ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
10 жовтня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/622/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді С.І. Колоколова,
суддів: Г.І. Діброви, Я.Ф. Савицького,
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ
на рішення Господарського суду Одеської області від 15.07.2024 (суддя Ю.М.Невінгловська, м. Одеса, повний текст складено 25.07.2024)
у справі №916/622/24
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ,,АКВІЛОН ПІВДЕНЬ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ
про стягнення 418 812,51 грн,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю ,,АКВІЛОН ПІВДЕНЬ звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ 318 895,56 грн основного богу та 99 916,95 грн збитків від інфляції.
Рішенням Господарського суду Одеської області від 15.07.2024 позов задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРТІС БІЛДІНГ" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АКВІЛОН ПІВДЕНЬ" основний борг у розмірі 318 895,56 грн, інфляційні втрати у розмірі 99 916,95 грн, а також 6282,19 грн витрат по сплаті судового збору.
Не погодившись з ухваленим рішенням суду, Товариство з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ звернулося до Південно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою (вх.№3403/24 від 06.09.2024), поданою через скриньку суду.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду апеляційної скарги визначено колегію суддів у складі: головуючого судді С.І. Колоколова, суддів: Г.І. Діброви, Я.Ф. Савицького, що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.09.2024.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 10.09.2024 витребувано у Господарського суду Одеської області матеріали справи №916/622/24. Відкладено вирішення питання щодо можливості відкриття, повернення, залишення без руху або відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ на рішення Господарського суду Одеської області від 15.07.2024 у справі №916/622/24 до надходження матеріалів даної справи з Господарського суду Одеської області.
24.09.2024 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №916/622/24.
Між тим, головуючий суддя Колоколов С.І. з 26.09.2024 по 09.10.2024 відповідно до наказу в.о. голови суду від 26.09.2024 №246-в перебував у відпустці.
Враховуючи викладене, питання щодо апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ розглядається судовою колегією 10.10.2024.
Ознайомившись з матеріалами апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що її слід залишити без руху, виходячи з наступного.
По-перше, згідно із пунктом 2 частини третьої статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору в Україні встановлено Законом України «Про судовий збір».
Згідно із частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпунктів 1, 2 пункту 2 частини другої статті 4 вище означеного Закону за подання до господарського суду позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позову немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (підпункт 4 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір»).
Колегією суддів встановлено, що в апеляційній скарзі апелянт просить оскаржуване рішення змінити та ухвалити нове, яким зменшити розмір інфляційних втрат на 80%.
Отже, враховуючи, що 80% від задоволеної позовної вимоги про стягнення інфляційних втрат становить 79933,56 грн, то за подання вказаної апеляційної скарги скаржник мав сплатити судовий збір у розмірі 4542,00 грн, виходячи з такого розрахунку:
1)79933,56 грн (ціна частини позовної вимоги майнового характеру, яка оскаржується апелянтом) х 1,5 % (ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру) = 1199,00 грн, що є меншим 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня 2024 року, у зв`язку з чим за подання до господарського суду позовної вимоги у розмірі 79933,56 грн підлягає застосуванню ставка судового збору, передбачена підпунктом 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», а саме: 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - 3028,00 грн;
2)3028,00 грн (ставка, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру, що оскаржується апелянтом) х 150% (ставка за подання апеляційної скарги на рішення суду) = 4542,00 грн.
Однак, звертаючись з апеляційною скаргою, скаржник не надав жодних доказів сплати судового збору.
По-друге, відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст оскаржуваного рішення Господарським судом Одеської області складено 25.07.2024. Отже, останній день строку подання апеляційної скарги відповідно до приписів частини першої статті 256 Господарського процесуального кодексу України на вказане рішення 14.08.2024.
Апеляційну скаргу Товариством з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ подано 06.09.2024 через скриньку суду.
Враховуючи викладене, судова колегія встановила, що вказана апеляційна скарга подана до суду після спливу 20-ти денного строку.
Дослідивши апеляційну скаргу, судова колегія встановила, що скаржник не заявляє клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, а лише констатує, що апеляційну скаргу подано в межах процесуальних строків, що не відповідає встановленим апеляційним судом обставинам.
Згідно з частиною другою статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу у вигляді залишення апеляційної скарги без руху.
За змістом частин першої та другої статті 174 Господарського процесуального України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частинами третьою та четвертою статті 260 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що скаржником не виконані вимоги статті 258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Встановивши недоліки апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ, колегія суддів Південно-західного апеляційного господарського суду залишає вказану апеляційну скаргу без руху з метою надання скаржнику можливості усунути вищезазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 174, 234, 258, 260 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1.Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ,,КАРТІС БІЛДІНГ на рішення Господарського суду Одеської області від 15.07.2024 у справі №916/622/24 залишити без руху.
2.Встановити скаржнику строк для усунення недоліків, встановлених при поданні апеляційної скарги, протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, а саме:
-надати докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 4542,00 грн;
-надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Одеської області від 15.07.2024 у справі №916/622/24 із зазначенням поважних причин пропуску цього строку.
3.Роз`яснити скаржнику, що якщо не буде усунуто такі недоліки як відсутність доказів сплати судового збору, апеляційна скарга вважається неподаною і підлягає поверненню. Якщо скаржником не буде подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску цього строку у встановлений в цій ухвалі строк, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
4.Повідомити скаржника про можливість подати заяву про усунення недоліків, встановлених при поданні апеляційної скарги, та докази сплати судового збору, використовуючи засоби електронного зв`язку (підсистеми «Електронний суд», офіційної електронної пошти суду).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяС.І. Колоколов
СуддяГ.І. Діброва
СуддяЯ.Ф. Савицький
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218160 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Колоколов С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні