Ухвала
від 23.10.2024 по справі 480/4987/22
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 жовтня 2024 року Справа № 480/4987/22

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Опімах Л.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Сумцова Євгена Станіславовича - про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, - державний кадастровий реєстратор Відділу № 2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Мовчан Олександр Сергійович, про визнання протиправним та скасування протоколу,

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 26.04.2023 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, - державний кадастровий реєстратор Відділу № 2 Управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Мовчан Олександр Сергійович, про визнання протиправним та скасування протоколу: визнано протиправним та скасовано протокол № 7380203 від 16.09.2020, складений державним кадастровим реєстратором ОСОБА_2 щодо виправлення помилки, що виникла під час державної реєстрації земельної ділянки з порушенням вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру або внаслідок перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, які не були зареєстровані в державному реєстрі земель, відповідно до якого земельну ділянку площею 0,5552 га з кадастровим номером 5921280500:13:004:0103 перенесено до архівного шару Державного земельного кадастру.

11.10.2024 представник позивача у справі подав до суду заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в цій справі, мотивоване тим, що незважаючи на те, що рішення суду набрало законної сили, воно не виконане відповідачем.

Ознайомившись із поданою заявою та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду необхідно відмовити з огляду на таке.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зазначеній нормі кореспондують положення пункту 1 частини 6 статті 246 КАС України, згідно з якими у разі необхідності у резолютивній частині рішення вказується про порядок і строк виконання рішення.

Аналіз зазначених положень дає підстави для висновку, що встановлення судового контролю за виконанням судових рішень є заходом превентивного впливу на відповідача у справі з метою своєчасного виконання своїх зобов`язань у межах відповідної справи.

Тобто, встановлення судового контролю при ухваленні судового рішення по суті позовних вимог попереджує неналежне виконання відповідачем обов`язків, що виникли внаслідок задоволення позовних вимог позивача.

Так, рішенням суду в цій справі визнано протиправним та скасовано протокол № 7380203 від 16.09.2020, складений державним кадастровим реєстратором Мовчаном О.С. щодо виправлення помилки, що виникла під час державної реєстрації земельної ділянки з порушенням вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру або внаслідок перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, які не були зареєстровані в державному реєстрі земель, відповідно до якого земельну ділянку площею 0,5552 га з кадастровим номером 5921280500:13:004:0103 перенесено до архівного шару Державного земельного кадастру.

У поданій заяві представник позивача у справі не наводить обґрунтування необхідності застосування ч. 1 ст. 382 КАС України. Заявник стверджує, що відповідач у справі не вчиняє жодних дій на виконання рішення суду, при цьому не вказує, які саме дії має вчинити відповідач з огляду на те, що спірний протокол, який є предметом спору у справі, є нечинним та не застосовується на підставі рішення суду з дня набрання ним законної сили. Додаткових дій чи рішень для підтвердження недійсності юридичного значення спірного протоколу законом не вимагається. Представник позивача про такі дії чи рішення у поданій заяві не зазначає, натомість висловлює незгоду з відмовою Головного управління Держгеокадастру у Сумській області вчинити дії щодо відновлення земельної ділянки з кадастровим номером 5921280500:13:004:0103 та її державної реєстрації, що, у свою чергу, не було предметом спору у справі № 480/4987/22.

Разом з тим, стверджуючи, що відповідач не виконує рішення суду, представник позивача у справі не надав жодного доказу на підтвердження того, що відповідач ухиляється від виконання рішення суду. Також представник не зазначає, у який спосіб відповідач ухиляється від виконання рішення суду. Доказів того, що відповідач створює перешкоди для виконання рішення, матеріали справи також не містять.

З огляду на зазначене у суду немає підстав для задоволення заяви представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 248, 293, 382 КАС України, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - адвоката Сумцова Євгена Станіславовича - про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Л.М. Опімах

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122551359
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками