ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 11-кп/803/3177/24 Справа № 187/855/18 Суддя у 1-й інстанції - ОСОБА_1 Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2024 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:
Головуючого, судді доповідача ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
при секретарі ОСОБА_5
за участю
прокурора ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_7 про поновленнястроку апеляційногооскарження вироку Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 05 серпня 2024 року щодо ОСОБА_8 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, -
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Петриківського районногосуду Дніпропетровськоїобласті від05серпня 2024року ОСОБА_8 визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.
На підставі ст. 49 КК України звільнено ОСОБА_8 від покарання у зв`язку із закінченням строків давності.
Вирішено питання про долю речових доказів згідно із вимогами ст. 100 КПК України.
Не погодившись із вироком, 14 вересня 2024 року захисник ОСОБА_7 звернувся до суду апеляційної інстанції з апеляційною скаргою на нього та клопотанням про поновлення строку апеляційного оскарження.
Обґрунтовуючи вимоги клопотання, захисник зазначає, що він хворіє на онкологічне захворювання, у зв`язку із чим з 27 серпня 2024 по 09 вересня 2024 року знаходився на лікарняному та за станом здоров`я не міг скласти і направити апеляційну скаргу, а тому вважає, що строк апеляційного оскарження пропущений з поважної причини.
Заслухавши суддю-доповідача; захисника, який клопотання підтримав; прокурора, який проти задоволення клопотання заперечував, посилаючись на відсутність поважних причин пропуску захисником строку апеляційного оскарження; дослідивши та перевіривши доводи клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження та співставивши їх з матеріалами провадження, колегія суддів прийшла до наступного.
Так, апеляційна скарга на вирок суду першої інстанції згідно із п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України може бути подана протягом тридцяти днів з дня його оголошення.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КПК України процесуальний строк, пропущений з поважної причини, повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Згідно із п. 4 ч. 2 ст. 399 КПК України апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження і суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Поважними причинами пропуску процесуального строку визнаються обставини, які не залежать від волі заінтересованої особи і перешкодили їй виконати процесуальні дії у межах встановленого законом проміжку часу.
Згідно статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, а відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинне бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Як вбачається з матеріалів справи, судовий розгляд в суді першої інстанції, з ухваленням оскаржуваного вироку, було здійснено 05 серпня 2024 року за участю обвинуваченого ОСОБА_8 та його захисника ОСОБА_7 , при цьому копію вироку було отримано як самим обвинуваченим, так і його захисником у той самий день (а.с. 54). Відтак строк апеляційного оскарження вказаного вироку збігав 04 вересня 2024 року.
Доводи захисника ОСОБА_7 щодо поважності причини пропуску строку апеляційного оскарження у зв`язку із перебуванням його на лікуванні колегія суддів вважає непереконливими з огляду на наступне.
Так, з наданої захисником не завіреної ксерокопії довідки (а.с. 71) та решти документів, доданих до апеляційної скарги, не вбачається, що останній у період з 27 серпня 2024 року до 09 вересня 2024 року був госпіталізований до медичного закладу, та/або того, що за станом здоров`я він дійсно не міг протягом вказаного часу виконати свої обов`язки захисника шляхом складання та подачі апеляційної скарги.
Крім того, вказаний у довідці період охоплює порівняно невелику частину строку апеляційного оскарження, а саме його останні 9 днів. При цьому апелянтом не надані об`єктивні відомості про те, що його лікування в КНП «ДЦПМСД № 4» ДМР мало не плановий, а ургентний характер, внаслідок чого він не міг, навіть за умови належного ставлення до виконання своїх обов`язків захисника та обачливого планування свого часу, своєчасно подати апеляційну скаргу
Враховуючи вказані вимоги закону та фактичні обставини, колегія суддів не вбачає поважних причин пропуску захисником ОСОБА_7 строку апеляційного оскарження вироку суду та не знаходить підстав для його поновлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 117, 376, 395, 405, 407, КПК України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання захисника ОСОБА_7 про поновлення строку апеляційного оскарження вироку Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 05 серпня 2024 року року щодо ОСОБА_8 ,обвинуваченого увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.197-1КК України, залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу повернути особі, яка її подала.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвалу може бути оскаржено і на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Касаційного кримінального суду Верховного Суду протягом трьох місяців з моменту проголошення.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122189845 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво |
Кримінальне
Дніпровський апеляційний суд
Мазниця А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні