Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/1496/24
Провадження № 2/542/442/24
У Х В А Л А
Іменем України
14 жовтня 2024 року селище Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Шарової-Айдаєвої О.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Карась В.Р.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в селищі Нові Санжари
клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Панченко Олени Олександрівни, про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення із спадкоємця позичальника грошових коштів за договором позики,
ВСТАНОВИВ:
09 серпня 2024 року представник позивача, адвокат Панченко Олена Олександрівна, звернулась до Новосанжарського районного суду Полтавської області в інтересах ОСОБА_1 з позовною заявою до ОСОБА_2 , в якій просила:
- стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової карки платника податків: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової карки платника податків: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_2 ) заборгованість в сумі 4000,00 доларів США, що еквівалентно на момент подання позову 163938,80 грн.
- стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової карки платника податків: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової карки платника податків: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_2 ) судовий збір в сумі 1639 грн 39 коп., витрати пов`язані зі збором доказів в сумі 857 грн 23 коп., витрати на правничу допомогу в сумі 20000 грн 00 коп.
13 серпня 2024 року Новосанжарський районний суд Полтавської області прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі, вирішив розглядати справу в порядку загального позовного провадження, призначив підготовче судове засідання (а.с. 147 т.1).
Своєю ухвалою від 14 жовтня 2024 року суд продовжив строк підготовчого провадження у справі № 542/1496/24 до 90 днів.
Разом із позовною заявою представник позивача, адвокат Панченко О.О., до суду подала клопотання про витребування доказів (а.с. 10-11 т.1).
За змістом вказаного клопотання представник позивача просила витребувати у приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Охрея Миколи Андрійовича ( АДРЕСА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) належним чином завірену спадкову справу заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 № 37/2020, індекс справи № 02-14.
У підготовче судове засідання позивач не з`явився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином (а.с. 124-126 т.2).
14 жовтня 2024 року від представника позивача до суду надійшла заява, в якій вона просила в підготовчому засіданні, яке призначено на 14 жовтня 2024 року, з метою процесуальної економії часу, розглянути за відсутності позивача та його представника клопотання про витребування копії спадкової справи та відкласти підготовче засідання за клопотанням представника відповідача (а.с. 172 т. 2).
Відповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явився, хоча про дату час та місце судового засідання повідомлений належним чином (а.с. 117-119 т. 2).
11 жовтня 2024 року представника відповідача подала до суду заяву, в якій просила цивільну справу № 542/1496/24 перенести на іншу дату для підготовки заперечення на відповідь на відзив (а.с. 171 т. 2).
Також, 14 жовтня 2024 року від представника відповідача надійшла заява, в якій вона зазначила, що не заперечує проти клопотання позивача про витребування спадкової справи № 37/2020, заведеної приватним нотаріусом Охреєм М.А. (а.с. 175 т. 2).
Відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з частиною 2 статті 247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на викладені норми цивільно-процесуального законодавства, зважаючи на подані до суду заяви, підготовче судове засідання проведено за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Надаючи оцінку клопотанню представника позивача про витребування доказів, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так, предметом позову є стягнення кредитором спадкодавця суми заборгованості по договору позики зі спадкоємця.
За змістом поданого до суду клопотання представник позивача просила витребувати у приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Охрея Миколи Андрійовича ( АДРЕСА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) належним чином завірену спадкову справу, заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 № 37/2020, індекс справи № 02-14.
Відповідні документи необхідні для встановлення кола спадкоємців, які прийняли спадщину після ОСОБА_4 .
Відповідно до частин 1, статті 8 Закону України «Про нотаріат», нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права та обов`язки тощо. Нотаріус та особи, зазначені у статті 1 цього Закону, а також помічник нотаріуса зобов`язані зберігати нотаріальну таємницю, навіть якщо їх діяльність обмежується наданням правової допомоги чи ознайомленням з документами і нотаріальна дія або дія, яка прирівнюється до нотаріальної, не вчинялась.
Враховуючи те, що вказані документи є письмовими доказами, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне зобов`язати приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Охрея Миколу Андрійовича надати до Новосанжарського районного суду Полтавської області до 05 листопада 2024 року належним чином засвідчену копію спадкової справи № 37/2020, індекс справи № 02-14, що заведена після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 .
Згідно з частиною 3 статті 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно з частиною 1 статті 240 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною 2 статті 223 ЦПК України.
Відповідно до частини 9 статті 223 ЦПК України, про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 83, 84, 197, 259, 260, 261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 , адвоката Панченко Олени Олександрівни, про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення із спадкоємця позичальника грошових коштів за договором позики - задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Охрея Миколи Андрійовича ( АДРЕСА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ) належним чином засвідчену копію спадкової справи № 37/2020, індекс справи № 02-14, заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 .
Витребувані документи надати до Новосанжарського районного суду Полтавської області (вул. Незалежності, 32, селище Нові Санжари, Полтавська область) до 05 листопада 2024 року.
Відкласти підготовче судове засідання у справі № 542/1496/24 на 10 год 30 хв 07 листопада 2024 року, про що повідомити учасників справи.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (частина 7 статті 84 ЦПК України).
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом (частина 8 статті 84 ЦПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду включається до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122268526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні