Ухвала
від 31.10.2024 по справі 604/1375/24
ПІДВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 604/1375/24

Провадження № 2-а/604/20/24

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2024 року селище Підволочиськ

Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сіянко В.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) (Тернопільська область, м. Збараж, вул. Ш.Алейхема, 19) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби, -

у с т а н о в и в:

До Підволочиського районного суду Тернопільської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби. В поданому позові позивач просить суд «скасувати ВП №76184705 Збаразького ВДВС від 03.10.2024 на суму 1306 грн; зобов`язати Збаразький ВДВС негайно зняти арешт з усіх особових рахунків у банках; скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення, яка послужила підставою для відкриття ВП №76184705 від 03.10.2024 і закрити справу».

Позов ухвалою суду від 21 жовтня 2024 року залишений без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України. Для виправлення недоліків позивачу надано п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали.

Ухвалу суду від 21 жовтня 2024 року вручено позивачу ОСОБА_1 22 жовтня 2024 року (доставлено до електронного кабінету), таким чином строк для виконання ухвали суду сплив 28 жовтня 2024 року (оскільки останній день припав на вихідний день).

На виконання вимог ухвали від позивача шляхом формування документів за допомогою сервісу «Електронний Суд» 30 жовтня 2024 року надійшли додаткові пояснення у справі та адміністративний позов в новій редакції. Вказані документи надійшли до суду з пропуском строку, встановленого ухвалою суду від 21 жовтня 2024 року.

У заяві про поновлення процесуального строку позивач вказав, що при спробі подачі через Особистий кабінет Електронного суду заяви про оскарження постанови №34 АК Підволочиської СР від 26.08.2024, отриманої 19.10.2024, строк на оскардження якої становить 10 днів, починаючи з 22 години 29 жовтня 2024 року постійно відбувався збій комп`ютера, що призвело до затримки її подачі.

При розгляді поданої заяви суддя виходить з такого.

Строки звернення до суду визначеніст. 122 КАС України.

Відповідно до ч. 1ст. 122 КАС Українипозов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч. 2ст. 122 КАС Українидля звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Статтями 286, 287 КАС Українивизначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця та з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.

Позовну заяву таких категорій може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, та протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

За змістом ч. 1ст. 123 КАС Україниу разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Поважними причинами визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Щодо наведених позивачем доводів про підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду, суддя зазначає таке.

НормиКодексу адміністративного судочинства Українине містять вичерпного переліку підстав, які вважаються поважними для вирішення питання про поновлення пропущеного процесуального строку. Такі причини визначаються в кожному конкретному випадку з врахуванням обставин у справі.

Усталеною є позиція Верховного Суду (зокрема, постанова від 31 січня 2023 року у справі N 520/1265/21) про те, що за змістом процесуального закону поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.

Як слідує з матеріалів справи позивач як на поважність причини пропуску процесуального строку посилається на неможливість направити документи через Особистий кабинет в системі «Електронний суд» починаючи з 22 години 29 жовтня 2024 року.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача на те, що останній день для усунення недоліків згідно з ухвалою суду про залишення позову без руху - 28 жовтня 2024 року.

Крім того, посилання позивача на неможливість направити документи в системі «Електронний суд» не є поважними причинами, оскільки позивач мав вжити всіх дієвих заходів для усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду: будучи мешканцем селища Підволочиськ мав змогу подати докуметни безпосередньо через канцелярію суду або направити поштовим відправленням.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що зазначені позивачем обставини пропуску строку звернення до суду є неповажними.

Відповідно до п. 1 ч. 4ст. 169 КАС Українипозовна заява повертається позивачеві, якщопозивач не усунув недоліки позовної заяви, якузалишено без руху, у встановлений судом строк.

Оскільки позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк відповідно до ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, таку слід повернути позивачеві.

Суддею враховано позицію Великої Палати Верховного Суду у Постанові від 20.01.2021 N 9901/258/20 (11-331заі20), що повернення позовної заяви через те, що позивач не виконав вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та не усунув недоліків такої заяви, обмежує гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції право на доступ позивача до суду, але не порушує цього права і не нівелює його суті. Зазначене повернення позовної заяви забезпечує юридичну визначеність у правовідносинах суду з позивачем, який не виконав вимог чинної ухвали.

Керуючись ст. ст.123,169,248 КАС України, суддя -

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Збаразького відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, про оскарження рішення державної виконавчої служби повернути позивачеві.

Копію позовної заяви залишити в суді.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Підволочиський районний суд Тернопільської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя В. М. Сіянко

СудПідволочиський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122706375
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо

Судовий реєстр по справі —604/1375/24

Ухвала від 09.12.2024

Адміністративне

Восьмий апеляційний адміністративний суд

Гінда Оксана Миколаївна

Ухвала від 31.10.2024

Адміністративне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

Ухвала від 21.10.2024

Адміністративне

Підволочиський районний суд Тернопільської області

Сіянко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні