Ухвала
від 05.10.2024 по справі 161/2193/22
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 161/2193/22

Провадження № 2/161/320/24

ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05.10.2024 Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді Пушкарчук В.П.

з участю секретаря судового засіданняШвед Н.В.

вивчивши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 , яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Луцької районної державної нотаріальної контори Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача: Служба у справах дітей Торчинської селищної ради про перерозподіл спадщини, визнання свідоцтва про право на спадщину за законом частково недійсним, визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

09.02.2022 року позивачка в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 звернулась до Луцького міськрайонного суду Волинської області із вищевказаною позовною заявою, на обгрунтовання якої зазначила, що нещодавно дізналась, що після смерті ОСОБА_4 , який є батьком ОСОБА_2 , залишилось спадкове майно, а саме земельна ділянка з кадастровим номером 0722886000:03:000:1497. Зазначила, що ОСОБА_2 ,будучи намомент смертібатька ОСОБА_4 малолітнім,вважається таким,що прийняв спадщину.У своючергу, ОСОБА_3 (мати ОСОБА_4 ), звернувшись до державного нотаріуса Луцького районного нотаріально округу із заявою про отримання спадкового майна після смерті покійного сина, не повідомила нотаріусу про наявність інших спадкоємців першої черги - неповнолітнього ОСОБА_2 21.08.2019 року державним нотаріусом Луцької райони державної нотаріальної контори було зареєстровано право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0722886000:03:000:1497 лише за ОСОБА_3 , що суперечить вимогам ст. 1261 ЦК України та порушує права неповнолітнього сина померлого, який відповідно до ч. 4 ст. 1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину у встановлений законом строк. На підставі викладеного, просила суд: перерозподілити між спадкоємцями першої черги спадкове майно, а саме земельну ділянку з кадастровим номером 0722886000:03:000:1497; визнати частково недійсним свідоцтво про право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 0722886000:03:000:1497 на ім`я ОСОБА_3 , видане державним нотаріусом Луцької районної державної нотаріальної контори; зобов`язати Луцьку районну державну нотаріальну контору видати нові свідоцтва про право на спадщину покійного ОСОБА_4 за законом з урахуванням перерозподілу спадщини.

03.10.2024року представникпозивача -адвокат ПилипчукІ.Л. подалазаяву прозабезпечення позову,на обгрунтуванняякої зазначила,що предметомспору поданій справіє спадковемайно,а саме: земельна ділянка з кадастровим номером 0722886000:03:000:1497, загальною площею 2.8484 га., яка знаходиться на території Садівської сільської ради Луцького району Волинської області, цільове призначення: 01.03 «Для ведення особистого селянського господарства». Зазначає, що відповідачка ОСОБА_3 з метою унеможливлення отримання частини спадщини ОСОБА_5 має намір відчужити земельну ділянку, яка є предметом спору у даній судовій справі № 161/2193/22. Саме тому, сторона позивача вважає, що невжиття заходів забезпечення позову по даній судові справі може істотно ускладнити чи унеможливити майбутнє виконання рішення суду, якщо воно буде ухвалене на корить позивача. Згідно інформації Держгеокадастру про право власності та речові права на земельну ділянку станом на 02.10.2024 року спірна земельна ділянка зареєстрована за відповідачкою ОСОБА_3 . Посилаючись на викладене, просить суд вжити заходів забезпечення шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 2.8484 га., кадастровий номер 0722886000:03:000:1497, цільове призначення: 01.03 «Для ведення особистого селянського господарства», яка розташована за адресою: Волинська область, Луцький район, Садівська сільська рада.

Згідно частин 1, 2 ст. 149 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихст.150цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Суд, вивчивши заяву про забезпечення позову, її обґрунтування, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується дана заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для її розгляду і вирішення по суті, з урахуванням наявності ризиків, що невжиття заходів забезпечення позову, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, вважає за необхідне задовольнити заяву з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.150 ЦПК Українипозов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК Українизаходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Відповідно до п. 4 Постанови № 9 Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 р.«Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпеченняпозову» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Правова природа арешту майна, вчиненого у зв`язку із провадженням в цивільній справі, полягає у обмеженні права розпорядженні ним (продаж, дарування, відчуження в інший спосіб, укладення інших правочинів), при цьому за власником зберігається право користування. Таке обмеження допускається, якщо воно передбачено законом і є обґрунтованим.

Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Забезпечення позову спрямоване перш за все проти несумлінних дій відповідача, які за час розгляду справи, зокрема можуть відчужити майно, а тому підставою забезпечення позову є саме обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Як вбачається з інформаційної довідки Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, наданої на запит адвоката Пилипчук І.Л. від 02.10.2024 року - земельна ділянка площею 2.8484 га., кадастровий номер 0722886000:03:000:1497, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: Волинська область, Луцький район, Садівська сільська рада, належить на праві власності ОСОБА_3 .

Суд вважає, що в даному випадку наявні всі правові підстави вважати, що існує загроза відчуження спірного майна третім особам, що в свою чергу унеможливить виконання рішення суду у разі задоволення позову.

За наведених обставин, суд приходить до висновку про необхідність вжиття забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 2.8484 га., кадастровий номер 0722886000:03:000:1497, цільове призначення: 01.03 «Для ведення особистого селянського господарства», яка розташована за адресою: Волинська область, Луцький район, Садівська сільська рада, та належить на праві власності ОСОБА_3 .

Керуючись ст. ст. 149-150, 153, 260, 263 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.

Вжити заходівзабезпечення позову,шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 2.8484 га., кадастровий номер 0722886000:03:000:1497, цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою: Волинська область, Луцький район, Садівська сільська рада, та належить на праві власності ОСОБА_3 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Копію ухвали направити Луцькому відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Винниченка, 27-А, м. Луцьк) для забезпечення виконання ухвали та вжиття заходів, передбачених даною ухвалою.

Про результати виконання ухвали повідомити Луцький міськрайонний суд Волинської області.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.

Учасники справи:

Стягувач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Боржник: ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .

Ухвала у повному обсязі складена 05 жовтня 2024 року.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області В.П.Пушкарчук

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення05.10.2024
Оприлюднено09.10.2024
Номер документу122140413
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —161/2193/22

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 05.10.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Ухвала від 24.05.2024

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Пушкарчук В. П.

Постанова від 13.07.2022

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Матвійчук Л. В.

Постанова від 13.07.2022

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Матвійчук Л. В.

Ухвала від 28.06.2022

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Матвійчук Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні