Ухвала
від 10.10.2024 по справі 726/2497/24
САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/2497/24

Провадження №1-кс/726/518/24

Категорія

УХВАЛА

10.10.2024 м. Чернівці

Слідчий суддя Садгірського районного суду м. Чернівці ОСОБА_1 , ., за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № за № 72024261060000006 від 29.08.2024,-

ВСТАНОВИВ :

До слідчого судді звернувся детектив з клопотанням, яке погоджено із прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , щодо тимчасового доступу до речей та документів.

В клопотанні посилається на те, що cлужбові особи ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у 2023 році, шляхом документального оформлення господарської діяльності, пов`язаної з безоплатним отриманням (оприбуткуванням) сільськогосподарської продукції та подальшим її експортом за межі митної території України через Чернівецьку митницю, сприяли суб`єктам господарської діяльності, зареєстрованим на території України, у приховуванні об`єкту оподаткування та ухиленню від сплати податку на прибуток за 2023 рік.

ФГ « ОСОБА_5 » декларує посівні площі в звітах в обсягах 4752,0 га під посів сої, в свою чергу площа підтверджених орендованих земель складає130,04 га. Зазначене надає фактичну змогу відобразити вирощування соєвих бобів та валові збори в обсязі 19 442,0 т, що надає змогу подати вказані відомості до експортних митних декларацій та/або завищити обсяги зібраного врожаю сільськогосподарської продукції для можливості надання вигоди у формі формування податкового кредиту з ПДВ іншим суб`єктам господарювання, в тому числі і реального сектору економіки.

Впродовж серпня вересня 2024 службові особи ФГ « ОСОБА_5 » здійснили оформлення експортних операцій з вивезення за межі митної території України сільськогосподарської продукції невстановленого походження.

На даний час, в органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів по розрахунковим рахункам

Згідно даних ІКС «Податковий блок» ДПС України для здійснення фінансово-господарської діяльності ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) використовувало розрахункові рахунки відкриті в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме рахунки: : НОМЕР_3 .

На даний час з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують особу, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів юридичної справи та

електронних документів ФГ « ОСОБА_5 », що зберігаються на сервері банку про рух коштів по рахункам відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ), а саме рахунки: НОМЕР_3 .

Підставами вважати, що вище перелічені документи перебувають у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », є дані автоматизованих інформаційних систем ДПС України розширених відомостей про взяття на облік платника податків, до яких внесені отримані від банківських установ відомості про відкриття банківських рахунків ФГ « ОСОБА_5 ».

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення інакше як дослідити ряд певних документів та прийняти за наявності підстав рішення про використання відомостей, що в них містяться як доказ у кримінальному провадженні, не представляється за можливе. До того ж не представляється можливим іншим способом отримати банківські документи що стосуються обслуговування рахунків ФГ « ОСОБА_5 », оскільки відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 р. №2121-ІІІ (зі змінами та доповненнями) вказані документи становлять банківську таємницю.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Враховуючи необхідність проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчинення злочину та з метою підтвердження чи спростування причетності осіб до вчинення цього злочину, встановлення можливих спільників, просить суд постановити ухвалу, якою надати дозвіл на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до речей та документів в у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю вилучити документи, що містять банківську таємницю .

Також слідчий просить розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.

Враховуючи підстави і мотиви клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до документів в порядку частини 2 ст.163 КПК України без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться такі документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких має намір отримати орган досудового розслідування.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.

Відповідно до ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Статтею 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.

Встановлено, що інформація, стосовно якої слідством порушується питання про надання тимчасового доступу, перебуває у володінні та розпорядженні та володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".

Відповідно до ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 р., №2121-ІІІ (із змінами та доповненнями), банківська таємниця це інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку.

Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками для органів Державної фіскальної служби на підставі п. 1 (з дозволу власника цієї інформації) та 2 (за рішенням суду) частини першої ст. 62 зазначеного вище Закону.

На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи юридичної особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки із отриманих слідством документів та інформації, можуть бути встановлені суттєві обставини, що мають значення для кримінального провадження.

У свою чергу, встановлення тих чи інших обставин кримінального провадження без застосування такого заходу забезпечення, унеможливить доведення обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів та/чи інформації у інакший спосіб, що обґрунтовує необхідність його застосування, враховуючи потреби досудового розслідування. Крім того, суд вважає за необхідне надати дозвіл на вилучення необхідної інформації на паперовому або електронному носії, враховуючи при цьому, що здобуті, на підставі даної ухвали докази, можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.

Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя доходить висновку, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ :

Клопотання детектива Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати детективам ТУ БЕБ у Чернівецькій області: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 тимчасовий доступ до документів з можливістю здійснити копії та вилучення їх, які містять банківську таємницю в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ), стосовно клієнта ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме:

- електронних документів роздрукованих на паперовому носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), розшифровкою кредитових та дебетових оборотів, з вхідним та вихідним залишком за кожен операційний день, транзакцій використання пластикової картки по карткових рахунках (з зазначенням номеру пластикової картки, дати, часу, коду банкомату, терміналу та їх місце розташування), загальним обсягом кредитових та дебетових оборотів по рахункам ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) а саме рахунки: НОМЕР_3 , за період з 01.01.2023 року по 01.10.2024 року;

- заяв про відкриття (закриття) рахунків, договорів розрахунково-касового обслуговування рахунків, корінців повідомлень від платника податків про відкриття рахунку в установі банку, довідок про взяття на облік платника податків, страхового свідоцтва, свідоцтва про реєстрацію, інших реєстраційних та статутних документів, копій паспортів, копій довідок фізичних осіб платників податків, наказів (розпоряджень), в т.ч. про призначення бухгалтерів;

- електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму і роздрукованих на паперовому носії протоколів обліку інформації, в яких відображаються ІР-адреси з якої вказаний клієнт ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) користувався Інтернетом і при цьому надсилав до банку платіжні документи за період з 01.01.2023 року по 01.10.2024 року;

- довіреності ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на осіб, які мають право отримувати як на паперовому носії так і в електронному вигляді відомості, інформацію про рух коштів по рахунку, отримувати готівкові кошти, чекові книжки за період з 01.01.2023 року по 01.10.2024 року;

- чеків на отримання готівкових коштів та платіжних доручень по рахункам ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) а саме рахунки: НОМЕР_3 , за період з 01.01.2023 року по 01.10.2024 року.

Строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудСадгірський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено11.10.2024
Номер документу122204553
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —726/2497/24

Ухвала від 10.10.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Проскурняк І. Г.

Ухвала від 10.10.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Проскурняк І. Г.

Ухвала від 10.10.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Проскурняк І. Г.

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 11.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні