Ухвала
від 21.10.2024 по справі 677/1557/24
КРАСИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 677/1557/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.10.2024 м. Красилів

Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Вознюк Р.В.,

справа № 677/1557/24,

позивач ОСОБА_1 ,

відповідачІ Красилівський відділ державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Головне управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області,

предмет позову стягнення моральної шкоди,

розглянувши матеріали справи,-

в с т а н о в и в:

У провадженні Красилівського районного суду Хмельницької області перебуває вказана справа.

11.10.2024 через систему «Електронний суд» на адресу суду від ОСОБА_2 , як представника відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, надійшов відзив на позовну заяву ОСОБА_1 до Красилівського відділу державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, про стягнення моральної шкоди.

Розгляд заяв здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Дослідивши поданий ОСОБА_2 відзив на позовну заяву, доходжу висновку про необхідність повернення даного документу, зважаючи на таке.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 183 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Вказана норма кореспондується з нормою частини 3 статті 178 ЦПК України, у пункті 2 якої зазначено, що відзив повинен містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається зі змісту поданого ОСОБА_2 відзиву, ним не виконано вимоги п. 2 ч. 3 ст. 178, п. 1 ч. 1 ст. 183 ЦПК України щодо зазначення у вказаному документі відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи.

Також, відповідно до ч. 2 ст. 178 ЦПК України відзив підписується відповідачем або його представником.

Згідно з ч. 6 ст. 178 ЦПК України до відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

На підтвердження своїх повноважень представника Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області Рекрутняк Н.В. до підписаного ним відзиву долучив:

- копію Витягу зЄдиного державногореєстру юридичнихосіб,фізичних осіб-підприємцівта громадськихформувань, відповідно до якого керівником Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області є ОСОБА_3 ;

- копію довіреності від 09.11.2022року, відповідно до якої керівник Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області Мельничук О.І. у порядку передоручення уповноважив ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) представляти інтереси Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області у судах України. Довіреність видана з правом передоручення іншим особам;

- копію довіреності від 15.05.2023 року, зі змісту якої вбачається, що ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підставі довіреності від 20.10.2021 року, виданої Головним управлінням Державної казначейської служби України у Хмельницькій області (копія довіреності від 20.10.2021року, прицьому, не долучена до відзиву) у порядку передоручення уповноважив ОСОБА_2 представляти інтереси Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області у судах України. Довіреність видана без права передоручення іншим особам.

Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно зч.1ст.60ЦПК України,представником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник.

Частиною 2 статті 60 ЦПК України визначено, що під час розгляду спорів, що виникають зтрудових відносин,а такожсправ умалозначних спорах(малозначнісправи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.

Згідно з ч. 6 ст. 19 ЦПК України малозначними справамиє: 1)справи,у якихціна позовуне перевищуєтридцяти розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3)справи простягнення аліментів,збільшення тазменшення їхрозміру,припинення стягненняаліментів,оплату додатковихвитрат надитину,індексацію аліментів,зміну способуїх стягнення,якщо таківимоги непов`язані ізвстановленням чиоспорюванням батьківства(материнства); 4)справи пророзірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує шістдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно дост.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» з01.01.2024року установленопрожитковий мінімумна однуособу врозрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень для працездатних осіб.

В даномувипадку,спір неє трудовим,а цінапозову ОСОБА_1 про стягненняморальної шкодискладає 200000грн,що перевищуєвісімдесят розмірівпрожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028*80 = 242 240 гривень), а томуця справане є малозначною.

У зв`язку з наведеним, положення ч. 2ст. 60 ЦПК Україниу даній справі застосуванню не підлягають, у зв`язку з чим представником юридичної особи у справі № 677/1557/24 можуть бути:

- керівник, член виконавчого органу, інша особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи);

- або адвокати, повноваження яких повинні підтверджуватись довіреністю , або ордером, виданим відповідно доЗакону України«Про адвокатуру та адвокатську діяльність », або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України«Про безоплатну правничу допомогу» (ч. 4ст. 62 ЦПК України).

Таким чином, до відзиву Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, який підписаний ОСОБА_2 документ, який підтверджує його повноваження представляти інтереси учасника справи у судах України в порядкусамопредставництва юридичноїособи (що він є членом виконавчого органу, іншою особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору або контракту), чи як адвокат - не долучено.

Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З урахуванням викладеного, підписаний 11.10.2024року ОСОБА_2 відзив Головногоуправління Державноїказначейської службиУкраїни уХмельницькій областіна позовнузаяву ОСОБА_1 слід повернути заявнику без розгляду.

Керуючись ст. ст. 178, 183 ЦПК України, суд,-

п о с т а н о в и в:

Відзив Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, який поданий та підписаний 11.10.2024 року ОСОБА_2 , повернути без розгляду особі, яка його подала.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Р.В. Вознюк

СудКрасилівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено23.10.2024
Номер документу122437937
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —677/1557/24

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Красилівський районний суд Хмельницької області

Вознюк Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні