Справа № 909/679/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.10.2024 м. Івано-ФранківськГосподарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В. , розглянувши матеріали заяви Первинної профспілкової організації Калуської ТЕЦ про кредиторські вимоги до боржника вх.№8053/24 від 13.09.2024 у справі
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче торгівельне об`єднання "Український національний продукт"
про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА"
встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробниче торгівельне об`єднання "Український національний продукт" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
13.08.2024 суд постановив, зокрема відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" (вул. Промислова, буд. 1, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77304, ідентифікаційний код юридичної особи 39822094); оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОСТАНЗА" (вул. Промислова, буд. 1, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77304, ідентифікаційний код юридичної особи 39822094).
14.08.2024 о 16:24 на офіційному вебпорталі судової влади України опубліковане оголошення за номером публікації 73838 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
13.09.2024 від Первинної профспілкової організації Калуської ТЕЦ про кредиторські вимоги до боржника вх.№8053/24 надійшла заява про кредиторські вимоги до боржника вх.№8053/24.
Вимоги до заяви кредитора визначені ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви в обов`язковому порядку додаються, зокрема, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Як визначено ч. 1 ст. 2 Кодексу, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
З врахуванням викладеного, при поданні письмові заяви з вимогами до боржника кредитором має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються боржнику та розпоряднику майна, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.
У порушення вищевикладених норм кредитором не подано доказів, які підтверджують надіслання боржнику та арбітражному керуючому заяви про грошові вимоги до боржника з додатками, як того вимагає процесуальний закон.
Згідно з приписами абз. 2 ч.1 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку повідомити заявника про недоліки поданої заяви та зобов`язати кредитора їх усунути в строк не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 172, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
заяву Первинної профспілкової організації Калуської ТЕЦ про кредиторські вимоги до боржника вх.№8053/24 від 13.09.2024 залишити без руху.
Повідомити Первинну профспілкову організацію Калуської ТЕЦ про виявлені судом недоліки при подачі заяви з кредиторськими вимогами до боржника, а саме відсутність доказів надсилання копії заяви боржнику ТОВ "Костанза" і розпоряднику майна - арбітражному керуючому Холостому Олександру Івановичу.
Встановити заявнику 5-ти денний строк, з моменту отримання ним копії цієї ухвали, для усунення недоліків заяви з грошовими вимогами до боржника шляхом подання до суду:
- належних доказів надсилання копії заяви боржнику - ТОВ Костанза" (77304, вул.Промислова, 1 м.Калуш, Калуський район, Івано-Франківська обл.) і розпоряднику майна - арбітражному керуючому Холостому Олександру Івановичу (18000, м.Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 37, оф.312, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №490 від 27.03.2013).
Роз`яснити Первинній профспілковій організації Калуської ТЕЦ положення ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, відповідно до яких, якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 10.10.2024.
Суддя Т.В. Максимів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122219012 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: грошові вимоги кредитора до боржника |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні