Рішення
від 30.09.2024 по справі 348/327/24
НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №348/327/24

Номер провадження 2/348/391/24

30 вересня 2024 року м.Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді О.Ю.Максименко

за участю секретаря судових засідань О.Р.Боєчко

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 про захист прав споживачів,

У с т а н о в и в :

У лютому 2024 року позивач звернувся до суду з позовом до Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 про захист прав споживачів.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 07.05.2023 нею було придбано квитки на сайті ТОВ «Концерт ЮА» на концерт «Кому Вниз 35 років». Даний захід мав відбутися 19.05.2023 о 19:00 годині у кіноконцертному залі «Арена-центр» за адресою м. Івано-Франківськ вул. Незалежності. Загальна сума придбаних квитків становила 3186,00 грн, з них: ціна квитків в кількості 5 штук 2950,00 грн, та послуги оператора 236,00 грн. Організатор даного концерту на сайті ТОВ «Концерт ЮА» є vinil concert agency, власником якого є ФОП ОСОБА_2 . Але в запланований час і дату подія не відбулася. 08.06.2023 позивач звернулася до ТОВ «Концерт ЮА» шляхом направлення електронного листа щодо повернення грошових коштів за сплачені квитки, однак, лист залишився без відповіді. Пізніше, на офіційному сайті ТОВ «Концерт ЮА» було розміщено оголошення про перенесення даного концерту на 16.11.2023. Однак, 10.11.2023 повідомлено, що концерт скасовано. Продавцем вартість квитків не було повернуто. Тому, позивач просить суд стягнути з відповідача кошти за придбані квитки на концерт «Кому Вниз 35 років» в сумі 3186,00 грн., з них: ціна квитків в кількості 5 штук 2950,00 грн, та послуги оператора 236,00 грн.

Позивач та представник позивача в судове засідання не з`явилися, надали заяви про розгляд справи в їх відсутність, позовні вимоги просили задовольнити повністю.

Відповідач ФОП ОСОБА_2 в судові засідання 26.06.2024, 15.08.2024, 05.09.2024, 30.09.2024 не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення судової повістки рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштових відправлень за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Судові повістки повернуті без вручення з причини "Адресат відсутній за вказаною адресою". Відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні ... відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Окрім цього, відповідач про дати судових засідань повідомлявся шляхом направлення телефонограми. В електронному суді відповідач не зареєстрований. Отже, ФОП ОСОБА_2 вважається належно повідомленим про час та місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі до суду не надходило, відзив на позовну заяву суду не надав.

Представник третьої особи в судове засідання не з`явилася, причин неявки суду не повідомила, надала письмові пояснення, в яких зазначила, що ТОВ «Концерт ЮА» не має ніякого відношення до предмету розгляду цієї справи, адже ТОВ «Концерт ЮА» не є ні організатором заходу, на який позивач придбав квитки, ні реалізатором цих квитків. Доказів протилежного з боку позивача не надано. Матеріали справи не містять жодних доказів наявності договірних відносин між ТОВ «Концерт ЮА» та позивачем, а також доказів отримання ТОВ «Концерт ЮА» від позивача грошових коштів за обумовлені в позовній заяві квитки. Також матеріали справи не містять доказів існування договірних відносин між ТОВ «Концерт ЮА» та відповідачем у справі. Вважає, що позивачем безпідставно залучено до участі у даній справі в якості третьої особи ТОВ «Концерт ЮА», оскільки предмет спору жодним чином не стосується прав та обов`язків ТОВ «Концерт ЮА» та не може вплинути на ого права та обов`язки.

30.09.2024 постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.

Суд, вивчивши матеріли справи, дослідивши докази по справі кожний окремо та в їх сукупності, встановивши відповідні обставини і визначивши відповідно до них правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач 07.05.2023 платіж 70621204760DB на сайті придбала квитки на суму 3186,00 грн (а.с. 8-9) на концерт «Кому Вниз 35 років» на 19.05.2023 (а.с. 12-16). Організатором даного концерту зазначений vinil concert agency, власником якого є ФОП ОСОБА_2

17.05.2023 електронним повідомленням зазначено, що подія «Кому Вниз 35 років» перенесено на 16.11.2023, а електронним повідомленням від 10.11.2023 -подія «Кому Вниз» скасовано (а.с. 11).

08.06.2023 з пошти ОСОБА_3 відправлено повідомлення, що 07.05.2023 було придбано квитки на подію, у зв`язку з тим, що дату події змінено, просить здійснити повернення коштів в сумі 3186,00 грн (а.с. 10).

Квитанцією № 2302483328 від 07.05.2023 підтверджено оплату за замовлення 503311092 ТОВ «Білетик» в сумі 3186,00 грн (а.с. 31).

Випискою АТ КБ «ПриватБанк» за період з 07.05.2023 по 07.05.2023 підтверджено використання коштів ОСОБА_1 магазин+інтернет в сумі 3186,00 грн (а.с. 32).

Відповідно до ч. 1ст.626 ЦК Українидоговором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідност.627 ЦК Українивідповідно достатті 6 цього Кодексусторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагентів та визначенні умов договору з урахуванням вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. У договорах за участю фізичної особи-споживача враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів.

Частиною 1статті 639 ЦК Українипередбачено, що договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Ст.901ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Відповідно дост.526ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст.599ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно дост.525ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно дост.610-612ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ст.615ЦК України у разі порушення зобов`язання однією стороною друга сторона має право частково або в повному обсязі відмовитися від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом. Одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання. Внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання частково або у повному обсязі відповідно змінюються умови зобов`язання або воно припиняється.

Відповідно доч.1ст.626ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно ч.1,2ст.638ЦК України договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду; а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Відповідно доч.1ст.639ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Як вбачається з ч. 1, 3ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. У разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим.

Згідно дост.653 ЦК Україниу разі зміни договору зобов`язання сторін припиняються. Сторони не мають права вимагати повернення того, що було виконане ними за зобов`язаннями до моменту зміни або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно дост.907 ЦК Українидоговір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.

Згідно зп.7ч.1ст.1Закону України«Про захистправ споживачів» договір -усний чиписьмовий правочинміж споживачемі продавцем(виконавцем)про якість,терміни,ціну таінші умови,за якихреалізується продукція.Підтвердження вчиненняусного правочинуоформляється квитанцією,товарним чикасовим чеком,квитком, талоном або іншими документами.

У відповідності до п. 3 ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» при розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Частиною 1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено, що споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов`язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

Відповідно доч.5ст.10Закону України«Про захистправ споживачів» у разі, коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.

Згідно Інструкції з ведення квиткового господарства в театрально-видовищних підприємствах та культурно-освітніх закладах, затвердженої Наказом Міністерства культури і мистецтв України 07.07.1999 № 452 (у редакції наказу Міністерства культури України 12.05.2011 № 34) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.07.1999 за № 483/3776, У разі скасування, переносу або зміни заходу відвідувачі (глядачі, слухачі) мають право повернути попередньо придбані квитки. Повернення коштів відвідувачам (глядачам, слухачам) проводиться організаторами заходу з пред`явленням документа, що посвідчує особу (паспорта, військового квитка, студентського квитка, посвідчення водія, службового посвідчення) (розділ Х. Повернення квитків).

У зв`язку зі скасуванням концертного заходу та неповерненням відповідачем позивачу сплачених за квитки на концерт «Кому Вниз 35 років» грошових коштів, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню: кошти за придбані квитки на концерт «Кому Вниз 35 років» в сумі 3186,00 грн, з них: ціна квитків в кількості 5 штук 2950,00 грн, та послуги оператора 236,00 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 141ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір, оскільки позивачка при поданні позову звільнена від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», а тому із відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 3028,00 грн.

Керуючись ст. 1, 9, 10 Закону України «Про захист прав споживачів», ст. 525, 526, 599, 610-612, 615, 626, 627, 638, 639, 651, 653, 901, 907 ЦК України, ст. 9, 10, 12, 13, 77-81, 141, 259, 263-265, 272-273, 280-289, 354,355 ЦПК України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з Фізичної-особи підприємця ОСОБА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , кошти на придбані квитки на концерт "Кому вниз - 35 років" в сумі 3186 (три тисячі сто вісімдесят шість) грн, з яких: ціна за вітки 2950 грн, послуги оператора 236 грн.

Стягнути зФізичної-особипідприємця ОСОБА_2 ,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,місцезнаходження заадресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в сумі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення може бути оскаржене позивачем та представником позивача до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт громадянина України НОМЕР_3 , виданий 20.07.2020, орган видачі 2621, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Представник позивача: ОСОБА_4 , свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 001940 від 17.03.2023, адреса: АДРЕСА_3 .

Відповідач: Фізична-особа підприємець ОСОБА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "КОНЦЕРТ ЮА", код ЄДРПОУ 41805984, місцезнаходження юридичної особи: вул. Васильківська, 8 м. Київ.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_5 , свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 2015 від 14.09.2016, адреса: АДРЕСА_4 .

Суддя Надвірнянського районного суду

Івано-Франківської області О.Ю. Максименко

Повне судове рішення складено 09.10.2024.

СудНадвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122285410
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —348/327/24

Рішення від 30.09.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Рішення від 30.09.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Ухвала від 04.04.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Ухвала від 08.03.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Ухвала від 01.03.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Максименко О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні