ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 320/47432/24
УХВАЛА
23 жовтня 2024 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Маринчак Н.Є., суддів Черпака Ю.К. та Штульман І.В., розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2024 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" до Державного центру кіберзахисту державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Солідіті», про визнання протиправними та скасування протоколу та повідомлення,
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2024 року у задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" (далі - позивач, апелянт) відмовлено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, 22 жовтня 2024 року позивач звернувся до Шостого апеляційного адміністративного суду із апеляційною скаргою.
Перевіривши апеляційну скаргу на її відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.
Особливості провадження у справах щодо гарантованого забезпечення потреб оборони, що є предметом даної справи, врегульовано статтею 282 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 282 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про оборонні закупівлі», крім спорів, пов`язаних з укладенням державного контракту (договору) про закупівлю з переможцем спрощених торгів із застосуванням електронної системи закупівель, а також зміною, розірванням і виконанням державних контрактів (договорів) про закупівлю, може бути подана протягом десяти робочих днів з дня, коли особа мала дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Адміністративні справи, визначені цією статтею, розглядаються виключно окружними адміністративними судами за місцезнаходженням відповідача.
Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк з дня надходження позовної заяви.
Апеляційні скарги на судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених цією статтею, можуть бути подані у дводенний строк з дня їх проголошення.
Суд апеляційної інстанції розглядає справу у дводенний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження з повідомленням учасників справи.
За подання до адміністративного суду позовних заяв у справах, визначених цією статтею, сплачується судовий збір, встановлений для подання адміністративних позовів немайнового характеру.
Згідно статті 271 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273-277, 280-289 цього Кодексу, суд проголошує повне судове рішення.
Копії судових рішень у справах, визначених цією статтею, невідкладно видаються учасникам справи або надсилаються їм, якщо вони не були присутні під час його проголошення.
Разом з тим, колегія суддів наголошує на тому, що справи щодо гарантованого забезпечення потреб оборони відносяться до окремих категорій термінових адміністративних справ, у зв`язку з чим на обчислення строків, встановлених, зокрема, статтею 282 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу на підставі частини 1 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами (частина 2 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України).
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Тобто, законодавцем імперативно визначено, що строки подання, зокрема, апеляційної скарги у визначеній категорії справ не можуть бути поновлені незалежно від поважності причин їх пропуску, зокрема, і з огляду на несвоєчасне отримання копії оскаржуваного судового рішення.
Таким чином, оскільки дана справа підпадає під категорію справ, що регулюються спеціальними нормами процесуального права, відповідно, загальні норми процесуального права застосуванню підлягати не можуть.
З матеріалів справи вбачається, що рішення суду першої інстанції прийняте 17 жовтня 2024 року.
Відповідно до змісту оскаржуваного рішення, позивач до суду першої інстанції не з`явився, у позовній заяві просив здійснювати розгляд справи без участі його представника.
В ході проведення судового засідання, суд першої інстанції, за згодою присутніх учасників справи, вирішив продовжити розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Копію судового рішення доставлено до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" 18 жовтня 2024 року о 18:25, що підтверджується відомостями підсистеми «Електронний суд».
Таким чином, останнім днем подання апеляційної скарги є 20 жовтня 2024 року.
Натомість, з апеляційною скаргою позивач звертається до суду 22 жовтня 2024 року (вх.№ 20435), тобто з пропуском дводенного строку, передбаченого частиною 4 статті 282 Кодексу адміністративного судочинства України.
За даних обставин, колегія суддів зауважує, що законодавче обмеження строку оскарження судового рішення, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене дотриманням принципу юридичної визначеності у публічно-правових відносинах.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2024 року підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 248, 268, 270, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2024 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БІЛІНТЕХ УКРАЇНА" до Державного центру кіберзахисту державної служби спеціального зв`язку та зазисту інформації України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Солідіті», про визнання протиправними та скасування протоколу та повідомлення - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в силу приписів частини 3 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя - доповідач Маринчак Н.Є.
Судді: Черпак Ю.К.
Штульман І.В.
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122554159 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо здійснення публічних закупівель, з них закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Маринчак Нінель Євгенівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні