Ухвала
від 09.10.2024 по справі 522/10611/23
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Провадження № 2/522/699/24

Справа № 522/10611/23

УХВАЛА

09 жовтня 2024 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси

у складі: судді Бондар В.Я.,

за участю секретаря судового засідання Єрганінової К.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , державного реєстратора Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради Одеської області Кравцан Марини Миколаївни, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «СБ МАГНУМ», про скасування рішень державного реєстратора та визнання права власності,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , державного реєстратора Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради Одеської області Кравцан Марини Миколаївни, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «СБ МАГНУМ», про скасування рішень державного реєстратора та визнання права власності.

У судове засідання 09.10.2024 учасники справи не з`явилися, про час, дату та місце судового розгляду повідомлялися у встановленому законом порядку.

Згідно з ч. 2 ст. 10 ЦПК України, суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЦПК України, учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.

Положення Цивільного процесуального кодексу України передбачають необхідність вручення відповідачу позовної заяви із доданими до неї документами, надання можливості відповідачу подати відзив на позов, докази по справі, скористатись іншими процесуальними правами, визначеними законом.

Статтею 87 ЦПК України передбачено, що суд, який розглядає справу або заяву про забезпечення доказів, в разі виникнення потреби в збиранні доказів за межами його територіальної юрисдикції доручає відповідному суду вчинити певні процесуальні дії. В ухвалі про судове доручення коротко викладається суть справи, що розглядається, зазначаються особи, які беруть у ній участь, обставини, що підлягають з`ясуванню, докази, які повинен зібрати суд, що виконує доручення, зокрема перелік питань, поставлених учасниками справи та судом свідку.

З відповіді №97707 від 02.06.2023 з Єдиного державного демографічного реєстру, вбачається, що особу ОСОБА_3 не знайдено.

З відповіді відділу адресно-довідкоовї роботи ГУ ДМС України в Одеській області встановлено, що ОСОБА_3 не значиться зареєстрованим в м.Одесі та Одеській області.

З копії реєстраційної справи вбачається, що ОСОБА_2 є громадянином Республіки Молдова, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

При укладенні договору купівлі-продажу від 09.06.2015 в інтересах ОСОБА_3 діяла ОСОБА_4 на підставі довіреності, посвідченої публічним нотаріусом Ю.С.Кірілюк Республіки Молдова.

Відповідно до ч. 1 ст. 80 Закону України «Про міжнародне приватне право», у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальним законом України або міжнародним договором України.

Частиною 1 ст. 498 ЦПК України, передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд України може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно зі ст. 3 Закону України «Про міжнародне приватне право» якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Згідно ст. 9 Договору між Україною і Республікою Молдова про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, запитувана установа здійснює вручення документів відповідно до правил, які діють в її державі, якщо документи, які вручаються, складені державною мовою запитуваної Сторони або якщо додано завірені переклади на мову запитуваної Сторони. В інших випадках вручення документів адресатові здійснюється за його добровільною згодою.

Відповідно до п. 2.1.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень якщо міжнародним договором України не передбачено інше, доручення про вручення документів складається згідно з додатком 1. Також додається формуляр підтвердження про вручення документа згідно з додатком 2.

Враховуючи наявну інформацію про місце реєстрації ОСОБА_2 в Республіці Молдова, тобто за межами території України, у зв`язку з чим суд позбавлений можливості сповістити його про дату, час і місце проведення судового засідання та вручити копію ухвали про відкриття провадження, суд доходить висновку про направлення судового доручення та необхідність звернення суду України із судовим дорученням до іноземного компетентного органу Республіки Молдова, для здійснення відповідних процесуальних дій, у порядку, встановленому двостороннім договором, який підписаний 13.12.1993, ратифікований 10.11.1994 та набрав чинності 24.02.1995.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, виникає необхідність вручення документів по справі відповідачу ОСОБА_2 .

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 252, п. 12 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.19, 175, 187, 252, 253, 274, 498 Цивільного процесуального кодексу України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Доручити компетентному органу Республіки Молдова вчинити певні процесуальні дії, а саме: вручити копію позову з додатками, ухвалу про відкриття провадження у справі, судову повістку та допитати як відповідача ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) з наступних питань:

1.Чи визнає вона позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення визнання незаконним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності квартири АДРЕСА_2 та витребування з чужого незаконного володіння ОСОБА_2 квартири АДРЕСА_2 ?

2. Якщо позовні вимоги не визнаються, то які ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) заперечення може надати?

Протокол про вчинення процесуальних дій та всі зібрані на виконання судового доручення невідкладно надіслати за адресою: Приморський районний суд міста Одеси, 65029, місто Одеса, вулиця Балківська, 33

У випадку неможливості виконання даного доручення, прохання повідомити про обставини, що перешкоджають виконанню доручення.

Зобов`язати позивача ОСОБА_1 надати до суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали суду: нотаріально засвідчений переклад позовної заяви з додатками, ухвали про відкриття провадження, виклику (повідомлення) про день судового розгляду, доручення про вручення документів, які підлягають врученню румунською мовою.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,державного реєстратораУправління державноїреєстрації Юридичногодепартаменту Одеськоїміської радиОдеської областіКравцан МариниМиколаївни,третя особа Товариствоз обмеженоювідповідальністю «СБМАГНУМ»,про скасуваннярішень державногореєстратора тавизнання прававласності зупинити до надходження відповіді від компетентного органу Республіки Молдова.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, в частині окремого доручення - оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали суду складено 11 жовтня 2024 року.

Суддя В.Я.Бондар

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122275816
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —522/10611/23

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 13.12.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Комлева О. С.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

Ухвала від 12.10.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

Ухвала від 22.08.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

Ухвала від 02.06.2023

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Бондар В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні