Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/1127/24
Провадження № 2/542/361/24
У Х В А Л А
Іменем України
08 жовтня 2024 року селище Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Шарової-Айдаєвої О.О., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Лисенко Світлани Сергіївни, про призначення судових засідань в режимі відеоконференції у цивільній справі № 542/1127/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста Криниця» про стягнення заборгованості по орендній платі,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста Криниця» про стягнення заборгованості по орендній платі.
07жовтня 2024рокуна електронну адресу Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшло клопотання представника позивача, адвоката Лисенко Світлани Сергіївни, за змістом якого вона просила винести ухвалу про призначення судових засідань в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом Полтавської області та у разі відсутності електроенергії щодо можливості брати участь через систему ЄСІТС (а.с. 12).
Вирішуючи клопотання представника позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 212 ЦПК України, учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з частиною 2 статті 212 ЦПК України, учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 8 статті 212 ЦПК України передбачено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відповідно до частин 10 та 11 статті 212 ЦПК України, суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників. Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Частиною 4статті 212ЦПК Українипередбачено,що учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Розглянувши клопотання представника позивача, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Судом встановлено, що відповідно до відображених у Підсистемі відеоконференцзв`язку ЄСІТС відомостей,17 жовтня 2024 року об 11 год 30 хв. зали Полтавського районного суду Полтавської області, що обладнані технічними засобами для проведення судових засідань в режимі відеоконференції, заброньовані іншими суддями, з огляду на що технічна можливість провести судове засідання в цивільній справі №542/1127/24 в режимі відеоконференції у вказаний день та час - відсутня, тому клопотання представника позивача про проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом Полтавської області 17 жовтня 2024 року об 11 год 30 хв задоволенню не підлягає.
Відмова в задоволенні вказаного клопотання не є перешкодою для представника позивача для внесення на розгляд суду клопотання про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, які будуть призначені на більш пізніші дати. Для реалізації такого права представник відповідача має право звернутись до суду з відповідним клопотанням.
Суд акцентує увагу на тому, що через необхідність бронювання залу на кожне конкретне засідання в іншому суді, суд повинен враховувати ту обставину, чи є у суду, якому доручається проведення відеоконференції, можливість її проведення, чи вільні зали судових засідань. З огляду на викладені обставини, враховуючи приписи частини 2 статті 212 ЦПК України про те, що заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду подається не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання, клопотання представника позивача про призначення всіх судових засідань в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом Полтавської області, задоволено бути не може.
Відповідно до пунктів 46 та 49 підрозділу 3 «Підсистема відеоконференцз`язку» розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення пропорядок функціонуванняокремих підсистем(модулів)Єдиної судовоїінформаційно-телекомунікаційноїсистеми,затвердженого РішеннямВищої радиправосуддя 17серпня 2021року №1845/0/15-21,за наявностів судітехнічної можливостіучасник справиу порядку,встановленому процесуальнимзаконом,може братиучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду задопомогою власнихтехнічних засобів.Ризики технічноїнеможливості участіу відеоконференціїпоза межамиприміщення суду,переривання зв`язкутощо несеучасник справи,який подаввідповідну заяву. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Враховуючи процитовані норми ЦПК України та Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зважаючи на те, що суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання в частині призначення судового засідання в режимі відеоконференції з Полтавським районним судом, зважаючи на неможливість особистої присутності представника позивача у судовому засіданні, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи та оперативності судового провадження, суд вважає за доцільне провести судове засідання у справі, призначене на 17 жовтня 2024 року об 11 год 30 хв, в режимі відеоконференції з перебуванням представника позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Отже, клопотання представника позивача підлягає частковому задоволенню.
Поряд із цим, слід роз`яснити, що з огляду на необхідність ідентифікувати особу, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, такий учасник справи повинен завчасно надати до суду скріплені електронним цифровим підписом скановані копії документів, що посвідчують особу (паспорту тощо), а під час судового засідання - пред`явити їх оригінали на вимогу суду на відео.
На підставі викладеного, керуючись статтею 212, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача про призначення судових засідань в режимі відеоконференції у цивільній справі № 542/1127/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чиста Криниця» про стягнення заборгованості по орендній платі задовольнити частково.
Підготовче судове засідання у цивільній справі № 542/1127/24, призначене на 17жовтня 2024року об11год 30хв, здійснювати за участю представника позивача, адвоката Лисенко Світлани Сергіївни, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Попередити сторони, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шумів).
Роз`яснити, що відповідно до частини 4 статті 212 ЦПК України, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала є обов`язковою для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122155203 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні