КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
справа №370/100/23 Головуючий у 1 інстанції: Косенко А.В.
провадження №22-ц/824/16259/2024 Головуючий суддя: Олійник В.І.
У Х В А Л А
09 жовтня 2024 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі головуючого судді: Олійника В.І., розглянувши клопотання адвоката Сірої Аліни Василівни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Сірої Аліни Василівни - представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» на рішення Макарівського районного суду Київської області від 24 травня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні, -
в с т а н о в и в :
В провадженні Київського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою Сірої Аліни Василівни - представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» на рішення Макарівського районного суду Київської області від 24 травня 2024 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» про стягнення грошових коштів невиплачених при звільненні.
Розгляд справи призначено на 15 жовтня 2024 року на 12 год. 30 хв.
07 жовтня 2024 року до Київського апеляційного суду через підсистему «Електронний суд» надійшло клопотання адвоката Сірої Аліни Василівни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» щодо її участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи vkz.court.gov.
Вирішуючи клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1-5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
В порушення ч. 2 ст. 212 ЦПК України заявником не надано доказів надсилання копії клопотання іншим учасникам справи.
Разом з тим, апеляційний суд вважає за необхідне зазначити, що з18 жовтня 2023 року введено в дію Закон України від 29 червня 2023 №3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до частини сьомої статті 14 ЦПК України, особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом (частина восьма статті 14 ЦПК України).
Також, відповідно до положень статті 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Також, слід зазначити, що участь сторін в судовому засіданні у суді апеляційної інстанції не є обов`язковою, учасник справи не позбавлений можливості надати свої пояснення у письмовому вигляді, направивши їх до суду засобами поштового або електронного зв`язку.
Таким чином, колегія суддів вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.212 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання адвоката Сірої Аліни Василівни, яка діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Хоком» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції - відмовити.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Київського
апеляційного суду В.І. Олійник
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122196171 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Олійник Василь Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні