ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
07 жовтня 2024 року м. Черкаси Справа № 925/1108/24
Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Монтаж-Енерго" у справі
за позовом Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради,
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Монтаж-Енерго",
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - фізичної особи-підприємця Прищепова Валерія Олександровича,
про стягнення 198 649,12 грн,
УСТАНОВИВ:
09.09.2024 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради з вимогою стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Монтаж-Енерго" неправомірно отримані кошти в розмірі 198 649,12 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані завищенням відповідачем вартості та обсягів ремонтно-будівельних робіт, прийнятих відповідно до Актів форми №КБ-2В та оплачених Управлінням праці та соціального захисту населення Уманської міської ради на загальну суму 198 649,12 грн.
Ухвалою від 01.10.2024 господарський суд відкрив провадження у справі №925/1108/24 за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Судовий розгляд призначив на 31.10.2024 о 14:00. Встановив сторонам строк для подання заяв по суті. Залучив третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - фізичну особу-підприємця Прищепова Валерія Олександровича
04.10.2024 за допомогою системи "Електронний суд" відповідач через електронний кабінет адвоката Моспан В.В. та керівника підприємства Недільської Т.В. подав аналогічні за змістом клопотання про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та здійснення подальшого розгляду справи зі стадії відкриття провадження у справі.
В обґрунтування поданого клопотання відповідач зазначає, що для детального з`ясування всіх обставин справи, у тому числі вчинення додаткових дій спрямованих на встановлення інформації, яка необхідна для правильного вирішення спору, є необхідність у призначенні та проведенні комплексної будівельно-технічної та судово-економічної експертизи, а також залучення до розгляду справи осіб в якості свідків.
Розглянувши подані клопотання господарський суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Ч. 3 ст. 2 ГПК України передбачено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, диспозитивність та пропорційність.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно з п. 87 рішення Європейського суду з прав людини від 06.09.2005 у справі "Салов проти України", принцип рівності сторін у процесі є лише одним з елементів більш широкого поняття справедливого судового розгляду, яке також включає фундаментальний принцип змагальності процесу. Більш того, принцип рівності сторін у процесі - у розумінні "справедливого балансу" між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. Принцип змагальності процесу означає, що кожній стороні повинна бути надана можливість ознайомитися з усіма доказами та зауваженнями, наданими іншою стороною, і відповісти на них.
Згідно з ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. (ч. 4 ст. 250 ГПК України)
Відповідно до ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Отже, з метою всебічного, повного та об`єктивного розгляду судом всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, надання сторонам можливості реалізувати право на доведення своєї правової позиції у спорі, в тому числі шляхом подання заяв по суті справи, додаткових доказів, суд на підставі ч. 6 ст. 250 ГПК України вважає за можливе задовольнити клопотання відповідача та призначити підготовче засідання, здійснивши перехід від розгляду справи в порядку спрощеного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст. 234-235, 250 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Центр-Монтаж-Енерго" задовольнити.
Здійснювати подальший розгляд справи № 925/1108/24 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.
2. Підготовче засідання призначити на 04.11.2024 о 14:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: 18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, в залі суд. засідань № 315.
3. Відповідач має право у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї ухвали подати відзив на позовну заяву, що має відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Докази надіслання відзиву на позовну заяву позивачу надати суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
4. Позивач має право у строк протягом десяти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надати відповідь на відзив, що має відповідати вимогам ч. 3-6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України. Докази надіслання відповіді відповідачу надати суду.
5. Відповідач має право у строк протягом десяти днів з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, що мають відповідати вимогам ч. 3-6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Докази надіслання заперечення позивачу надати суду.
6. Третя особа має право у строк протягом десяти днів з дня отримання позовної заяви з додатками надати пояснення щодо позову та протягом десяти днів з дня отримання відзиву на позов надати пояснення щодо відзиву, які мають відповідати вимогам ст. 168 ГПК України.
До відома сторін, документи необхідно надіслати суду з супровідним листом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати сторонам за допомогою системи "Електронний суд", третій особі - засобами поштового зв`язку.
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122115136 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні