Ухвала
від 01.04.2024 по справі 504/1697/23
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №504/1697/23

Провадження №2-п/504/32/24

Комінтернівський районний суд Одеської області

УХВАЛА

01.04.2024с-ще Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

Головуючого судді - Барвенко В.К.

Секретаря- Завади Ю.А., -

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 5, заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 24 липня 2023 року у справі № 504/1697/23, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2024 року заявник звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 24 липня 2023 року у справі № 504/1697/23.

Ухвалою судді Комінтернівського районного суду Одеської області від 22.01.2024 року відкрито провадження у справі з перегляду заочного рішення.

В судове засідання сторони не з`явились, сповіщені належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання.

Представник позивача подав заперечення на заяву про перегляд заочного рішення, просив заяву про перегляд заочного рішення слухати у свою відсутність.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов до наступного висновку:

Заочник рішенням Комінтернівського районного суду Одеської області від 23.07.2023 року позовні вимоги ОСОБА_2 до ОСОБА_1 задоволено.

Стягнуто з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь ОСОБА_2 ,РНОКПП НОМЕР_2 безпідставно отримані грошові кошти в сумі 8000 Євро, та три відсотки річних в сумі 720 Євро, а всього стягнуто 8720 Євро.

У своїй заяві про перегляд заочного рішення відповідач посилається на істотні обставини справи, які не були і не могли бути відомі суду під час судового розгляду, зокрема, на те, що ставок, навколо якого побудовані виниклі між сторонами правовідносини перебуває не у власності відповідача, а в оренді, відносини стосуються господарських відносин.

Згідно ст. 284 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Матеріали справи не містять доказів отримання відповідачем повного тексту заочного рішення раніше грудня 2023 року.

Заявник звернувся до суду із заявою про перегляд заочного рішення у січні 2024 року.

Таким чином, слід поновити заявнику строк на подання заяви про перегляд заочного рішення.

Заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи (ч.1 ст. 288 ЦПК України).

Суд, перевіривши матеріали судової справи, додані до клопотання докази, вивчивши уважно мотиви та доводи викладені у заяві про перегляд заочного рішення, вважає, що заочне рішення слід скасувати і призначити справу до розгляду, оскільки ті обставини, на які посилається заявник можуть мати істотне значення для правильного вирішення справи по суті спору.

Щодо подальшого порядку розгляду справи:

Провадження у справі відкрито ухвалою від 01.05.2023 року, розгляд справи призначений у спрощеному порядку.

Відповідач в силу вищенаведених обставин об`єктивно був позбавлений можливості подати свої заперечення щодо розгляду справи у спрощеному порядку.

Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Верховний Суд притримується позиції, що відсутність у процесуальних кодексах положень про процесуальну аналогію, що не є перешкодою для застосування такої аналогії.

Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні 22 листопада 2023 року ухвалив Рішення яким пункти 1, 5 частини шостої статті 19 Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними.

Відповідно до п. 1 ч. 6 ст.19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

Проте визначені в частині шостій статті 19 Кодексу розміри ціни позову як критерій віднесення справи до категорії малозначних у сумі 268 400 грн (пункт 1) та 671 000 грн (пункт 5) є не лише значними, а й перевищують установлені у законі розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати та не відповідають розумінню справи та спору в ній як малозначного.

Аналіз практики ЄСПЛ дає підстави стверджувати, що повністю співпадають передбачені Конвенцією процесуальні (процедурні) права фізичних та юридичних осіб, а саме: право на ефективні засоби правового захисту і право на справедливий і публічний судовий розгляд справи в розумний строк незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону. Саме ці права забезпечують захист матеріальних прав через якісні та справедливі судові процедури. А отже, юридичні особи нарівні з фізичними можуть посилатися на: ст. 6 Конвенції, яка встановлює право на справедливий суд, зокрема, право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом; ст. 13 про право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі; ст. 18, яка встановлює заборону застосування обмеження прав і свобод для інших цілей, ніж ті, для яких вони встановлені.

Ці права цілком відповідають змісту ст. 55 Конституції України, якою передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, а також право після використання всіх національних засобів правового захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Таким чином, суд вважає доцільним відповідно до правила п.1 ч.2 ст. 277 ЦПК України визначити відповідачу строк для подання свого заперечення про розгляд справи у порядку спрощеного провадження, який не може перевищити тридцяти днів від дня отримання копії цієї ухвали.

На підставі наведеного, керуючись ст. 258 -260, 284 ч.3, 285, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 24 липня 2023 року у справі № 504/1697/23, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів за розпискою (аванс), стягнення судового збору, - задовольнити.

Скасувати заочне рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 24 липня 2023 року у справі № 504/1697/23, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів за розпискою (аванс), стягнення судового збору.

Справу призначити до розгляду з початку.

Роз`яснити відповідачу, що він протягом тридцяти днів від дня отримання цєї ухвали має право подати до суду свої заперечення щодо розгляду справи у спрощеному порядку.

Судове засідання через надмірне навантаження судді призначити на 17 лютого 2025 року о 12:00 год. в приміщенні Комінтернівського районного суду Одеської області, зала судових засідань № 5.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. К. Барвенко

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення01.04.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122433377
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про перегляд судового рішення за виключними обставинами

Судовий реєстр по справі —504/1697/23

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 29.02.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Ухвала від 06.09.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Погорєлова С. О.

Рішення від 24.07.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні