Ухвала
від 18.10.2024 по справі 642/2124/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

18.10.2024

Справа №642/2124/24

Провадження № 1-кс/642/3792/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Харкові клопотання дізнавача СД ВП №2 ХРУП №3 ГУ НП в Харківській обл. ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню №12024226260000127 від 10.04.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

встановив:

До слідчого судді надійшло вказане клопотання, в якому дізнавач просила надати доступ до документів, які містять банківську таємницю, а саме: до даних по картковому рахунку № НОМЕР_1 в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів у філії відділення « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .

В обгрунтування клопотання зазначено, що в провадженні СД ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження №12024226260000127 від 10.04.2024 року.

09.04.2024 до ВП №2 ХРУП №3 ГУНП в Харківській області надійшла заява від заступника директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який вказав, що 05.04.2024 року, коли він знаходився за адресою: АДРЕСА_3 , замовив через сайт « ІНФОРМАЦІЯ_5 », зарядну станцію та у ході спілкування з продавцем у месенджері «Вайбер» з номеру НОМЕР_2 , переказав грошові кошти у сумі 26800, 00 грн. на банківський рахунок НОМЕР_3 , після чого зв`язок з покупцем обірвався, заявник товар не отримав. Тим самим невідома особа заволоділа грошовими коштами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у розмірі 26800, 00 грн.

В ході досудового розслідування 03.06.2024 було проведено тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до документів, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів у філії відділення « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 та проведеним аналізом встановлено, грошові кошти перераховувались на розрахунковий рахунок: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 .

На підставі викладеного, виникла необхідність в тимчасовому доступі до документів, які містять банківську таємницю, а саме до даних про власника розрахункового рахунку: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , документів, що подавалися особами при оформленні карткових рахунків, матеріали кредитної (банківської) справи по даному картковому рахунку; виписку руху грошових коштів по картковому рахунку в період з 05.04.2024 по теперішній час; адреси банкоматів та відділень банку, де відбувалося зняття готівки, надати фотографії особи, яка робила зняття грошових коштів із вказаних карткових рахунків у вказаний період, що може мати суттєве значення під час досудового розслідування, а також:

-інформації відносно номерів мобільних телефонів, на які підключена послуга SMS інформування про рух грошових коштів по вказаним рахункам, та відомостей стосовно IP- адрес, GPS координат, з яких здійснювався вхід в Web-банкінг та іншої наявної інформації про безпосереднє місце здійснення авторизації в Web-банкінгу з моменту відкриття банківського рахунку;

-інформації відносно GPS координат пристроїв з яких здійснювався вхід Web-банкінг, IP- адрес, Mac-адреси;

-чи змінювався фінансовий номер, який приєднаний до рахунку в період часу з 05.04.2024 по теперішній час.

Дані документи перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів у філії відділення « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2

Дізнавач і прокурор надали заяви про розгляд клопотання без їх участі, вимоги клопотання підтримують у повному обсязі.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в судове засідання не з`явився, про дату і час розгляду повідомлявся своєчасно і належним чином, причини неявки суду невідомі.

Враховуючи положення ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання у відсутність сторін.

Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, в точу числі відомості про банківські рахунки клієнтів та про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, є банківською таємницею, тобто відносяться до охоронюваної законом таємниці. Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні дізнавача та завдання, для виконання якого дізнавач звертається із клопотанням, може бути виконане.

Документи, про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання, перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Вищезазначена інформація, до якої дізнавач просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню, неможливо.

Таким чином, клопотання підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

клопотання - задовольнити.

Надати дізнавачу сектору дізнання відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_5 , дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, що містить банківську таємницю, з можливістю вилучення (здійснення виїмки), а саме: у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів у філії відділення « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , до інформації, що містить банківську таємницю - розрахунковий рахунок АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , а саме: інформацію про власника карткового рахунку, документи, що подавалися особою при оформленні карткового рахунку, матеріали кредитної (банківської) справи по даному картковому рахунку; виписку руху грошових коштів по картковому рахунку в період з 05.04.2024 по теперішній час (по день постановлення ухвали); адреси банкоматів та відділень банку, де відбувалося зняття готівки, надати фотографії особи, яка робила зняття грошових коштів з вказаного карткового рахунку у вказаний період, інформації відносно номерів мобільних телефонів, на які підключена послуга SMS інформування про рух грошових коштів по вказаним рахункам, та відомостей стосовно IP- адрес, GPS координат, з яких здійснювався вхід в Web-банкінг та іншої наявної інформації про безпосереднє місце здійснення авторизації в Web-банкінгу з моменту відкриття банківського рахунку, інформації відносно GPS координат пристроїв з яких здійснювався вхід Web-банкінг, IP-адрес, Mac-адреси, чи змінювався фінансовий номер, який приєднаний до рахунку в період часу з 05.04.2024 по теперішній час (по день постановлення ухвали).

Всю інформацію надати в друкованому чи електронному вигляді на носії інформації -диску CD-R.

Строк дії ухвали - 2 місяці з дня її постановлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.10.2024
Оприлюднено22.10.2024
Номер документу122386021
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —642/2124/24

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 13.12.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 19.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 18.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 25.04.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні