Ухвала
від 14.10.2024 по справі 202/6156/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/6156/24

Провадження № 2-ві/202/12/24

УХВАЛА

Іменем України

14 жовтня 2024 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська у складі судді Мачуського О.М.,

секретар судового засідання Карасьової Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про відвід судді Слюсар Л.П. від розгляду цивільної справи № 202/6156/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут гастроентерології Національної академії медичних наук України» про зобов`язання здійснити перерахунок заробітної плати, стягнення перерахованої заробітної плати, лікарняних, відпускних, витрат на відрядження, скасування догани, зобов`язання нарахування премії, стягнення премії, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Слюсар Л.П. перебуває цивільна справа № 202/6156/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи «Інститут гастроентерології Національної академії медичних наук України» про зобов`язання здійснити перерахунок заробітної плати, стягнення перерахованої заробітної плати, лікарняних, відпускних, витрат на відрядження, скасування догани, зобов`язання нарахування премії, стягнення премії.

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про відвід судді Слюсар Л.П. по справі № 202/6156/24, яку ухвалою Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 11.10.2024 року визнано необґрунтованою. Цією ж ухвалою заяву про відвід судді Слюсар Л.П. передано для вирішення іншим суддею, який не входить до складу суду, визначеним у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу..

11.10.2024 р. заява про відвід судді Слюсар Л.П. надійшла в провадження судді Мачуського О.М.

Обґрунтовуючи заяву про відвід ОСОБА_1 зазначила, що суддя Слюсар Л.П. не дивлячись на заперечення позивача, наявні у справі, проводить розгляд справи у спрощеному порядку. Це суперечить положенням ЦПК України. Суддею також не було витребувано докази у відповідача, чим фактично відмовлено позивачу у забезпеченні доказів у справі. Також суддею порушено процесуальний порядок на користь відповідача, надаючи можливість подати відзив на позовну заяву повторно.

У зв`язку з чим, позивач має сумніви в неупередженості й об`єктивності судді, що відповідно до п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України є підставою для відводу судді.

Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

За наведених обставин, суд, приходить до висновку про розгляд справи за відсутності учасників справи, на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заяву про відвід, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст.36ЦПКУкраїни суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу за наявності на те підстав (обставин), вичерпний перелік яких визначений ст.36 ЦПК України, що виключає можливість їх розширеного тлумачення.

Зокрема, відповідно до п.5 ч.1 ст.36ЦПКУкраїни суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Наявність безсторонності для цілей пункту 1 статті 6Конвенціїпрозахистправлюдиниіосновоположних свобод визначається за допомогою суб`єктивного критерію, тобто оцінювання особистого переконання конкретного судді у конкретній справі, а також за допомогою об`єктивного критерію, тобто з`ясування того, чи надав цей суддя достатні гарантії для виключення будь-якого законного сумніву з цього приводу (Hauschildt Case, № 11/1987/134/188, пункт 46).

У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу й такий ступінь, що свідчать про небезсторонність суду. Особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Безумовно, сторони можуть побоюватися, що суддя є небезстороннім, але «вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими».

Викладені в заяві про відвід доводи щодо упередженості та необ`єктивності головуючого судді є необґрунтованими, оскільки об`єктивними даними не підтверджуються і по суті ґрунтуються на незгоді позивача з процесуальними рішеннями/діями суду.

Згідно з частиною четвертою ст. 36 ЦПК України, незгода сторони з процесуальними рішеннями судді не може бути підставою для відводу.

Відвід повинен бути вмотивований, з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, це є підставою для відмови у його задоволенні.

Для відведення судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які були покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними.

Зважаючи на доводи заяви про відвід, суд приходить до висновку, що обґрунтування, наведені у ній, не можуть бути підставою для відводу судді у справі, являються суб`єктивним сприйняттям обставин, і не свідчать про необ`єктивність або упередженість головуючого судді по суті справи.

Відповідно до ст.126, 129, 129-1 Конституції України, ст.6, ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України; здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права; суд ухвалює рішення іменем України.

Таким чином, заявником не наведено, а судом не встановлено обставин, які б свідчили про упередженість чи не об`єктивність головуючого у справі та обставин цієї справи, а також інших підстав, передбачених статтею 36 ЦПК України, які унеможливлювали б розгляд справи суддею та викликали необхідність його відводу.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про відвід судді Слюсар Л.П. від розгляду цивільної справи № 202/6156/24, задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.36-37, 39-41, 258-261, 268, 353 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про відвід судді Слюсар Л.П. від розгляду цивільної справи № 202/6156/24 за позовною заявою ОСОБА_1 доДержавної установи«Інститут гастроентерологіїНаціональної академіїмедичних наукУкраїни» прозобов`язання здійснитиперерахунок заробітноїплати,стягнення перерахованоїзаробітної плати,лікарняних,відпускних,витрат навідрядження,скасування догани,зобов`язання нарахуванняпремії,стягнення премії- відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Мачуський

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено15.10.2024
Номер документу122253474
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —202/6156/24

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л. П.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л. П.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Мачуський О. М.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л. П.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Макаров М. О.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Макаров М. О.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л. П.

Ухвала від 20.05.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Кіблицька Д. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні