Справа № 604/1375/24
Провадження № 2-а/604/20/24
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2024 року Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сіянко В.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) (Тернопільська область, м. Збараж, вул. Ш.Алейхема, 19) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби, -
У С Т А Н О В И В:
До Підволочиського районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби. В поданому позові позивач просить суд «скасувати ВП №76184705 Збаразького ВДВС від 03.10.2024 на суму 1306 грн; зобов`язати Збаразький ВДВС негайно зняти арешт з усіх особових рахунків у банках; скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення, яка послужила підставою для відкриття ВП №76184705 від 03.10.2024 і закрити справу».
Позовна заява має відповідати вимогам ст. 160 КАС України та відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позовна заява не відповідає наведеним вимогам закону.
До позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за кожну вимогу.
Відповідно до абз.2 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Таким чином, у справах про оскарження постанов у справах про адміністративні правопорушення порядок оскарження визначений КАС України, який передбачає сплату судового збору.
У відповідності до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно положень статті 1 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.
У частині другій статті 3 Закону визначено, за подання яких заяв не справляється судовий збір, у статті 5 Закону - пільги щодо сплати судового збору.
Особи, які оскаржили постанову у справі про адміністративне правопорушення, та оскаржили рішення державної виконавчої служби, не відносяться до суб`єктів, звільнених від сплати судового збору, позови з таким предметом не належать до переліку тих, за подання яких судовий збір не справляється.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір справляється в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
У постанові від 18.03.2020 по справі № 543/775/17 Велика Палата Верховного Суду вказала, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону N 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2024 році 605,60 грн).
Таким чином, за вимогу про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 605,60 грн; за вимогу про оскарження рішення державного виконавця - 1211,20 грн, за вимогу про зобов`язання вчинити певні дії - 1211,20 грн.
Разом з тим, відповідно до ч.3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Крім того, поданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 160 КАС України.
Так, позивачем заявлено вимогу про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. При цьому до позову не долучено оригінал або копію оскаржуваного рішення.
Також позивачем не зазначено особу, яка має відповідати за позовом в частині вимог про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення (відповідача), із зазначенням повного найменування, місцезнаходження, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд звертає увагу, що у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи (новому відповідачу) з урахуванням положеньстатті 44цього Кодексу.
Усунення вказаних недоліків можливе шляхом сплати судового збору за кожну вимогу та подання на адресу суду відповідних письмових доказів (квитанції, платіжного доручення тощо), надання оригіналу або копії оскаржуваного рішення (постанови у справі про адміністративне правопорушення), зазначення відповідача за даною вимогою та направлення йому позову з додатками.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 160, 161, 169, 248, п. 10 ч.1 ст. 294 КАС України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби - залишити без руху.
Надати позивачу для виправлення недоліків позовної заяви п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженнюне підлягаєта набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею.
Суддя В. М. Сіянко
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122470227 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо |
Адміністративне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сіянко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні