Ухвала
від 09.10.2024 по справі 914/1604/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

УХВАЛА

09.10.2024 Справа № 914/1604/24

м. Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, за участю секретаря судового засідання Ольги Махник, розглянувши клопотання Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» про виправлення помилки та долучення документів

у справі №914/1604/24

за позовом: Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів», м. Львів,

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Ірокс», м. Львів,

предмет позову: зобов`язання прийняти приміщення за актом приймання передачі (повернення),

підстава позову: неприйняття майна з оренди,

за участю представників:

позивача: Шира Марія Василівна, Тигач Дмитро Тарасович;

відповідача: не з`явився,

встановив:

У провадженні Господарського суду Львівської області знаходиться справа за позовом Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» до Приватного акціонерного товариства «Ірокс» про зобов`язання прийняти приміщення за актом приймання передачі (повернення).

Хід розгляду справи відображено в попередніх ухвалах суду та протоколах судових засідань. Зокрема у судовому засіданні 21.08.2024 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті на 04.09.2024.

09.10.2024 до суду надійшло клопотання Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» про виправлення помилки та долучення документів відповідно до прохальної частини якого позивач просить суд:

врахувати, що в позовній заяві позивач посилався на лист №301 від 14 травня 2024 року з додатками - актами приймання - передачі майна до договору співпраці укладеному 26 жовтня 2022 року між Благодійною організацією «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД`м. Львів» та Приватним акціонерним товариством «Ірокс» від 01 травня 2024 року, долучав такий лист до матеріалів справи, проте внаслідок технічної помилки лист не був завантажений в систему «Електронний суд» та надати можливість для усунення цієї технічної помилки;

визнати поважними причини неподання позивачем листа №301 від 14 травня 2024 року з додатками - актами приймання - передачі майна до договору співпраці укладеному 26 жовтня 2022 року між Благодійною організацією «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» та Приватним акціонерним товариством «Ірокс» від 01 травня 2024 року у встановлений законом строк поважними та долучити до матеріалів справи зазначений лист з додатками актами приймання - передачі майна.

У судове засідання 09.10.2024 з`явились представник та керівник позивача, відповідач явку представника у судове засідання з розгляду справи по суті не забезпечив, причин неявки у судове засідання не повідомив.

Розглянувши клопотання позивача про виправлення помилки та долучення документів суд зазначає таке.

Предметом спору у справі, що розглядається господарським судом, є зобов`язання Приватного акціонерного товариства «Ірокс» прийняти приміщення, зазначені в акті приймання-передачі майна до договору співпраці від 26 жовтня 2022 року, підписаному сторонами на дату 26 жовтня 2022 року, від Благодійної організації «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД м. Львів» за актом приймання-передачі (повернення) приміщень на дату 01 травня 2024 року. У позовній заяві позивач стверджував, що 14.05.2024 надсилав відповідачу акти приймання передачі майна від 01.05.2024 для підписання.

Разом з тим, до матеріалів позовної заяви, що надійшла до суду 21.06.2024 через підсистему «Електронний суд», долучено, серед іншого, лист №301 від 14.05.2024 без додатків, а також акт приймання передачі майна до договору співпраці між Благодійною організацією «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» та ПрАТ «Ірокс» без дати, підписаний та скріплений печаткою представника позивача.

У судовому засіданні 09.10.2024 представник позивача надав пояснення, що примірник акта приймання - передачі майна, долучений до позову, не є тим актом, що надсилався 14.05.2024 відповідачу з метою прийняти приміщення за актом приймання передачі (повернення), а є тільки примірником документа - додатку до договору про співпрацю.

Вказане відповідає п. 12 договору про співпрацю, відповідно до якого до цього договору додається акт приймання - передачі майна. Крім цього, відповідно до долученого до позову договору про співпрацю на п`яти сторінках, додатками до нього є акт від 26.10.2022, пронумерований шостою сторінкою, та акт приймання - передачі майна без дати, пронумерований сьомою сторінкою. В судовому засіданні 09.10.2024 суд оглянув оригінали згаданих документів, які зшиті разом та скріплені посвідчувальним підписом та печаткою відповідача, та встановив, що копія примірника акта приймання - передачі майна, долученого до позову, є додатком до договору.

У судовому засіданні представник позивача у зв`язку з необхідністю долучення доказів копії листа № 301 від 14.05.2024 з додатками (2 примірники актів приймання передачі майна від 01.05.2024) просив суд повернутись до стадії підготовчого провадження, визнати поважними причини пропуску процесуального строку на долучення до матеріалів справи доказів, долучити до матеріалів справи докази, що є додатками до клопотання про виправлення помилки та долучення документів від 09.10.2024 та надати відповідачу строк для надання пояснень щодо предмета спору з урахуванням долучених позивачем доказів.

Суд зазначає, що ч. 2 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України перебачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Відповідно до ст. 118 Господарського процесуального кодексу України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Порядок поновлення та продовження процесуальних строків регламентовано ст. 119 Господарського процесуального кодексу. Зокрема, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Суд зауважує, що підготовче провадження у справі фактично здійснено без участі відповідача (крім подання заяв про відкладення засідання та зупинення провадження), у зв`язку з чим ні суду, ні інішій стороні спору невідома правова позиція відповідача стосовно суті спору, спірних обставин справи, підстав позову та наявних у справі доказів. Суд вважає, що позивачем дійсно промилково не подано суду додатку до листа № 301 від 14.05.2024 року - акта приймання-передачі від 01.05.2024. Разом з тим позивач стверджує про таку обставину та така обставина є підставою позову.

Помилка позивача є причиною подання акта прймання - передачі майна від 01.05.2024 позивачем лише 09.10.2024. Оскільки позивач не змінює підстав позову, та послідовно доказує обставини справи, суд вважає поважними причини пропуску строку на подння доказів та підставним клопотання про поновлення процесуального строку на подання доказів.

Разом з тим суд вважає за необхідне забезпечити відповідачу право на ознайомлення з долученим позивачем доказом, формування позиції щодо підстав заявлених позовним вимог з урахуванням усіх доказів, що є в матеріалах справи та реалізацію передбачених Господарським процесуальним кодексом України процесуальних прав.

Згідно з приписами ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Пунктом 3 частини 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що завданням підготовчого провадження, серед іншого, є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу, визначення обставин справи, які підлягають установленню, та зібрання відповідних доказів.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 16 грудня 2021 року у справі № 910/7103/21, зроблено висновок, що «відповідно до практики Верховного Суду, яку колегія суддів враховує на підставі частини 4 статті 236 Господарського процесуального кодексу України, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.

Разом з тим такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті».

Беручи до уваги повідомлені представником позивача обставини технічної помилки при формуванні матеріалів позовної заяви та їх подачі через електронний кабінет у підсистемі «Електронний суд», з метою належного виконання завдань підготовчого провадження та забезпечення змагальності судового процесу, зокрема рівності прав учасників судового процесу щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача та повернутись до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження долучення позивачем доказів до матеріалів справи.

Водночас відповідачу забезпечується право на надання пояснень щодо предмету та підстав заявлених позовних вимог з урахуванням доказу, що долучений позивачем 09.10.2024.

Керуючись ст. ст. 2, 13, 80, 118-119, 177, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1.Із стадії розгляду справи по суті повернутися до стадії підготовчого провадження у справі № 914/1604/24.

2.Визнати поважними причини пропуску процесуального строку на подання доказів та поновити пропущений процесуальний строк на подання доказів, а саме акту приймання передачі від 01.05.2024.

3.Встановити відповідачу строк 20 днів з моменту отримання ухвали на надання пояснень з приводу поданих доказів.

4. Призначити підготовче засідання на 06.11.2024 на 11:00 год.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення і підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено 11.10.2024.

Суддя Матвіїв Р.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122239516
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів

Судовий реєстр по справі —914/1604/24

Рішення від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 09.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 21.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 24.06.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні