Ухвала
від 07.10.2024 по справі 922/3506/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"07" жовтня 2024 р. м ХарківСправа № 922/3506/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Мужичук Ю.Ю.

розглянувши матеріали

позовної заявиМіжнародної дипломатичної Академії (м. Харків, вул. Пушкінська, 84А, код ЄДРПОУ 38746112) до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Григорія Сковороди, 77, код ЄДРПОУ 02071139) про ліквідацію

ВСТАНОВИВ:

Міжнародна дипломатична Академія звернулася до Господарського суду Харківської області через систему "Електронний суд" із позовною заявою до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, про розпочаток ліквідації згідно проведення компанії з ліквідації неписьменності в Україні та розпочаток створення факультету.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Суд зазначає, що позовна заява подана через електронний кабінет представника позивача Гамідова Сахіба Агіловича. При цьому, про наявність або відсутність електронного кабінету саме у позивача у вступній частині позовної заяви представником всупереч вимогам ст. 162 ГПК України відомостей не вказано.

Представником позивача вказано найменування позивача: «Міжнародна дипломатична Академія», проте згідно інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за кодом ЄДРПОУ 38746112, найменуванням позивача є: «Харківське міжрегіональне представництво міжнародної громадської організації "Міжнародна дипломатична місія народної дипломатії "Європейська Україна». Крім того, у вступній частині позовної заяви не вказано індексу місцезнаходження позивача та зазначено адресу: «м. Харків, вул. Пушкінська, 84А», що не відповідає відомостям в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, згідно з даними якого за кодом ЄДРПОУ 38746112, юридичною адресою позивача є: «61052, м. Харків, вул. Полтавський шлях, 31, кімната 514».

Вказані вище недоліки мають бути усунуті позивачем шляхом подання письмових пояснень із визначенням вірного найменування позивача та повним зазначенням адреси його реєстрації.

Крім того, приписами частини 6 статті 6 ГПК України (тут і далі - в редакції Закону від 19.10.2023 № 3424-IX) унормовано, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до положень частини 7 статті 42 ГПК України визначено якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи (далі - ЄСІТС) або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення (абз.1); якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи (абз. 2); суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами (абз. 3).

Судом встановлено, що позивач не має електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України, якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Отже суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу про наявний у нього обов`язок бути зареєстрованим в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.

Позовна заява не містить також відомостей про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету, що має бути усунуто позивачем.

Згідно з ч. 4 ст. 45 ГПК України відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Згідно з п.п. 4, 5, 6, 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:

- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Втім вимоги вищевказаної норми позивачем не виконані, а саме у позовній заяві не вказано яким чином та у який спосіб права позивача порушені відповідачем, не викладено ані правового обґрунтування позову, ані викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; ані зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; ані відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору. Також, позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви та не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що також має бути усунуто позивачем, відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

- направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

- сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем не надано до позовної заяви доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача, що має бути усунуто позивачем.

Представник позивача Галідов С.А. зазначає про те, що він є інвалідом 2-ої групи та звільнений від сплати судового збору, проте звільнення представника позивача не звільнює юридичну особу - позивача від сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України Про судовий збір.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України Про судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Абзацем 2 ч. 3 ст.6 Закону України Про судовий збір визначено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік установлено, що у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить: з 1 січня 2024 року 3028 грн.

Отже, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до господарського суду відповідної позовної заяви, становить 3028,00 грн.

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Судом встановлено, що позовна заява подана в електронній формі та складається з двох вимог немайнового характеру, відтак сума судового збору за подання даного позову до суду з урахуванням коефіцієнта пониження розміру ставки судового збору складає 4844,80 грн. Вказаний недолік позовної заяви має бути усунуто позивачем шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 4844,80 грн.

Згідно з приписами частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України).

На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Міжнародної дипломатичної Академії - залишити без руху.

2. Встановити Міжнародній дипломатичній Академії строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити Міжнародній дипломатичній Академії спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- письмових пояснень із визначенням вірного найменування позивача та повним зазначенням адреси його реєстрації;

- відомостей про наявність або відсутність у позивача та відповідача електронних кабінетів;

- відомостей щодо змісту позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором;

- відомостей із викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, з уточненням яким чином та у який спосіб права позивача порушені відповідачем зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, правові підстави позову

- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору;

- відомостей в яких зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів

- доказів сплати судового збору у розмірі 4844,80 грн.

Повідомити позивача про його обов`язок, як юридичної особи, зареєструвати свій електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі) та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через ЄСІТС або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Повідомити сторони про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/ а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу підписано 07.10.2024.

СуддяЮ.Ю. Мужичук

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.10.2024
Оприлюднено08.10.2024
Номер документу122115058
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —922/3506/24

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Дроботова Т.Б.

Ухвала від 01.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мужичук Ю.Ю.

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Попков Денис Олександрович

Ухвала від 07.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мужичук Ю.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні