Справа № 539/3654/24
Провадження № 1-кс/539/875/2024
УХВАЛА
про відмову в тимчасовому доступі до речей та документів
17.10.2024
місто Лубни Полтавської області
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянула у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ЛубенськогоРВП ГУНПв Полтавськійобласті капітанаполіції ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей тадокументів укримінальному провадженні№ 42024172040000061 від19.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 197-1 Кримінального кодексу України, та
постановила цю ухвалу про таке:
І. Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається:
1.15.10.2024 слідчий ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про надання групі слідчих у складі слідчих слідчого відділення Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області тимчасового доступу до речей та документів з можливість ознайомитись та вилучити документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
1)правовстановлюючі документи щодо наявності у ІНФОРМАЦІЯ_1 (в минулому ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на праві власності чи користуванні земельних ділянок на території Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області,
2)документи про правонаступництво ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
3)документи про балансоутримувача доріг М-03 та Р-42 на території Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області,
4)правовстановлюючі документи щодо перебування на балансі, на праві власності ви користуванні земельних ділянок без визначених кадастрових номерів, які знаходяться поряд з пересіченням автомобільних доріг державного значення М-03 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Р-42 « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за межами с. Засулля Лубенського району;
5)документацію про надання ІНФОРМАЦІЯ_5 земельних ділянок в користування або власність ІНФОРМАЦІЯ_2 для реконструкції автомобільних доріг на території Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області, а також технічну документацію на ці земельні ділянки;
6)документацію про резервування земельних ділянок ІНФОРМАЦІЯ_1 на території Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області;
7)документацію про надання земельних ділянок ІНФОРМАЦІЯ_1 в оренду/суборенду іншим особам в межах Лубенської територіальної громади Лубенського району Полтавської області;
8) дозволи на укладення будь-яких договорів, у тому числі тимчасових договір оренди земельних ділянок, між ІНФОРМАЦІЯ_6 та суб`єктами господарювання.
1.1.Це клопотання 08.10.2024 погодила прокурор Лубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 .
1.2.У цьомуклопотанні слідчийвказала,що СВЛубенського РВПздійснює досудоверозслідування кримінальногопровадження №42024172040000061 від 19.08.2024 за частиною другою статті 197-1 КК України.
1.2.Слідчий вказала, що в ході досудового розслідування встановлено, що невстановлена особа самовільно зайняла земельну ділянку орієнтовною площею 4 га, без визначеного кадастрового номеру, за межами с. Засулля Лубенського району Полтавської області, яка відноситься до земель транспорту та перебуває в охоронній зоні. ІНФОРМАЦІЯ_2 є балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування державного значення, які проходять територією області. На території колишньої ІНФОРМАЦІЯ_7 , площа земельних ділянок під автомобільними дорогами М-03 та Р-42 становить 88,5 га. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2018 № 382 «Про затвердження Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018 2022» на пересічення автомобільних доріг державного значення М-03 ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 на території Засульської сільської ради Лубенського району Полтавської області, передбачено будівництво шляхопроводу, яке потребує додаткового землевідведення з урахуванням раніше зарезервованих земельних ділянок. Для підготовки землевпорядної документації та проектної документації необхідної для даного будівництва, ІНФОРМАЦІЯ_2 отримано розпорядження голови ІНФОРМАЦІЯ_8 від 13.09.2010 № 346 «Про надання дозволу на підготовку матеріалів погодження місця розташування об`єктів».
1.3.Слідчий в клопотанні зазначила, що у зв`язку зі вчиненням кримінального правопорушення, а також необхідністю проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні документів, які зазначені у п. 1 цієї ухвали. Ці документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
2.Кваліфікація органу досудового розслідування частина друга статті 197-1 Кримінального кодексу України.
ІІ. Процесуальні дії у кримінальному провадженні
3.Слідчий в судове засідання не прибула. Надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала у повному обсязі.
3.1.Слідчий суддя розглянула клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться зазначені у пункті 1 цієї ухвали документи, відповідно до частини другої статті 163 КПК України.
3.2.За частиною першою статті 172 КПК України неприбуття осіб в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
3.3.За частиною четвертою статті 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадження, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
3.4.Під час судового засідання ведеться журнал судового засідання відповідно статті 108 КПК України.
ІІІ. Закон, яким керувалася слідчий суддя
4. Кримінальний процесуальний кодекс України:
Частина друга статті 84 процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Частина перша статті 99 - документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Пункт 5 частини другої статті 131 заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина перша статті 159 - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частина друга статті 160 у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) зазначення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частина друга статті 163 - якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Частина п`ята статті 163 - слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частина сьома статті 163 - слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
ІV. Мотиви, з яких виходила слідчий судді при постановленні цієї ухвали
5. Слідчийсуддя встановила,що СВЛубенського РВПГУНП вПолтавській областірозслідує кримінальнепровадження №42024172040000061 від 19.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 197-1 Кримінального кодексу України.
6.У витязі з ЄРДР № 42024172040000061 від 19.08.2024 зазначений короткий виклад обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення: «Невстановлена особа самовільно зайняла земельну ділянку орієнтовною площею 4 га, без визначеного кадастрового номеру, за межами села Засулля Лубенського району Полтавської області, яка відноситься до земель транспорту та перебуває в охоронній зоні».
7.Ознайомившись з клопотання слідчого та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя вважає, що слідчий у своєму клопотанні всупереч пунктів 3 7 частини другої статті 160 КПК України не зазначила необхідних відомостей, а саме:
1)в клопотанніне зазначенідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати:назва документу,його опис,дата складанняабо часовийперіод,в якійцей документоформлювалися,та іншівідомості,які характеризуютьцей документ;не зазначеніхарактеристики земельнихділянок щодояких слідчийпланує отриматитимчасовий доступ(місцеїх розташування,кадастрові номери,їх координати,площі та/абоінші відомості,які їхідентифікують,тощо);
2)в клопотанні не зазначено підстав вважати, що перелічені документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи;
3)в клопотанні не зазначено значення документів для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні, з урахуванням фабули кримінального правопорушення;
4)в клопотанні не зазначена можливість використання як доказів відомостей, які містяться в документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачено довести за допомогою цих документів;
5)в клопотанні не зазначено обґрунтування необхідності вилучення оригіналів документів.
8.За встановлених обставин, слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання.
З цих підстав слідчий суддя постановила:
1.Відмовити повністюв задоволенніклопотання старшогослідчого СВЛубенського РВПГУНП вПолтавській областікапітана поліції ОСОБА_3 протимчасовий доступдо речейта документіву кримінальномупровадженні №42024172040000061 від19.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 197-1 Кримінального кодексу України.
2.Ухвала оскарженню не підлягає.
3.Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя
ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122393956 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Мирошникова О. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні