Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2/641/2682/2024 Справа № 646/6004/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2024 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Зелінська І. В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Благодійної організації «Харківський єврейський благодійний фонд Хесед-Шааре Тіква» про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі,
ВСТАНОВИВ:
За підсудністю з Червонозаводського районного суду м. Харкова надійшла вказана цивільна справа.
ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаною позовною заявою, у якій просить визнати протиправнимта скасуватинаказ №104-к/Т3від 26.04.2024року Благодійноїорганізації «Харківськийєврейський благодійнийфонд Хесед-ШаареТіква» прозвільнення ОСОБА_1 з посадисоціального працівникапроекту «Подолання Самотності». Поновити ОСОБА_1 на посаді соціального працівника проекту «Подолання Самотності» з 26.04.2024 року.
Ухвалами суду від 11.09.2024 року та 26.09.2024 року вказана заява залишена без руху з підстав несплати судового збору за вимогу про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення і невиконання вимог пп. 6,8 ч.3 ст. 175 ЦПК України та позивачу надано строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Позивачем подано заяву про усунення недоліків позовної заяви разом з клопотанням про звільнення від сплати судового збору, оскільки на теперішній час позивач не працевлаштована, отримує лише соціальну допомогу у розмірі 2361 грн. на місяць, інших доходів не має. Зазначила, що сума отриманих нею соціальних виплат на місяць менша, ніж прожитковий мінімум встановлений Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік», який становить для працездатних осіб 3028 грн..
Суд, розглянувши клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, приходить висновку про відмову у його задоволенні з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
У відповідності до ч. 3 ст. 136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовій збір» враховуючи майновийстан сторони,суд можесвоєю ухвалоюза їїклопотанням відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору напевний строк,але недовше ніждо ухваленнясудового рішенняу справів томучислі заумови якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Тож звільнення сторони від сплати судового збору є правом суду, а не його обов`язком і вирішується за клопотанням сторони.
В пункті 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року №10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону №3674-VI єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто, фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, для звільнення від сплати судового збору заявник має довести існування фінансових труднощів та такого майнового стану, що надає підстави вважати за можливе звільнити таку особу від сплати судового збору.
Так,позивачем наданосуду відомості станом на 30.04.2024 року з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про джерела/суми нарахування доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору за період з липня 2023 року по грудень 2023 року та відомості станом на 07.10.2024 року з Державного реєстру фізичних осіб платників податків про джерела/суми нарахування доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору за період з січня 2024 року по червень 2024 року.
Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 р., розмір ставки судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб, що складає 1211, 20 грн..
Тобто, навіть з урахуванням інформації про доходи позивача, яку надала позивач, розмір судового збору не перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи з урахуванням положень п.1 ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір».
Доказів на підтвердження звільнення позивача від сплати судового збору з інших підстав, передбачених ст.8 Закону України «Про судовий збір», позивач суду не надала.
За таких обставин підстав для задоволення клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позову суд не вбачає.
Таким чином, позивач повинна сплатити судовий збір в сумі 1211, 20 грн..
Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків позову - сплати судового збору.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Благодійної організації «Харківський єврейський благодійний фонд Хесед-Шааре Тіква» про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі залишити без руху.
Встановити позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо вона відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя -І. В. Зелінська
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122290414 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Зелінська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні