130/1165/22
2/125/418/2024
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.10.2024 м. Бар Вінницької області
Барський районний суд Вінницької області в особі:
судді Салдан Ю. О.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Хитрука В. М. від розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Жмеринської міської ради Вінницької області, про визнання акту приймання-передачі межових знаків недійсним, про визнання недійсним державної реєстрації речового права, про визнання недійсним технічної документації на земельну ділянку, про визнання недійсним рішення про затвердження технічної документації земельної ділянки та зобов`язання вчинити дію,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 подала заяву про відвід судді Хитрука В. М., у якій зазначила, що заявляє відвід судді і просить передати справу в Жмеринський міськрайонний суд.
Ухвалою судді Барського районного суду Вінницької області Хитрука В. М. від 14.10.2024 заявлений відвід було визнано необґрунтованим і передано на розгляд іншому складу суду.
Відповідно до частини 8 статті 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Суд не вбачав необхідності призначати судове засідання для вирішення відводу.
Відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши доводи заяви про відвід, суд вважає, що у задоволенні заяви слід відмовити з таких мотивів.
Згідно з частиною 3 статті 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Частиною 1 статті 36 ЦПК України передбачені підстави для відводу (самовідводу) судді. Зокрема, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суд, розглянувши заяву про відвід судді, дійшов висновку, що заява не містить жодних обґрунтувань необхідності передати справу в Жмеринський міськрайонний суд, не містить жодних аргументів щодо упередженості судді, отже, не містить жодних підстав для відводу судді, які передбачені статтею 36 ЦПК України
З наведених мотивів суд вважає заявлений відвід необґрунтованим і таким, що задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 36, 39, 40 ЦПК України суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні заяви позивача ОСОБА_1 про відвід судді Хитрука В. М.
Матеріали справи повернути судді Хитруку В. М.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремому оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду за результати судового розгляду.
Суддя Юлія САЛДАН
Суд | Барський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122464739 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Барський районний суд Вінницької області
Салдан Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні