Ухвала
від 17.10.2024 по справі 522/4658/24
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/4658/24

Провадження № 2/522/4081/24

УХВАЛА

17 жовтня 2024 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Павлик І.А.,

за участю:

секретаря судового засідання Запольської А.М.,

сторони в судове засідання не з`явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова правова група «Захист» про розірвання договору та стягнення 9000,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

27.03.2024 позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ТОВ«Фінансова правова група «Захист» про розірвання договору та стягнення 9000,00 грн.

01.04.2024 ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

16.10.2024 позивачем подано заяву про порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів, у якій вона просить суд вважати недійним договір про надання юридичних послуг із фінансово-правовою групою «Захист» в особі директора ОСОБА_2 та зобов`язати ОСОБА_2 відшкодувати збитки та заподіяння моральної шкоди в подвійному розмірі.

Розглянувши заяву про порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів, судом встановлено, що остання є фактично заявою про збільшення розміру позовних вимог та про зміну підстав позову.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Отже, позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається з двох елементів: предмета і підстави позову.

Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача.

Статтею 49 ЦПК України визначено процесуальні права та обов`язки сторін.

Частиною другою даної статті закріплено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

Частиною третьою даної статті визначено, що до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.

Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.

Подібну правову позицію наведено у постановах Верховного Суду від 10.12.2019 у справі №923/1061/18, від 19.12.2019 у справі № 925/185/19 та від 23.01.2020 у справі №925/186/19.

Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду, наведеної у постанові від 25.06.2019 у справі № 924/1473/15 одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.

Разом з тим, частиною 5 статті 49 ЦПК України визначено, що у разі подання будь-якої заяви, передбаченоїпунктом 2частини другої,частинами третьою,четвертоюцієї статті, до суду подаються докази направлення копій такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Позивачем до поданої ним заяви не додано доказів направлення її копії та доданих до неї документів відповідачу.

За таких обставин суд вважає, що позивачем не дотримано вимог ст. 49 ЦПК України при зверненні до суду з заявою про збільшення розміру позовних вимог та зміну предмету позову.

З огляду на викладене, подана позивачем заява не відповідає вимогам ч. 5 ст. 49 ЦПК України, в зв`язку з чим суд дійшов висновку про її повернення позивачу.

Керуючись ст.ст. 49, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про порядок з`ясування обставин справи та дослідження доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова правова група «Захист» про розірвання договору та стягнення 9000,00 грн повернути позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та протягом п`ятнадцяти днів може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду.

Суддя І.А. Павлик

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122376459
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —522/4658/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Павлик І. А.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Павлик І. А.

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Павлик І. А.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Павлик І. А.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Павлик І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні