номер провадження справи 18/165/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
08.10.2024 справа № 908/2693/21
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Левкут В.В.
при секретарі судового засідання Непомнящій Н.П.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі №908/2693/21
за позовом:
1. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 )
2. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 )
3. ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 )
до відповідача об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" (ОСББ "НД-58" (вул. Немировича-Данченко, буд. 58, м. Запоріжжя, 69091; уповноважена особа ОСОБА_5 - АДРЕСА_4 )
про визнання недійсними рішення загальних зборів
Заінтересована особа: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 )
За участю представників сторін та учасників процесу:
від позивача-1: не з`явився
від позивача-2: не з`явився
від позивача-3: не з`явився
від відповідача: не з`явився
від заінтересованої сторони (заявника): не з`явився
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 07.10.2024 надійшла заява ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі №908/2693/21, в якій заявник просить: замінити сторону стягувача - померлого ОСОБА_3 у виконавчому документі про стягнення з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" 2270,00 грн. судового збору на його правонаступника - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Згідно з протоколом судової справи раніше визначеному складу суду від 07.10.2024 заяву передано для розгляду і вирішення по суті судді Левкут В.В .
Ухвалою від 07.10.2024 прийнято заяву до розгляду та призначено її розгляд на 08.10.2024.
Згідно довідок про доставку електронного листа документи в електронному вигляді ухвалу суду від 07.10.2024 про призначення заяви до розгляду доставлено до електронних кабінетів представника заявника адвоката Горбачової Ю.Г., позивача-1 та відповідача 07.10.2024.
Заявника повідомлено про розгляд заяви телефонограмою від 07.10.2024.
Представники учасників справи у судове засідання не з`явились, їх явка у судове засідання визнавалась судом необов`язковою.
Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження згідно із ч. 3 ст. 334 ГПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 222 ГПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи присічний строк розгляду заяви про заміну сторони її правонаступником, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви в судовому засіданні 08.10.2024.
Суд розглянув заяву про заміну сторони її правонаступником у справі № 908/2693/21 по суті за наявними в ній матеріалами та прийняв ухвалу без її проголошення 08.10.2024.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження у справі №908/2693/21, проаналізувавши матеріали та обставини справи, суд визнав її такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 27.07.2023 у справі №908/2693/21 позов задоволено. Визнано недійсними рішення загальних зборів ОСББ "НД-58" від 14.07.2021, оформлені протоколом № 11 загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: буд. АДРЕСА_6 . Стягнуто з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" на користь ОСОБА_2 2270,00 грн. судового збору. Стягнуто з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" на користь ОСОБА_3 2270,00 грн. судового збору. Стягнуто з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" на користь ОСОБА_4 2270,00 грн. судового збору.
Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 18.09.2024 у справі №908/2693/21 рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Відповідно до положень ст. 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Згідно із приписами ст. 18 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Статтею 52 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав і обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи зі складу спірного матеріального правовідношення.
Процесуальне правонаступництво на стадії виконання судового рішення є однією з процесуальних гарантій захисту та відновлення захищених судом прав та інтересів фізичних і юридичних осіб.
Процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником) і відображає зв`язок матеріального і процесуального права. У кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
В обґрунтування поданої заяви про заміну сторони її правонаступником у справі №908/2693/21 заявник вказує, що 26 листопада 2022 року помер позивач-3 у справі ОСОБА_3 (дідусь заявника ОСОБА_1 ), про що 28.11.2022 видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 , 10 квітня 2023 року помер єдиний син позивача-3 ОСОБА_7 (батько заявника), про що 15.04.2023 видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 . Факт родинних зв`язків між заявником та його дідусем позивачем ОСОБА_3 підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_4 від 30.12.1964 та свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_5 від 16.06.2015. Заявник повідомляє, що згідно із довідкою від 20.02.24 за № 67/02-14, виданою Приватним нотаріусом ОСОБА_8 - ОСОБА_1 є спадкоємцем після померлого ОСОБА_7 . Заявник просив заяву задовольнити.
Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження", у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Отже, наведені процесуальні та матеріальні норми законодавства надають право заінтересованій особі звернутися з відповідною заявою до господарського суду, який на стадії виконання судового рішення може здійснити заміну сторони її правонаступником.
Відповідно до ст. 334 ГПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
В постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.01.2022 року у справі № 34/425 викладений наступний правовий висновок: «Заміна сторони виконавчого провадження правонаступником полягає в поширенні на правонаступника законної сили судового рішення з усіма її наслідками - незмінністю, неспростовністю, виключністю, преюдиційністю, виконуваністю. Отже, у випадку неможливості виконання судового рішення за відсутності підстав для поновлення строків для виконання наказу суду (виконавчого листа) або у випадку, якщо судове рішення не підлягає виконанню у примусовому порядку через органи виконавчої служби, правонаступник не може бути замінений у виконавчому провадженні, яке не здійснюється. Разом з тим особа може бути замінена судом у порядку процесуального правонаступництва за статтею 52 ГПК України (статтею 55 ЦПК України) на будь-якій стадії процесу, якщо здійснюється провадження у справі за участі її правопопередника щодо майна чи активів (немайнових прав), набутих цією особою в порядку матеріального правонаступництва».
Згідно ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Статтею 86 ГПК України зокрема визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на викладене, розглянувши надані заявником документальні докази та враховуючи приписи діючого законодавства, за наявності належних доказів, які підтверджують те, що ОСОБА_1 є спадкоємцем позивача-3 у справі, суд дійшов висновку про задоволення заяви про заміну сторони (стягувача) у справі №908/2693/21.
Керуючись ст. ст. 232, 234, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження у справі №908/2693/21 - задовольнити.
2. Замінити сторону стягувача - померлого ОСОБА_3 у виконавчому документі про стягнення з об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НД-58" 2270,00 грн. судового збору на його правонаступника - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Повний текст ухвали складено та підписано 14.10.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її підписання (ст.ст. 235, 255, 256, 334 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.В. Левкут
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122268187 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Левкут В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні