ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.10.2024м. СумиСправа № 920/763/24Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши матеріали справи № 920/763/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар (41654, Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Садова, 9, код 33258758),
представники учасників:
кредитора: ТОВ Спектр-Агро (в режимі відеоконференції) Бонтлаб В.В.;
боржника: не з`явився
розпорядник майна (в режимі відеоконференції) Косякевич С.О.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 16.07.2024 суд постановив відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів; ввести процедуру розпорядження майном; призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Аграрна фірма Хлібодар арбітражного керуючого Косякевича Сергія Олексійовича.
22.08.2024 до суду надійшло клопотання розпорядника майна про зобов`язання вчинити певні дії, в якому просить суд зобов`язати ОСОБА_1 надати розпоряднику майна необхідну для проведення відповідного аналізу бухгалтерську та фінансову документацію ТОВ Аграрна фірма Хлібодар, в т.ч. згідно переліку, визначеного Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Мінекономіки № 14 від 19.01.2006; зобов`язати ОСОБА_1 надати розпоряднику майна відомості; зобов`язати ОСОБА_1 розглянути вимоги кредиторів та поінформувати про результати їх розгляду.
Ухвалою від 26.08.2024 суд призначив розгляд клопотання в судове засідання на 12.09.2024.
Ухвалою від 12.09.2024 суд постановив призначити розгляд клопотання в судове засідання на 26.09.2024.
Через загрозу безпеці учасників справи, у зв`язку з тим, що у Сумській області була оголошена повітряна тривога, судові засідання 12.09.2024 та 26.09.2024 у справі 920/763/24 не відбулись.
Ухвалою від 26.09.2024 суд постановив призначити розгляд клопотання в судове засідання на 17.10.2024.
В обгрунтування клопотання розпорядник майна посилається на те, що з метою виконання своїх повноважень неодноразово звертався до керівника боржника ОСОБА_1 з проханням надати необхідну для проведення аналізу бухгалтерську та фінансову документацію боржника згідно переліку, визначеного Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Мінекономіки № 14 від 19.01.2006. Крім того розпорядник майна звернув увагу керівника на необхідність разом організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника. При цьому жодних документів керівником боржника розпоряднику майна надано не було, від проведення інвентаризації керівника боржника також ухиляється. Невиконання керівником боржника вимог Кодексу України з процедур банкрутства унеможливлює встановлення розпорядником майна наявності грошових коштів на рахунках боржника, залишків товарів на складах, наявності дебіторської заборгованості, інших активів.
Відповідно до ч. 7 ст. 44 КУзПБ у процедурі розпорядження майном боржник зобов`язаний забезпечити розпоряднику майна можливість безпосереднього доступу до інформації, що зберігається у базах даних (у тому числі електронних), які використовуються посадовими особами боржника для ведення бухгалтерського, податкового та управлінського обліку, а також для формування бухгалтерської, статистичної та податкової звітності, та/або забезпечити можливість розпоряднику майна ознайомитися з такою інформацією в інший спосіб з можливістю друкувати та/або копіювати документи, необхідні для здійснення повноважень розпорядника майна, з урахуванням вимоги частини четвертої статті 10 цього Кодексу.
У той же час, розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 10 ст. 44 КУзПБ).
Згідно з ч. 5 ст. 45 КУзПБ розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
Як вбачається з наявних у справі фактичних даних, Товариство з обмеженою відповідальністю «Аграрна фірма «Хлібодар» в особі свого керівника ОСОБА_1 , у межах провадження у справі про банкрутство № 920/763/24 на стадії розпорядження майном з розпорядником майна Косякевичем Сергієм Олексійовичем не співпрацює, усі запити розпорядника майна керівником боржника проігноровано, документи фінансово-господарської діяльності боржника не надано, наказів щодо проведення інвентаризації, запрошень для участі у її проведенні тощо.
Матеріалами справи підтверджується, що розпорядник майна вживав заходи, спрямовані на ведення співпраці з керівником боржника з питань, що стосуються виконання функцій розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна фірма «Хлібодар» та забезпечення майнових інтересів кредиторів, але вони не дали позитивних результатів з причин, які перебувають поза його волею.
Окрім цього, станом на дату подання даного клопотання, від керівника боржника, на адресу розпорядника майна або суду не надходило жодних повідомлень про розгляд заявлених кредиторами грошових вимог до боржника.
Матеріали справи не містять жодних доказів того, що керівником боржника вчиняються будь-які дії щодо збереження майна боржника, продовження його господарської діяльності. В зв`язку з відсутністю підтверджуючих документів розпорядник майна фактично позбавлений можливості провести аналіз фінансово-господарської діяльності боржника та визначити його реальний фінансовий стан, що, крім іншого, призводить до затягування судового процесу та порушує права учасників провадження у даній справі.
Враховуючи наведене, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання розпорядника майна про зобов`язання вчинити певні дії.
Керуючись статтями 81, 234, 235 Господарського процесуального Кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання розпорядника майна про зобов`язання вчинити дії задовольнити.
2. Зобов`язати директора ТОВ «Аграрна фірма «Хлібодар» Мусієнка Олександра Анатолійовича (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ) надати розпоряднику майна - арбітражному керуючому Косякевичу Сергію Олексійовичу (Свідоцтво Міністерства юстиції України від 31.01.2013 № 40, 04211, м. Київ, а/с 5, РНОКПП НОМЕР_2 ) необхідну для проведення відповідного аналізу бухгалтерську та фінансову документацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна фірма «Хлібодар» (ЄДРПОУ 33258758, 41654, Сумська обл., Конотопський р-н, с Салтикове, вул. Садова, 9), в т.ч. згідно переліку, визначеного Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Мінекономіки № 14 від 19.01.2006, а саме:
- установчі документи підприємства (засновницький договір, статут), а також довідка про включення до ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію, реєстр власників акцій (за наявності);
- баланс підприємства (форма № 1) - за 3 останні роки;
- звіт про фінансові результати (форма № 2) - за 3 останні роки;
- звіт про рух грошових коштів (форма № 3) - за 3 останні роки;
- звіт про власний капітал (форма № 4) - за 3 останні роки;
- примітки до річної фінансової звітності (форма № 5) - за 3 останні роки;
- звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма № 11-ОЗ) - за 3 останні роки;
- обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма № 1-інновація) - за 3 останні роки;
- звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма № 1-Б) - за 3 останні роки;
- звіт з праці (форма № 1-ПВ) - за 3 останні роки;
- звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма № 1-ПВ (умови праці)) - за 3 останні роки;
- звіт про використання робочого часу (форма № 3-ПВ) - за 3 останні роки;
- звіт про виробництво промислової продукції (форма № 1П-НПП) - за 3 останні роки;
- перелік об`єктів нерухомого майна (земельні ділянки, будівлі, споруди тощо), право власності на які зареєстровано за боржником із зазначенням площ, адрес та найменувань;
- копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна, право власності на які зареєстровано за боржником;
- копії договорів оренди об`єктів рухомого та нерухомого майна, в яких боржник виступає орендодавцем чи орендарем;
- перелік рухомого майна (автотранспорт, обладнання тощо), яке перебуває у власності боржника;
- перелік підприємств, корпоративними правами яких володіє боржник із зазначенням кількості акцій (розміру частки) у відсотках;
- інвентаризаційні відомості основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів і розрахунків боржника, станом на останню дату проведення інвентаризації;
- копії наказів про призначення матеріально відповідальних осіб і договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність за збереження матеріальних цінностей підприємства, їх облік та контроль;
- копії договорів застави (іпотеки) активів боржника, кредитних договорів з фінансовими установами, тощо, а також відомості:
про розрахункові та інші рахунки підприємства із зазначенням наявних на них грошових коштів та банківських установ, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування підприємства;
про заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства (із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові працівника, його посади, суми заборгованості та періоду, за який вона виникла);
про рух грошових коштів по рахункам підприємства в період за три роки до порушення провадження у справі про банкрутство;
про наявну дебіторську заборгованість з підтверджуючими документами;
про наявність або відсутність об`єктів промислової та/або інтелектуальної власності, зареєстрованих за боржником;
про відсутність (наявність) за межами України валютних цінностей та майна, що належать підприємству;
про майнові активи підприємства, які було відчужено за останні три роки з підтверджуючими документами.
3. Запропонувати директору ТОВ «Аграрна фірма «Хлібодар» ОСОБА_1 надати суду повідомлення про результати розгляду кредиторських вимог.
4. Стягувач розпорядник майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Аграрна фірма «Хлібодар» (41654, Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Садова, 9, код 33258758) арбітражний керуючий Косякевич Сергій Олексійович (Свідоцтво Міністерства юстиції України від 31.01.2013 № 40, 04211, м. Київ, а/с 5, РНОКПП НОМЕР_2 )
5. Боржник - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття 17.10.2024.
7. Ухвала дійсна для пред`явлення до 17.10.2027.
8. Копію ухвали надіслати розпоряднику майна, директору ТОВ «Аграрна фірма «Хлібодар» Мусієнку О.А.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, що передбачені статтями 256-257 ГПК України.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.
СуддяВ.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122384227 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні