статті 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно із нормами статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За своїми ознаками укладений сторонами спору договір про надання поворотної фінансової допомоги подібний до договору позики.

Згідно із нормами статті 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Положеннями статті 1047 ЦК України визначено, що договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Статтею 640 ЦК України передбачено, що договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.

Згідно з нормами статті 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Статтею 510 Цивільного кодексу України встановлено, що сторонами у зобов`язанні є боржник і кредитор.

Відповідно до статті 512 Цивільного кодексу України, кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва; 3) виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); 4) виконання обов`язку боржника третьою особою.

Кредитор у зобов`язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов`язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом.

Крім того статтею 516 Цивільного кодексу України передбачено, що заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

Господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

За наслідками розгляду в підготовчому засіданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд не встановив підстав для відмови у відкритті провадження, передбачених у пункті 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства.

Суд встановив, що розмір заборгованості боржника перед ініціюючим кредитором становить 30 352 530,00 грн. Боржник не висловив заперечення щодо існування заборгованості та не надав суду підтвердження спроможності виконати зобов`язання та погасити таку заборгованість. Cуд не встановив обставин щодо можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав.

Згідно з нормами статті 64 КУзПБ, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому у першу чергу задовольняються витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді. У четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою.

Матеріали справи не мітять доказів того, що наявна заборгованість забезпечена заставою.

Враховуючи вище викладене суд зробив висновок про наявність підстав визнання вимог кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля" до у розмірі: 24 224,00 грн судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга); 30 352 530,00 грн (4 черга задоволення). А отже наявні підстави для відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про".

За таких обставин суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про", ввести процедуру розпорядження майном, мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити розпорядника майна боржника.

Згідно з положеннями статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Водночас, згідно з нормами пункту 1-6 Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

Подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство містить клопотання про призначення ОСОБА_1 розпорядником майна боржника.

9 жовтня 2024 року арбітражним керуючим Сокотуном Віталієм Аполлінарійовичем подано заяву про згоду на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про".

З огляду на пункт 1-6 Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, суд не вбачає підстав для здійснення запиту на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого у справі, суд вважає за необхідне призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Сокотуна Віталія Аполлінарійовича.

Висновки суду

Розглянувши подану заяву суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про", визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля", ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, ввести процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначити Сокотуна Віталія Аполлінарійовича, вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство, встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду, встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, призначити попереднє засідання.

Керуючись статтями 2, 30, 34, 39, 41 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

1. Відкрити провадження у справі №918/913/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737).

2. Визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "СІА Поділля" у розмірі:

- 24 224,00 грн. судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга);

- 30 352 530,00 грн (4 черга задоволення).

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737) до 31 березня 2025 року.

5. Розпорядником майна призначити Сокотуна Віталія Аполлінарійовича ( АДРЕСА_1 , свідоцтво №247 від 02 квітня 2013 року).

6. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

7. З метою виявлення кредиторів, здійснити оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Вест Про" (ідентифікаційний код 39916737) на офіційному веб-порталі судової влади України.

8. Встановити строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 10 грудня 2024 року.

9. Встановити дату складання розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду 10 грудня 2024 року.

10. Встановити строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 10 грудня 2024 року.

11. Проведення попереднього засідання суду призначити на "17" грудня 2024 р. на 11:00 год., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області (за адресою 33013 , м. Рівне, вул. Давидюка Тараса, 26А, в залі судових засідань каб. №12).

12. Зобов`язати розпорядника майна боржника у наступному засіданні надати cуду звіт про поведену роботу.

Копію ухвали направити: заявнику, боржнику, арбітражному керуючому, Рівненському міському відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Львів) (33028, м. Рівне, вул. Замкова, 22а); Головному управлінню ДПС у Рівненській області (33023, м. Рівне, вул. Відінська, 12), державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.

Ухвала набирає законної сили порядку визначеному статтею 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до статей 254, 255 ГПК України

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Андрій КАЧУР

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122679074
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —918/913/24

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 16.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні