ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
14.10.2024 м.Дніпро Справа № 904/4125/22
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Мороза В.Ф. - доповідач,
суддів: Чередка А.Є., Іванова О.Г.
розглянувши клопотання Дніпропетровського Науково-дослідного інституту судових експертиз про надання об`єкту для дослідження
у справі № 904/4125/22
за первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮАСАФЕТІ"
до Приватного акціонерного товариства "ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
про стягнення заборгованості
та
за зустрічним позовом Приватного акціонерного товариства "ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮАСАФЕТІ"
про стягнення штрафу
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 30.11.2023 призначено у справі № 904/4125/22 судову комплексну інженерно-технічну експертизу, проведення якої доручено Дніпропетровському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (49000, м. Дніпро, вул. Січеславська набережна, 17, оф. 801).
На вирішення експерту поставлено наступні питання:
1. Чи відповідає встановлена Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮАСАФЕТІ" за Договором про надання послуг № 7537-12 від 29.11.2021 конструкція стаціонарної страхувальної системи для безпечного виконання робіт на висоті Технічному завданню (Додаток № 1 до Договору), вимогам правил охорони праці та безпеки життєдіяльності, іншим вимогам по якості, що звичайно ставляться до даного виду робіт на момент їх виконання? Якщо не відповідає, то в чому полягають невідповідності?
2. Чи є безпечним використання встановленої Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮАСАФЕТІ" за Договором про надання послуг № 7537-12 від 29.11.2021 стаціонарної страхувальної системи для безпечного виконання робіт на висоті за умов встановлення Анкерних кріплень провушин PROTEKT AT 180 + шпилька М12 (артикул АТ18001000000000А200) у кількості 56 одиниць замість 158, а також враховуючи розташування Анкерних точок на приймальних воронках дробарок ККД 1500/180 № 1 та № 2 та на верхній прийомці дробарок ККД 1500/180 (над перекриттям отворів)?
3) Яка фактична вартість виконаних Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮАСАФЕТІ" за Договором про надання послуг № 7537-12 від 29.11.2021 робіт із розробки та встановлення стаціонарної страхувальної системи для безпечного виконання робіт на висоті з урахуванням використаних матеріалів на момент їх виконання?
08.10.2024 до Центрального апеляційного господарського суду від Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз надійшло клопотання про надання об`єкту для дослідження, в якому експерти, керуючись вимогами ст. 69 КПК України та п. 2.1 «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 8 жовтня 1998 року № 53/5 (зі змінами та доповненнями), для проведення зазначеної судової експертизи просять:
1. Повідомити сторони, що дослідження об`єкту - стаціонарної страхувальної системи для безпечного виконання робіт на висоті, який розташований за адресою: вул. Рудна, 47, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
2. Забезпечити 22.10.2024 прибуття експертів, належні умови для роботи та безперешкодний доступ до об`єкту - стаціонарної страхувальної системи для безпечною виконання робіт на висоті, який розташований за адресою: вул. Рудна, 47, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
3. Забезпечити присутність при дослідженні учасників процесу (сторін по справі).
4. Узгодити з експертами інші питання, що стосуються організації дослідження, можливо за телефонами: голова комісії - Дмитро Філіпенко +38 (066) 429 29 13, член комісії - Трунов Вадим: +38 (066) 333 85 73.
Згідно ч.ч. 1, 2, 4, 6 ст. 69 ГПК України експерт має право, у тому числі, ознайомлюватися з матеріалами справи; заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом; бути присутнім під час вчинення процесуальних дій, що стосуються предмета і об`єктів дослідження; користуватися іншими правами, що надані Законом України "Про судову експертизу".
Крім того, п. 2.1 Інструкції встановлено, що експерт має право з дозволу органу (особи), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), бути присутнім під час проведення процесуальних, виконавчих дій та ставити питання учасникам процесу, що стосуються предмета чи об`єкта експертизи, та проводити окремі дослідження у їх присутності.
Також, експерт має право на оплату виконаної роботи та на компенсацію витрат, пов`язаних з проведенням експертизи і викликом до суду; одержувати винагороду за проведення експертизи та відповідно до законодавства компенсацію (відшкодування) витрат за виконану роботу та витрат, пов`язаних із викликом для надання роз`яснень чи показань, у разі якщо це не є його службовим обов`язком (ч. 7 ст. 69 ГПК України та п. п. 2.1 Інструкції).
За приписами ч. 1 ст. 103 ГПК України експертиза проводиться у судовому засіданні або поза межами суду, якщо це потрібно у зв`язку з характером досліджень, або якщо об`єкт досліджень неможливо доставити до суду, або якщо експертиза проводиться за замовленням учасника справи.
В свою чергу, положеннями п. 3.9 Інструкції визначено, що якщо необхідно провести експертизу (дослідження) на місці події або огляд об`єкта за його місцезнаходженням, орган (особа), який (яка) призначив (ла) експертизу (залучив (ла) експерта) (замовив (ла) дослідження), повинен (на) забезпечити прибуття експерта, безперешкодний доступ до об`єкта, а також належні умови для його роботи.
Враховуючи викладене, колегія суддів вбачає підстави для задоволення клопотання експертів.
При цьому варто наголосити, що суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом, натомість учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами (ч. 1 ст. 43 ГПК України).
Як передбачено ч. 4 ст. 102 ГПК України у разі ухилення учасника справи від подання суду на його вимогу необхідних для проведення експертизи матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, що перешкоджає її проведенню, суд залежно від того, яка особа ухиляється, а також яке ця експертиза має значення, може визнати встановленою обставину, для з`ясування якої експертиза була призначена, або відмовити у її визнанні.
Відповідно до ч. 2 ст. 281 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.
На підставі положень ч. 1 ст. 230 ГПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 69, 89, 99, 100, 103, 230, 233-235, 268, 281 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
Поновити апеляційне провадження у справі № 904/4125/22 для розгляду клопотання Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання об`єкту для дослідження.
Клопотання Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання додаткових матеріалів, необхідних для виконання експертизи та залучення експерта технічного у справі № 904/4125/22 задовольнити.
Зобов`язати сторони 22.10.2024 забезпечити присутність уповноважених представників при дослідженні та безперешкодний доступ експертів до об`єкту - стаціонарної страхувальної системи для безпечного виконання робіт на висоті, який розташований за адресою: вул. Рудна, 47, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., створити їм належні умови для роботи.
Запропонувати сторонам 22.10.2024 забезпечити прибуття експертів на об`єкт дослідження, з подальшим розподілом пов`язаних з цим витрат за результатом вирішення справи в порядку, передбаченому ст. 123, 129 ГПК України.
Попередити сторони щодо наслідків у разі їх ухилення від участі в експертизі та створенні перешкод у її проведенні, передбачених ч. 4 ст. 102 ГПК України.
Зупинити апеляційне провадження у справі № 904/4125/22.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддяВ.Ф. Мороз
Суддя А.Є.Чередко
Суддя О.Г. Іванов
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122300774 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Мороз Валентин Федорович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні