Ухвала
від 21.10.2024 по справі 515/1200/24
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 515/1200/24

провадження 1-кп/492/189/24

УХВАЛА

Іменем України

про звільнення від кримінальної відповідальності

та закриття кримінального провадження

21 жовтня 2024 року м. Арциз

Арцизький районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора ОСОБА_3 ,

представника потерпілого ОСОБА_4 ,

захисника-адвоката ОСОБА_5 ,

обвинуваченого ОСОБА_6 (дистанційно),

представника цивільного відповідача ОСОБА_7

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням винного з потерпілою та закриття кримінального провадження у кримінальному провадженні № 12023162240001043, внесеному 04 вересня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням:

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця російської федерації, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, працюючого водієм автотранспортних засобів у ТОВ «ЛАН-ІНВЕСТ», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,-

встановив:

Досудовим розслідуванням встановлено, що 01 вересня 2023 року, приблизно о 00 год. 50 хв., більш точного часу в ході досудового розслідування встановити не представилося можливим, ОСОБА_6 , на 157 км + 500 м автодороги «Одеса-Рені», керуючи автопоїздом у складі вантажного сідлового тягача марки «DAF H4EN3» реєстраційний номер НОМЕР_1 зі спеціалізованим напівпричепом марки «MEGA NNL/B» реєстраційний номер НОМЕР_2 , які відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належать TOB «КронсАгрі», рухаючись у напрямку м. Рені Одеської області, був неуважним, за дорожньою обстановкою постійно не слідкував, в установлених межах безпечної швидкості, обрав швидкість руху керованого автомобіля, без урахування дорожньої обстановки, яка не забезпечує безпеку і не дає можливість йому постійно контролювати рух автомобіля, не помітив попереду перешкоду у вигляді знаку аварійної зупинки, який знаходився на смузі руху в напрямку м. Рені та не помітив перешкоду у вигляді спеціалізованого напівпричепу марки «Shmitz» моделі «S01» реєстраційний номер НОМЕР_3 , що знаходився у нерухомому положенні на смузі руху в напрямку м. Рені, частково виступаючи на праве узбіччя за напрямком руху, у попутному напрямку, у порушення п. 12.3 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, проявляючи злочинну самовпевненість, та маючи об`єктивну і реальну можливість недопущення дорожньо-транспортної пригоди не вжив заходів для зменшення швидкості аж до повної зупинки транспортного засобу, або безпечного для інших учасників руху об`їзду перешкоди, допустив наїзд на вищевказаний спеціалізований напівпричеп марки «Shmitz» моделі «S01» реєстраційний номер НОМЕР_3 , який був зчеплений зі спеціалізованим вантажним сідловим тягачем марки «Volvo» моделі «FH 12» реєстраційний номер НОМЕР_4 , які відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належать ОСОБА_8 , в результаті якого ОСОБА_9 , який знаходився на рамі вищевказаного сідлового тягача отримав тілесні ушкодження.

У результаті вказаної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_9 отримав тілесне ушкодження у вигляді закритого перелому нижньої третини лівої ліктьової кістки, яке не було небезпечним для життя, при звичайному своєму клінічному перебігу викликає тривалий розлад здоров`я терміном понад 3-х тижнів (більше 21 дня) і за цим критерієм згідно п. 2.2.2 «Правил судово- медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень» (Наказ № 6 МОЗ України від 17.01.1995р.) відноситься до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості.

Причиною дорожньо-транспортної пригоди та наслідків, що настали, є порушення водієм ОСОБА_6 вимог п. п. 12.2, 12.3 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року, якими передбачено:

12.2 У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості швидкість руху повинна бути такою, щоб водій мав змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги.

12.3 У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об`єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об`їзду перешкоди.

В умовах даної події, водій автопоїзду у складі вантажного сідлового тягача марки «DAF H4EN3» реєстраційний номер НОМЕР_1 зі спеціалізованим напівпричепом марки «MEGA NNL/B» реєстраційний номер НОМЕР_2 , ОСОБА_6 , мав технічну можливість уникнути наїзду на напівпричеп марки «Shmitz» моделі «S01» реєстраційний номер НОМЕР_3 , що знаходився на проїзжій частині в нерухомому стані, шляхом виконання вимог п. 12.3 ПДР України.

До суду від потерпіло ОСОБА_9 надійшло клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності у зв`язку з її примиренням з обвинуваченим та закриття кримінального провадження, посилаючись на те, що вони примирилися, завдані обвинуваченим збитки відшкодовані, претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має, яке підтримав у судовому засіданні та просив його задовольнити.

У підготовчому судовому засіданні прокурор не заперечував проти задоволення клопотання потерпілого про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням обвинуваченого з потерпілим та закриття кримінального провадження.

Обвинувачений у підготовчому судовому засіданні просив суд задовольнити клопотання потерпілого про його звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з його примиренням з потерпілим та закриття кримінального провадження, пояснивши, що повністю визнає себе винним в обсязі пред`явленого йому обвинувачення, відшкодував завдані потерпілому збитки, щиро розкаявся, висловив жаль з приводу вчиненого, наслідки звільнення його від кримінальної відповідальності у зв`язку з його примиренням з потерпілим по нереабілітуючим підставам та закриття кримінального провадження йому відомі та зрозумілі.

Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Розглянувши клопотання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням винного з потерпілим та закриття кримінального провадження, заслухавши обґрунтування потерпілого, думку прокурора, представника потерпілого, захисника-адвоката, обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що обвинуваченого ОСОБА_6 необхідно звільнити від кримінальної відповідальності у зв`язку з його примиренням з потерпілим та закрити кримінальне провадження, з наступних підстав.

Судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, а саме у порушенні правил безпеки дорожнього руху, особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Санкція ч. 1 ст. 286 КК України передбачає покарання у виді штрафу від трьох тисяч до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років, тому в силу ст. 12 КК України, вчинене ОСОБА_6 кримінальне правопорушення відноситься до нетяжких злочинів.

Як вбачається із матеріалів кримінального провадження обвинувачений ОСОБА_6 у повнолітньому віці вперше вчинив кримінальне правопорушення, яке відноситься до нетяжких злочинів; раніше не судимий; у вчиненому злочині щиро розкаявся; активно сприяв розкриттю злочину; одружений; на обліку в наркологічному кабінеті, а також на диспансерному обліку в психіатричному кабінеті КНП «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЗАКЛАД ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ХВОРОБ» Запорізької обласної ради не перебуває; завдана кримінальним правопорушенням матеріальна шкода відшкодована в повному обсязі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом про кримінальну відповідальність.

Згідно ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Судом встановлено, що обвинувачений ОСОБА_6 вперше вчинив необережний нетяжкийзлочин не пов`язаний з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, примирився з потерпілим та повністю відшкодував завдані ним збитки.

Згідно з вимогами п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених ч. 2 ст. 284 КПК України.

Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно ч. 3 ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що є достатньо правових підстав для звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження відносно нього, оскільки в судовому засіданні встановлено, що обвинувачений ОСОБА_6 вчинив необережний нетяжкий злочин вперше; після вчинення кримінального правопорушення щиро покаявся, визнавши свою провину, висловлюючи жаль з приводу вчиненого; активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодував завдані ним збитки, примирився з потерпілим, внаслідок чого клопотання потерпілого підлягає задоволенню.

В силу ч. 2 ст. 124 КПК України на користь держави підлягають стягненню з ОСОБА_6 процесуальні витрати на залучення експертів, у наявному кримінальному провадженні у розмірі 12191,68 грн.

На підставі ст. ст. 12, 46 КК України, керуючись ст. ст. 284-288, 314, 395 КПК України, суд, -

постановив:

Клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_6 від кримінальноївідповідальності узв`язку зпримиренням обвинуваченогоз потерпілимта закриттякримінального провадження - задовольнити.

ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.286КК України напідставі ст.46КК Україниз нереабілітуючихпідстав узв`язку зпримиренням винногоз потерпілим - звільнити від кримінальної відповідальності.

Кримінальне провадження № 12023162240001043, внесене 04 вересня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відносно ОСОБА_6 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.286КК України закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, у зв`язку з його звільненням від кримінальної відповідальності.

Стягнути з ОСОБА_6 на користь держави витрати на залучення експертів в сумі 12191 (дванадцять тисяч сто дев`яносто одна) гривня 68 копійок.

Цивільний позов ОСОБА_9 доПриватного акціонерноготовариства «Страховакомпанія «Арсеналстрахування», ОСОБА_6 ,Товариства зобмеженою відповідальністю«Кронс Агрі»про виплатустрахового відшкодування(регламентноївиплати),відшкодування матеріальногозбитку іморальної шкоди,судових витрат,завданих злочиномта цивільнийпозов ОСОБА_8 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «КронсАгрі» про відшкодування матеріального збитку і моральної шкоди, судових витрат, завданих злочином залишити без розгляду.

Роз`яснити цивільним позивачам право на звернення до суду з питанням відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином, в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення Одеським апеляційним судом.

Суддя Арцизького районного суду

Одеської області ОСОБА_1

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122431509
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —515/1200/24

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 17.09.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 23.08.2024

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Черевата В. І.

Ухвала від 14.08.2024

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Копіца О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні