Справа № 2-о-42/2006
Провадження № 2-в/314/12/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2024 м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді Капітонова Є.М.,
секретар судового засідання Дерко В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вільнянськ в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, матеріали цивільної справи №2-о-42/2006; провадження 2-в/314/12/2024 про відновлення втраченого судового провадження,
за участю прокурора ОСОБА_1
ВСТАНОВИВ:
До Вільнянського районного суду Запорізької області за заявою Комунальної установи «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради» надійшла заява про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі № 2-о-42/2006.
Відповідно до розпорядження голови Верховного Суду від 14.09.2022 року № 49/0/9-22 про зміну територіальної підсудності судових справ судів Запорізької області територіальна підсудність справ Приазовського районного суду Запорізької області, Приморського районного суду Запорізької області та Чернігівського районного суду Запорізької області, визначена за Вільнянським районним судом Запорізької області.
В обґрунтування заяви зазначено, що згідно наказу Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації № 52 від 29 квітня 2024 року надано дозвіл на тимчасове переміщення (евакуацію) отримувачів соціальної послуги стаціонарного догляду з комунальної установи «Любицький психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради до комунальної установи «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради згідно списку було переміщено (евакуйовано) 12 (дванадцять) підопічних осіб, серед яких ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішенням виконавчого комітету Тернуватської селищної ради Запорізької області № 30 від 01.05.2024 року надано дозвіл на переміщення 10 (десяти) підопічних осіб комунальної установи «Любицький психоневрологічний інтернат» Запорізької обласної ради в переліку яких значиться ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Починаючи з 02.05.2024 року, ОСОБА_2 зарахований до списочного складу КУ «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради та поставлено на постачання. Це підтверджує його перебуває на повному забезпеченні КУ «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради. Згідно довідки МСЄК № 062270 від 21.11.2006 є інвалідом 2-ї групи, страждає на психічне захворювання. Потребує постійного стороннього догляду та допомоги.
В матеріалах особової справи, є ксерокопія рішення Приазовського районного суду Запорізької області № 2-о-42/2006 р. від 03.10.2006 року про визнання ОСОБА_2 недієздатним, проте копія рішення, засвідчена печаткою суду відсутня. Це свідчить про відсутність належного документа про недієздатність підопічного. Перевіркою відомостей на сайті «Судова влада» встановлено відсутність справ щодо обмеження дієздатності ОСОБА_2 . Отримати копію рішення Приазовського районного суду Запорізької області неможливо, оскільки вказаний суд не здійснює судочинство, а смт Приазовське знаходиться на території, яка тимчасово непідконтрольна (окупована) державі Україна. , як веб-ресурс, в Україні діє з 1 січня 2007р. Оскільки рішення про визнання ОСОБА_2 недієздатним ухвалене 03.10.2006 року, воно відсутнє в реєстрі. Вільнянський районний суд Запорізької області листом від 15.05.2024 року повідомив про неможливість видачі копії судового рішення, засвідченого печаткою суду.
Прокурор в судовому засіданні не заперечує проти задоволення заяви.
Сторони в судове засідання не з`явилися, про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином на вказані ними адреси та через оголошення на офіційному веб-сайті "Судова влада України".
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно дост.488 Цивільного процесуального кодексу України, відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Як зазначено уст.490 Цивільного процесуального кодексу України, заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до розпорядження голови Верховного Суду від 14.09.2022 року № 49/0/9-22 про зміну територіальної підсудності судових справ судів Запорізької області територіальна підсудність справ Приазовського районного суду Запорізької області, Приморського районного суду Запорізької області та Чернігівського районного суду Запорізької області, визначена за Вільнянським районним судом Запорізької області.
При розгляді справи про відновлення втраченого судового провадження, суд бере до уваги: частину справи, яка збереглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо); документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів; матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень;дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел. Суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, учасників справи (їх представників), а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення, та вчиняти інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, з метою відновлення втраченого судового провадження (ст.493 Цивільного процесуального кодексу України).
Дослідивши матеріали цивільного провадження, в обсязі наданих матеріалів сторонами та витребуваних матеріалів за ініціативою суду, суд приходить до висновку, що матеріали є належними до матеріалів втраченого судового провадження.
Додаткових джерел отримання інших матеріалів судового провадження учасниками процесу не повідомлялось.
Застережень відносно долучених до матеріалів відновлювального провадження учасниками процесу не заявлялось.
Відповідно до ч.1ст.494 Цивільного процесуального кодексу України, на підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення втраченого судового провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що досліджені документи, на думку суду, є належними та достатніми для відновлення втраченого провадження, суд, перевіривши надані матеріали, вважає за необхідне відновити втрачене судове провадження №2-о-42/2006 в обсязі наданих та витребуваних матеріалів.
Керуючись ст.488,490,494 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відновити втрачене судове провадження в цивільній справі за єдиним унікальним номером №2-о-42/2006 в наступному обсязі:
- рішення Приазовського районного суду Запорізької області від 03.10.2006.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі в 15-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя : Є. М. Капітонов
21.10.2024
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 23.10.2024 |
Номер документу | 122451776 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Капітонов Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні