ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 жовтня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/504/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Руденко О.В., розглянувши заяву б/н від 16.10.2021 (вх. №7987 від 21.10.2024) кредитора ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 у справі
за заявою ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1
про неплатоспроможність
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Тернопільської області через систему "Електронний суд" надійшла заява ОСОБА_2 про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 18.09.2024 провадження у справі відкрито; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ; введено процедуру реструктуризації боргів боржника та призначено керуючого реструктуризацією боржника.
Офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_2 здійснено 18.09.2024, номер публікації якого 74088.
21.10.2024 до господарського суду надійшла заява ОСОБА_1 з кредиторськими вимогами до боржника на суму 2 879 доларів США, 2 294,37 грн 3 % річних та 2 184,35 грн сплаченого судового збору відповідно до постанови Тернопільського апеляційного суду від 06.09.2022 у справі №598/2002/20.
Розглянувши вищезазначену заяву на відповідність вимогам ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви в обов`язковому порядку додаються, зокрема, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Відповідно до п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п. п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві копії заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
Всупереч цьому, до заяви кредитором не додано опис вкладення з поіменним переліком документів направлених на адресу боржника та арбітражного керуючого.
Окрім цього суд відзначає, що в силу статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника.
Відтак, майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому наведеною вище статтею.
Резюмуючи перелічене вище, суд зазначає, що ненадання доказів надсилання копії заяви боржнику та арбітражному керуючому та визначення вимог в іноземній валюті є підставою для залишення заяви про визнання грошових вимог на підставі частини 1 статті 46 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву б/н від 16.10.2024 ОСОБА_1 з кредиторськими вимогами до боржника на суму 2 879 доларів США, 2 294,37 грн 3 % річних та 2 184,35 грн сплаченого судового збору залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 п`ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліків заяви з кредиторськими вимогами до боржника, шляхом надання опису вкладення з поіменним переліком документів направлених на адресу боржника та арбітражного керуючого та визначення грошових вимог кредитора у національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання заяви.
3. Копію ухвали направити відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили 24.10.2024 та оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя О.В. Руденко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122543019 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні