Справа № 677/1557/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.10.2024 м. Красилів
Суддя Красилівськогорайонного судуХмельницької областіВознюк Р.В., розглянувши розглянувши заяву ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,-
в с т а н о в и в:
У провадженні Красилівського районного суду Хмельницької області перебуває справа № 677/1557/24 за позовом ОСОБА_2 до Красилівського відділу державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, про стягнення моральної шкоди.
Підготовче засідання у даній справі призначено на 13 год 00 хв. 21.11.2024.
11.10.2024 через систему «Електронний суд» на адресу суду від ОСОБА_1 , як представника відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, надійшло клопотання про надання йому можливості участі у судовому засіданні у даній справі, яке призначено на 13 год 00 хв. 21.11.2024 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розгляд клопотання здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2ст. 247 ЦПК України, та без повідомлення учасників справи, що відповідає вимогам ч. 3ст. 212 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1ст. 212 ЦПК Україниучасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з ч. 2 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Як вбачаєтьсяіз поданоїзаяви проучасть врежимі відеоконференції,до неї,на порушеннявимогч.2ст.212ЦПК України, не додано докази її надіслання іншим учасникам справи, що є підставою для відмови у задоволенні заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництвоюридичної особи), або через представника.
Згідно зч.1ст.60ЦПК України,представником усуді можебути адвокатабо законнийпредставник.
Частиною 2 статті 60 ЦПК України визначено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.
Згідно зч.6ст.19ЦПК Українималозначними справамиє: 1)справи,у якихціна позовуне перевищуєтридцяти розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3)справи простягнення аліментів,збільшення тазменшення їхрозміру,припинення стягненняаліментів,оплату додатковихвитрат надитину,індексацію аліментів,зміну способуїх стягнення,якщо таківимоги непов`язані ізвстановленням чиоспорюванням батьківства(материнства); 4)справи пророзірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує шістдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно дост.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» з1 січня 2024року установленопрожитковий мінімумна однуособу врозрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень для працездатних осіб.
В даномувипадку,спір неє трудовим,а цінапозову ОСОБА_2 про стягненняморальної шкодискладає 200000грн,що перевищуєвісімдесят розмірівпрожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028*80 = 242 240 гривень), а томуця справане є малозначною.
У зв`язку з наведеним, положення ч. 2ст. 60 ЦПК Україниу даній справі застосуванню не підлягають, у зв`язку з чим представником юридичної особи у справі № 677/1557/24 можуть бути: керівник, член виконавчого органу, інша особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або ж адвокати, повноваження яких як, представників, повинні підтверджуватись довіреністю , або ордером, виданим відповідно доЗакону України"Про адвокатуру та адвокатську діяльність" , або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України"Про безоплатну правничу допомогу" (ч. 4ст. 62 ЦПК України).
До заяви ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимівідеоконференціїдокумент, який підтверджує його повноваження представляти інтереси учасника справи - Головного управлінняДержавної казначейськоїслужби Україниу Хмельницькійобласті у судах України в порядку самопредставництва юридичної особи, чи як адвокат - не долучено.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні по цивільній справі 677/1557/24 в режимі відеоконференції підлягає поверненню заявнику без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись ст. 183, 212,260 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні о 13 год 00 хв. 21.11.2024 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по цивільній справі 677/1557/24 за позовом ОСОБА_2 до Красилівського відділу державної виконавчої служби у Хмельницькому районі Хмельницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Головного управління Державної казначейської служби України у Хмельницькій області, про стягнення моральної шкоди, повернути заявнику без розгляду.
Ухвала можебути оскарженадо Хмельницькогоапеляційного судучерез шляхомподання апеляційноїскарги наухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя Р.В. Вознюк
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122437938 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Вознюк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні