справа № 752/9243/23
провадження №: 1-кс/752/6757/24
У Х В А Л А
15.10.2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора вищого рівня Голосіївської окружної прокуратури міста Києва, яка полягає у нерозгляді скарги на недотримання розумних строків, в порядку ст. 308 КПК України,-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді звернувся адвокат із вказаною скаргою, в якій просить зобов`язати прокурора вищого рівня Голосіївської окружної прокуратури міста Києва розглянути скаргу адвоката ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_4 на недотримання розумних строків під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021100010002282.
В обґрунтування доводів скарги зазначає, що 06.08.2024 на електронну пошту Голосіївської окружної прокуратури міста Києва направлено скаргу на недотримання розумних строків під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021100010002282, однак жодної відповіді не надійшло.
В судове засідання адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 не з`явився, при цьому подав заяву про розгляд вказаної скарги за його відсутності, вимоги викладені підтримав та просив їх задовольнити.
Разом з тим, прокурор Голосіївської окружної прокуратури міста Києва в судове засідання з`явився та заперечував з приводу заявлених вимог, зазначивши, що скарга, яка надійшла на адресу Голосіївської окружної прокуратури міста Києва розглянута, на підтвердження цього долучив копію відповіді.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, а також додані до неї копії документів, вважає необхідним відмовити у задоволенні скарги, виходячи з наступного.
Положеннями статті 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 КПК України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до положень статті 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на стадії досудового розслідування може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КПК України підозрюваний, обвинувачений, потерпілий, інші особи, права чи законні інтереси яких обмежуються під час досудового розслідування, мають право оскаржити прокурору вищого рівня недотримання розумних строків слідчим, дізнавачем, прокурором під час досудового розслідування.
Згідно ч. 2 ст. 308 КПК України прокурор вищого рівня зобов`язаний розглянути скаргу протягом трьох днів після її подання і в разі наявності підстав для її задоволення надати відповідному прокурору обов`язкові для виконання вказівки щодо строків вчинення певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень. Особа, яка подала скаргу, невідкладно письмово повідомляється про результати її розгляду.
Для прокурорів, керівників та заступників керівників підрозділів регіональної прокуратури прокурором вищого рівня є керівник регіональної прокуратури чи його перший заступник або заступник відповідно до розподілу обов`язків. Для керівника місцевої прокуратури, його першого заступника та заступників - керівник відповідної регіональної прокуратури чи його перший заступник або заступник відповідно до розподілу обов`язків. Для керівника регіональної прокуратури, його першого заступника та заступників, керівника та заступника керівника підрозділу, прокурора Генеральної прокуратури України - Генеральний прокурор України чи його перший заступник або заступник відповідно до розподілу обов`язків.
Прокуратура України становить єдину систему, яка у порядку, передбаченому спеціальним Законом України «Про прокуратуру», здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави, згідно з ст. 1 Закону України «Про прокуратуру».
Як встановлено слідчим суддею, що 06.08.2024 на електронну пошту Голосіївської окружної прокуратури міста Києва направлено скаргу на недотримання розумних строків під час досудового розслідування у кримінальному провадженні №12021100010002282, що підтверджується копією витягу з надісланих повідомлень електронної пошти адвоката ОСОБА_3 .
Разом з цим, із наданих прокурором документів вбачається, що листом прокуратури Голосіївської окружної прокуратури міста Києва №43-6046ВИХ-24 від 09.08.2024 надана відповідь адвокату ОСОБА_3 в якому зазначено, що підстав для надання прокурору у вказаному кримінальному провадженні обов`язкових для виконання вказівок щодо строків вчиненні певних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень не вбачається.
Враховуючи те, що скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 розглянуто, за наслідками якого прокурором було направлено відповідний лист, слідчий суддя вважає необхідним відмовити у задоволенні скарги, оскільки бездіяльність, яка була предметом оскарження, усунуто.
Таким чином, фактів недотримання розумних строків прокурором під час досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні на цей час не встановлено, у зв`язку з чим підстав для надання прокурору вказівок щодо вчинення процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень у певний строк не вбачається.
Вказане підтверджується, листом від 09.08.2024 №43-6046ВИХ-24 за підписом заступника керівника Голосіївської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_6 , яким заявника повідомлено, про результати розгляду поданої ним скарги.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 , яка полягає у нерозгляді скарги на недотримання розумних строків, оскільки стороною обвинувачення та судовим розглядом встановлено, що вказана скарга була розглянута, а відтак бездіяльність, яка є предметом оскарження відсутня.
Керуючись ст.ст. 308, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора вищого рівня Голосіївської окружної прокуратури міста Києва, яка полягає у нерозгляді скарги на недотримання розумних строків, в порядку ст. 308 КПК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 17.10.2024 |
Номер документу | 122314390 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні