Справа № 683/2108/24
2-п/683/15/2024
У Х В А Л А
23 жовтня 2024 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Цішковський В.А. розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 10.09.2024 року,
в с т а н о в и в:
21жовтня 2024року ОСОБА_1 подав досуду заявупро переглядзаочного рішенняСтарокостянтинівського районногосуду Хмельницькоїобласті від10.09.2024року посправі №683/2108/24за позовомКомунального підприємствапо експлуатаціїтеплового господарства«Тепловик» Старокостянтинівськоїміської радидо ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання.
Суд, дослідивши матеріали заяви про перегляд заочного рішення, перевіривши матеріали цивільної справи, вважає за необхідне залишити таку заяву без розгляду, виходячи з наступного.
Заочним рішенням Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 10.09.2024 року, задоволено по справі позовні вимоги Комунального підприємства по експлуатації теплового господарства «Тепловик» Старокостянтинівської міської ради до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за послуги з теплопостачання та стягнуто з відповідачів солідарно на користь позивача 6 079 грн 60 коп. заборгованості за послуги з теплопостачання, яка утворилась станом на 01.06.2024 року.
Із матеріалів цивільної справи № 683/2108/24 вбачається, що відповідач ОСОБА_1 19.09.2024 року отримав копію заочного рішення, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення за адресою листування ОСОБА_1 , яке повернулося на адресу суду 24.09.2024 року. Про те ОСОБА_1 направив у електронному вигляді з використанням системи ЄСІТС підсистеми «Електронний суд», заяву про перегляд заочного рішення суду, датованою 18.10.2024 року та надійшла до суду 21.10.2024 року.
Відповідно до ч.1 ст.284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Частини 3, 4 ст.284 ЦПК України передбачають, що учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Згідно ст.126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Також, ч.1 ст.127 ЦПК України визначає, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Так, при отриманні копії судового рішення, відповідач ОСОБА_1 не дотримався двадцятиденного строку подання заяви про перегляд заочного рішення.
Такого висновку дійшла Велика Палата Верховного Суду постановою від 12.06.2024 року по справі №756/11081/20, яка відступила від висновків, сформульованих у постанові Великої Палати Верховного Суду від 9.11.2021 року по справі № 214/5505/16, згідно з якими за наслідками розгляду заяви про перегляд заочного рішення, поданої з пропуском установленого процесуальним законом строку, суд першої інстанції може прийняти лише одне з передбачених у ч. 3статті 287 ЦПКрішень, а саме залишити заяву без задоволення або скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене Велика Палата Верховного Суду формулює висновок про те, що оцінка поважності причин пропуску строку на подання заяви про перегляд заочного рішення належить до компетенції місцевого суду, до якого подана така заява. Наслідком пропуску строку для подання заяви про перегляд заочного рішення за умови відсутності поважних причин для його поновлення, є залишення такої заяви без розгляду на підставі частини другоїстатті 126 ЦПК, а не без задоволення.
Враховуючи вищевикладене, оскільки ОСОБА_1 пропущений процесуальний строк, заяву про перегляд заочного рішення слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.126, 127, 260, 284 ЦПК України,-
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 10.09.2024 року по справі № 683/2108/24 - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи, яким ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122542303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Цішковський В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні