Справа № 524/8899/24
Провадження № 2/524/3198/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2024 року місто Кременчук
Автозаводський районний суд міста Кременчука Полтавської області у складі
головуючого судді Мельник Н.П.,
при секретарі судового засідання Стешиній В.О.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ТОВ «Еліт Україна» Горкуши Ю.М. (в режимі відеоконференції), розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт Україна» про стягнення середнього заробітку, визнання протиправними дії товариства щодо ненадання відповіді на звернення та про зобов`язання надати відповідь,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ «Еліт Україна» про стягнення середнього заробітку, визнання протиправними дії товариства щодо ненадання відповіді на звернення та про зобов`язання надати відповідь.
Згідно ч.1 ст.197ЦПК України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи.
17.10.2024 у підготовче судове засідання з`явились позивач та представник відповідача ТОВ «Еліт Україна» Горкуша Ю.М.
Судом на з`ясування обставин, передбачених ч.2 ст. 197 ЦПК України, вживались дії, передбачені цією статтею, зокрема під час з`ясування судом чи бажають сторони укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, передати справу на розгляд третейського суду або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді, позивач ОСОБА_1 заявив суду про врегулювання спору за участю судді.
Судом у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву до 25.10.2024 включно для надання можливості представнику відповідача ТОВ «Еліт Україна» з`ясувати згоду керівництва ТОВ «Еліт Україна» на врегулювання спору за участі судді.
25.10.2024 у підготовче судове засідання з`явились позивач та представник відповідача ТОВ «Еліт Україна» Горкуша Ю.М.
Представник відповідача надав згоду на врегулювання спору за участю участі судді.
Суд, заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1 ст.201, ч. 1 ст.203 ЦПК України, врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті, що здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад.
Враховуючи наявність згоди сторін на врегулювання спору за участю судді, беручи до уваги позицію сторін щодо пред`явленого позову, викладену у матеріалах справи, те, що розгляд справи по суті не розпочато, суд вважає за можливе призначити процедуру врегулювання спору за участю судді, шляхом проведення закритих та спільних нарад за участю сторін та судді.
Згідно з ч.1ст.202,п.5 ч.1 ст.251, п.4 ч.1ст.253 ЦПК України, про проведення процедури врегулювання спору за участю судді суд постановляє ухвалу, якою одночасно зупиняє провадження по справі, що є обов`язком суду до припинення врегулювання спору за участю судді.
Частинами 1, 2 ст.205ЦПК України передбачено, що врегулювання спору за участю судді проводиться протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали про його проведення, строк проведення якого продовженню не підлягає.
Враховуючи викладене, а також право сторін на врегулювання спору за участю судді, суд приходить до висновку про можливість участі судді у врегулюванні спору між сторонами по справі у порядку, передбаченомуглавою 4розділу ІІІ«Позовне провадження»ЦПК України та вважає за необхідне роз`яснити сторонам норми ст.ст. 201-205 ЦПК України, якими регулюється процедура вирішення спору за участі судді.
Встановити строк проведення врегулювання спору за участю судді тридцять днів з дня постановлення цієї ухвали.
Якщо закінчення процесуального строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Враховуючи, що останній день врегулювання спору за участю судді є вихідним днем (23.11.2024), керуючись ч. 3 ст. 124 ЦПК України, суд приходить до висновку, що останнім днем врегулювання спору за участю судді є 25.11.2024, як перший робочий день після вихідного.
Керуючись ст.ст.43,197,200-205,251-253,258-261,353,354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Призначити процедуру врегулювання спору за участі судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Мельник Н.П. по справі №524/8899/24, провадження №2/524/3198/24, за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт Україна» про стягнення середнього заробітку, визнання протиправними дії товариства щодо ненадання відповіді на звернення та про зобов`язання надати відповідь.
Керуючись ч. 3 ст. 124, ст. 205 ЦПК України встановити строк проведення врегулювання спору за участю судді тридцять днів з дня постановлення цієї ухвали, тобто до 25.11.2024 включно.
Провести першу спільну нараду з врегулювання спору за участю судді та позивача і представника відповідача 25.10.2024 після проголошення ухвали про призначення процедури врегулювання спору за участі судді в залі судових засідань Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області (м Кременчук, вул Університетська, 29/5) з метою роз`яснення сторонам мети, порядку проведення врегулювання спору, права та обов`язки сторін.
З ініціативи судді провести з кожною із сторін окремо закриті наради у залі судових засідань Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області (м Кременчук, вул Університетська, 29/5), а саме:
-з позивачем ОСОБА_1 о 13 год 01.11.2024;
-з представником відповідача Товариством з обмеженою відповідальністю «Еліт Україна» Горкушою Юрієм Миколайовичем в режимі відеоконференції або за його можливості на підставі письмової заяви у приміщенні суду о 08 год 12.11.2024.
У разі необхідності проведення із кожною з сторін окремо закритих або спільних нарад здійснюватиметься у подальшому із сторонами на підставі їхніх письмових заяв, поданих до суду, у межах строку врегулювання спору з участю судді, про дату та час яких буде повідомлено сторони у порядку, передбаченому ЦПК України.
Роз`яснити позивачу ОСОБА_1 та представнику відповідача Товариству з обмеженою відповідальністю «Еліт Україна» Горкуші Юрію Миколайовичу мету, порядку проведення врегулювання спору, права та обов`язки сторін:
Проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад.
Сторони мають право брати участь у таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим Кодексом.
Спільні наради проводяться за участю усіх сторін, їх представників та судді.
Закриті наради проводяться за ініціативою судді з кожною із сторін окремо.
Суддя спрямовує проведення врегулювання спору за участю судді для досягнення сторонами врегулювання спору.
З урахуванням конкретних обставин проведення наради, суддя може оголосити перерву в межах строку проведення врегулювання.
Під час проведення спільних нарад суддя з`ясовує підстави та предмет позову, підстави заперечень, роз`яснює сторонам предмет доказування по категорії спору, який розглядається, пропонує сторонам надати пропозиції щодо шляхів мирного врегулювання спору та здійснює інші дії, спрямовані на мирне врегулювання сторонами спору. Суддя може запропонувати сторонам можливий шлях мирного врегулювання спору.
Під час закритих нарад суддя має право звертати увагу сторони на судову практику в аналогічних спорах, пропонувати стороні та (або) її представнику можливі шляхи мирного врегулювання спору.
Під час проведення врегулювання спору суддя не має права надавати сторонам юридичні поради та рекомендації, надавати оцінку доказів у справі.
Інформація, отримана будь-якою зі сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною.
Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами.
Під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис.
Врегулювання спору за участю судді припиняється у разі подання стороною заяви про припинення врегулювання спору за участю судді; у разі закінчення строку врегулювання спору за участю судді; за ініціативою судді у разі затягування врегулювання спору будь-якою із сторін; у разі укладення сторонами мирової угоди та звернення до суду із заявою про її затвердження або звернення позивача до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду, або у разі відмови позивача від позову чи визнання позову відповідачем.
Про припинення врегулювання спору за участю судді постановляється ухвала з одночасним вирішенням питання про поновлення провадження у справі, яка оскарженню не підлягає.
У разі подання стороною заяви про припинення врегулювання спору за участю судді, суддя постановляє відповідну ухвалу не пізніше наступного робочого дня після надходження відповідної заяви сторони.
У разі закінчення строку врегулювання спору за участю судді, суддя постановляє відповідну ухвалу не пізніше наступного дня з дня закінчення строку врегулювання спору за участю судді.
У разі припинення врегулювання спору за участю судді з підстав подання стороною заяви про припинення врегулювання спору за участю судді; закінчення строку врегулювання спору за участю судді; за ініціативою судді у разі затягування врегулювання спору будь-якою із сторін, справа передається на розгляд іншому судді, визначеному в порядку, встановленомустаттею 33ЦПК України.
У випадку недосягнення сторонами мирного врегулювання спору за наслідками проведення врегулювання спору повторне проведення врегулювання спору за участю судді не допускається.
Строк проведення врегулювання спору за участю судді продовженню не підлягає.
Роз`яснити сторонам їх права та обов`язки, передбачені ст.ст. 43, 44, 49, з урахуванням особливостей, передбачених главою 4 розділу ІІІ «Позовне провадження» ЦПК України.
Учасники судового процесу повинні добросовісно виконувати процесуальні обов`язки, що встановлені чиннимЦПК Українита/або покладені на них судом, не зловживати правами та запобігати створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства з метою недопущення застосування до них судом заходів процесуального примусу, що визначені в ст.ст. 143-148 ЦПК України.
Зупинити провадження у справі до припинення врегулювання спору за участю судді.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає, крім зупинення провадження по справі. Апеляційна скарга на ухвалу суду щодо зупинення провадження по справі подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду.
Суддя Н.П.Мельник
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122564563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Мельник Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні