справа № 752/25882/17
провадження №: 1-кс/752/7801/24
У Х В А Л А
09.10.2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженого слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП ум. Києві, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений КПК України, строк-
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді надійшла вказана скарга, в якій особа, яка подала скаргу просить зобов`язати уповноваженого слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП ум. Києві розглянути клопотання від 18.09.2024 про надання матеріалів кримінального провадження №12017100010000197 для ознайомлення, в порядку та строки, передбачені ст. 220 КПК України та надати відповідь про результат розгляду.
В обґрунтування доводів скарги зазначає, що 18.09.2024 ОСОБА_2 на електрону адресу слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у м. Києві надіслав клопотання про надання матеріалів кримінального провадження №12017100010000197 для ознайомлення, в порядку та строки, передбачені ст. 220 КПК України. Однак, жодної відповіді від слідчого не надходило.
В судове засідання ОСОБА_2 не з`явився. При цьому, в поданій скарзі просив розглянути скаргу за його відсутності.
Представники Голосіївського УП ГУ НП у м. Києві та Голосіївської окружної прокуратури міста Києва не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак в силу ст. 306 КПК України, їх неявка не перешкоджає розгляду скарги.
Дослідивши вказану скаргу та вивчивши додані до неї матеріали, слідчий суддя вважає необхідним відмовити у задоволенні скарги, виходячи з наступного.
Положеннями статті 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 214 КПК України, досудове розслідування розпочинається з моменту внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України, на стадії досудового розслідування може бути оскаржена бездіяльність слідчого, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Статтею 220 КПК України передбачено, що клопотання потерпілого і його представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься мотивована постанова.
Відповідно до положень статті 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування регулюється § 1 Глави 26 КПК України.
Положеннями ч. 1 ст. 304 КПК України визначено скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_2 повторно звертався до суду з аналогічною за змістом та вимогами скаргою, на бездіяльність слідчого, з тих самих підстав, що викладені у попередній скарзі на бездіяльність уповноваженого слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у м. Києві, щодо нерозгляду клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, які були предметом розгляду слідчим суддею і за наслідками розгляду якої постановлена ухвала.
Таким чином, враховуючи те, що аналогічне звернення зі скаргою, яка вже була предметом судового розгляду, кримінальним процесуальним законом не передбачено та таке звернення по суті суперечить засадам законності та правової визначеності, а тому, з огляду на вимоги розумності та справедливості, загальних засад кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні скарги.
Керуючись ст.ст. 307, 372, 376 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
У задоволенні скарги ОСОБА_2 на бездіяльність уповноваженого слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП ум. Києві, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений КПК України, строк - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122529844 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні