Ухвала
від 21.10.2024 по справі 922/3312/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"21" жовтня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3312/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Лавровой Л.С.

розглянувши матеріали

позовної заяви САДІВНИЧОГО ТОВАРИСТВА «СТУДЕНОК» (62491, Україна, Харківський р-н, Харківська обл., селище міського типу Васищеве, вулиця Орешкова, будинок, 1, ідентифікаційний код особи 25996199) до Державного реєстратора Харківської районної державної адміністрації Харківської області (61098, м. Харків Григорівське шосе, 52) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: ХАРКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (61098, Україна, Харківська обл., місто Харків, шосе Григорівське, будинок, 52, ідентифікаційний код особи 04058775) про визнання незаконною та скасування реєстраційної дії

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Харківської області звернулося САДІВНИЧЕ ТОВАРИСТВО «СТУДЕНОК» з позовом до Державного реєстратора Харківської районної державної адміністрації Харківської області та просить суд:

1) Визначити незаконною та скасувати реєстраційну дію щодо запису в Єдиному державному реєстре юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань датою запису 23.02.2017 № 14711020000027686 садівниче товариство Студєнок код 41171860

2) Судові витрати віднести за рахунок Харківської районної державної адміністрації Харківської області.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.

Ухвалою суду від 20.09.2024 позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу строк в 10 днів на усунення недоліків позовної заяви (шляхом реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі). Про усунення недоліків позовної заяви повідомити суд у строк, установлений для усунення недоліків).

Одночасно у вказаній ухвалі суду позивачеві роз`яснено, що у разі усунення недоліків поданої заяви відповідно до ухвали суду у встановлений строк, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків поданої заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвалу було направлено за юридичною адресою позивача (62491, Україна, Харківський р-н, Харківська обл., селище міського типу Васищеве, вулиця Орешкова, будинок, 1, ідентифікаційний код особи 25996199), однак ухвала повернулась як невручена за закінченням встановленого терміну зберігання 08.10.2024 (поштове відправлення 0600289695920).

Згідно з пунктом 4 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.

У разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 25.06.2018 у справі № 904/9904/17.

Також, суд виходить з того, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Ухвала про залишення позовної заяви без руху було опублікована у відкритому доступі в офіційному Реєстрі судових рішень 24.09.2024, а тому позивач, не був позбавлений можливості як отримати ухвалу по пошті, так і, проявляючи розумну обачність, відстежувати рух поданої позовної заяви в Реєстрі судових рішень та на порталі судової влади.

Враховуючи викладене, позивач мав усунути виявлені недоліки позовної заяви та повідомити суд про їх усунення до 18.10.2024 (протягом 10 днів з дня повернення ухвали без вручення).

18.10.2024 за вх. 26307 від представника позивача надійшло клопотання про поновлення строку на усунення недоліків позовної заяви та поновлення строку на подання клопотання, в якому зазначається, що за запитом до Єдиного контакт-центру Судової влади України позивачу стало відомо про залишення позовної заяви без руху. Враховуючи зазначене, представник позивача просив суд поновити строк на усунення недоліків позовної заяви та строк на подання клопотання, а також просив направити ухвалу суду на електронну пошту для усунення недоліків позовної заяви.

Статтею 118 ГПК Українивизначено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Відповідно до частини першоїстатті 119 ГПК Українисуд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк (частина четверта статті 119 ГПК України).

Отже, пропущений учасником процесуальний строк може бути поновлений судом за умови вчинення учасником процесуальної дії, для вчинення якої було встановлено строк, подання учасником заяви про поновлення процесуального строку та визнання причин пропуску строку поважними, крім випадків, колиГПК Українивстановлено неможливість такого поновлення.

Згідно з частиною другою статті 119 цього Кодексу встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Зі змісту наведеної норми випливає, що за заявою учасника може бути продовжений тільки строк, який встановлений судом і який не сплив на час звернення учасника справи із заявою. Процесуальний строк може бути продовжений також з ініціативи суду. Разом з тим на відміну від поновлення процесуального строку, вирішення судом питання про продовження процесуального строку не обумовлене вчиненням учасником процесуальної дії. Навпаки, процесуальний закон виходить з того, що процесуальний строк продовжується для вчинення процесуальної дії, яка ще не вчинена.

При цьому, оскільки у тих випадках, коли суду процесуальним законом надано право встановити строк в межах певного строку, встановленогоГПК України, суд також не може продовжити строк понад встановленийГПК Українистрок.

Враховуючи зазначене, ухвалою суду від 20.09.2024 судом було встановлено строк на усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, оскільки згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заявибез рухузазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, з огляду на приписи ч. 2 ст. 174 ГПК України строк на усунення недоліків не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, тому клопотання позивача про поновлення/продовження строку на усунення недоліків не підлягає задоволенню.

Також, суд враховує, що подане клопотання є необґрунтованим, оскільки не отримання поштових відправлень позивачем залежить саме від дій/бездіяльності позивача, а разом із відсутністю майже протягом місяця активних дій по перевірці стану поданої ним позовної заяви свідчить про відсутність обґрунтованих підстав для збільшення строку на усунення недоліків.

Згідно частин 4, 6статті 174 ГПК Україниякщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Враховуючи те, що позивач у встановлений строк не надав суду доказів усунення виявлених недоліків позовної заяви, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву і додані до неї документи позивачу.

Керуючись ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву і додані до неї документи САДІВНИЧОМУ ТОВАРИСТВУ «СТУДЕНОК» .

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її прийняття.

Суддя Лаврова Л.С.

Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків (ст.174 ГПК України).

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено22.10.2024
Номер документу122428463
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин

Судовий реєстр по справі —922/3312/24

Ухвала від 16.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лаврова Л.С.

Постанова від 10.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 05.11.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лаврова Л.С.

Ухвала від 20.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Лаврова Л.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні