Ухвала
від 18.10.2024 по справі 728/1817/20
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 728/1817/20 Головуючий у І інстанції ОСОБА_1 Провадження № 11-кп/4823/58/24 Категорія - Доповідач ОСОБА_2

У Х В А Л А

виправлення описки

18 жовтня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Чернігівського апеляційного суду в складі:

Головуючого-суддіОСОБА_2

суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Чернігові питання щодо виправлення описки в ухвалі Чернігівського апеляційного суду від 26 вересня 2024 року, -

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 26 вересня 2024 року задоволено клопотання прокурора та продовжено відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 днів до 26 листопада 2024 року включно.

Після постановлення ухвали від адвоката ОСОБА_6 надійшло клопотання про виправлення описки у вказаній ухвалі, оскільки оголошеною в судовому засіданні вступної та резолютивної частини ухвали Чернігівського апеляційного суду від 26 вересня 2024 року було, крім іншого, визначеного ОСОБА_5 розмір застави, про що в подальшому не зазначено в її тексті.

Відповідно до ч. 1 ст. 379 КПК України, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, прізвища особи тощо) або які мають технічний характер.

Зі змісту ухвали апеляційного суду вбачається, що при складанні тексту зазначеної ухвали була допущена описка, а саме, не вказано про розмір застави про що оголошувалося рішення в судовому засіданні, що підтверджується відповідними звукозаписами судового засідання.

Зазначене є явною випадковою опискою, яка підлягає виправленню.

Керуючись ст. 379 КПК України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Виправити описку в ухвалі Чернігівського апеляційного суду від 26 вересня 2024 року.

Вважати правильним, що ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 26 вересня 2024 року відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при продовженні дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 днів до 26 листопада 2024 року включно визначено альтернативний вид запобіжного заходу у виді застави, а саме:

Заставу визначити у розмірі 20 (двадцяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб в сумі 60 560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) грн., яка може бути внесена, як самим обвинуваченим так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем).

У разі внесення застави покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 наступні обов`язки:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи,

- утримуватись від спілкування зі свідками в даному кримінальному провадженні.

Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розміру, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.

У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо обвинувачений будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

СУДДІ:

ОСОБА_3 ОСОБА_2 ОСОБА_4

СудЧернігівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122380047
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —728/1817/20

Ухвала від 26.02.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 19.02.2025

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Макаровець Алла Миколаївна

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 18.10.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 26.09.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 18.09.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Чернігівський апеляційний суд

Оседач М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні