ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.10.2024м. ДніпроСправа № 904/994/24
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "БК ПРОМ МЕРЕЖІ", м. Дніпро
про стягнення штрафних санкцій за договором на виконання проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт
Суддя Красота О.І.
Без участі представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "БК ПРОМ МЕРЕЖІ" і просить суд стягнути пеню у розмірі 524 124,83 грн., штраф у розмірі 209 649,93 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Відповідачем умов Договору № 4600006609 на виконання проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт від 07.10.2022 в частині повного та своєчасного виконання робіт.
Ухвалою суду від 12.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
04.06.2024 від Відповідача надійшли заперечення проти доводів і міркувань Позивача (в порядку ст. 42 ГПК України), в яких він вважає, що наявні підстави для відмови у задоволенні позову повністю.
Ухвалою суду від 05.06.2024 позовну заяву залишено без руху; встановлено Позивачу п`ятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме надати:
- докази передачі Відповідачу всіх необхідних даних для розробки проєктної документації та докази надання допуску Відповідачу до об`єкту (п. 4.4 Договору);
- докази передачі Відповідачу Технічних вимог на проектування (Додаток № 1). Містобудівні умови та обмеження або рішення вповноваженого органу про належність об`єкта до Переліку об`єктів будівництва, для проєктування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, отримати від Замовника.
17.06.2024 від Позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
18.06.2024 від Позивача надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.
Ухвалою суду від 24.06.2024 продовжено розгляд справи.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Справу відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод розглянуто судом протягом розумного строку.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
07.10.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" (далі - Позивач, Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "БК ПРОМ МЕРЕЖІ" (далі - Відповідач, Підрядник) укладено Договір № 4600006609 на виконання проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт (далі - Договір).
Згідно з п. 1.1 Договору Підрядник зобов`язується на свій ризик виконати Проектно-вишукувальні роботи по об`єкту: "Будівництво системи лінійної телемеханіки Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів на території Чернігівської, Житомирської та Київської областей" (Будівельні роботи та поточний ремонт) (далі - роботи), зазначені у завданні на проєктування № 22.73.07 (далі - завдання на проєктування) (Додаток № 1 до Договору), а Замовник зобов`язується прийняти результат таких робіт (проєктну документацію та експертний звіт експертної організації) та сплатити Підряднику вартість виконаних робіт.
За умовами п. 1.2 Договору склад, обсяги та вартість робіт визначені завданням на проєктувания (Додаток № 1 до Договору) та Договірною ціною на виконання проєктних, науково-проєктних, вишукувальних робіт (Додаток № 2 до Договору).
Пунктом 1.3 Договору передбачено, що строк виконання робіт: Підрядник у відповідності до Календарного графіку виконання проєктних робіт (далі - Календарний графік) (Додаток № 3 до Договору) зобов`язується виконати роботи впродовж 300 (трьохсот) календарних днів з дати укладання Договору.
За умовами п. 2.1 Договору ціна Договору становить 2 994 999,00 грн., крім того ПДВ (20%) - 598 999,80 грн. Ціна Договору з урахуванням ПДВ (20%) становить 3 593 998,80 грн.
Пунктом 2.2 Договору передбачено, що вартість робіт визначається згідно з Кошторисними нормами України "Настанова з визначення вартості проєктних, науково - проєктних, вишукувальних робіт та експертизи проєктної документації на будівництво", з урахуванням діючих на час складання кошторисів, нормативних індексів та інших нормативних документів, які регламентують предмет цього Договору.
Відповідно до п. 3.1 Договору оплата за виконані роботи здійснюється згідно із Календарним графіком (Додаток № 3 до Договору) в межах ціни Договору у такому порядку:
3.1.1 оплата за виконані Підрядником роботи проводиться проміжними платежами протягом 30 календарних днів, але не раніше ніж через 20 календарних днів з дати приймання відповідних етапів робіт, згідно із Календарним графіком, що підтверджується актами здачі-приймання виконаних проєктних, науково-проєктних, вишукувальних та додаткових робіт.
3.1.2 оплата проводиться згідно з актами здачі-приймання виконаних проєктних, науково-проєктних, вишукувальних та додаткових робіт шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.
Згідно з п. 4.2 Договору Замовник зобов`язаний вчасно надати всі необхідні вихідні дані для розробки проєктної документації, надати допуск до об`єкту (п. 4.4 Договору), своєчасно розглянути проєктну документацію та надати зауваження.
За умовами п. 4.3 Договору місце виконання робіт: за місцезнаходженням Підрядника та на об`єкті проєктування (далі - Об`єкт).
Відповідно до п. 4.4 Договору місцезнаходження Об`єкта: Лінійний об`єкт, розташований на території Чернігівської, Житомирської та Київської областей.
Згідно з п. 4.10 Договору Підрядник відповідає за неналежне виконання умов Договору, а також за недоліки проєктної документації, включаючи недоліки в частині інженерно-геологічних та інженерно-геодезичних робіт, які можуть бути виявлені згодом у ході будівництва.
За умовами п. 4.11 Договору у разі настання об`єктивних, документально підтверджених обставин сторони мають право ініціювати продовження терміну виконання робіт, про що сторонами оформляється відповідна Додаткова угода.
Відповідно до п. 5.1 Договору Підрядник, згідно із Календарним графіком (Додаток № 3 до Договору), для проведення відомчої експертизи передає Замовнику проєктну документацію з дотриманням вимог до подання проєктної документації на експертизи та їх проходження (Додаток № 2 до завдання на проєктування).
Пунктом 5.2 Договору передбачено, що Замовник зобов`язаний провести відомчу експертизу отриманої згідно із п. 5.1 проектної документації, за результатами якої надати на електронну адресу Підрядника, вказану в п. 15.10 Договору, лист-повідомлення Замовника про завершення відомчої експертизи проєктної документації або лист з переліком зауважень та строком їх усунення, які Підрядник зобов`язаний усунути та надати Замовнику скориговану проєктну документацію.
За умовами п. 5.3 Договору після усунення Підрядником всіх зауважень Замовника до проєктної документації та отримання листа-повідомлення від Замовника про завершення відомчої експертизи Підрядник ініціює подання проєктної документації на експертизу в експертну організацію, про що укладає відповідний Договір.
Згідно з п. 5.4 Договору протягом 14 календарних днів з дати отримання позитивного експертного звіту експертної організації, Підрядник передає Замовнику експертний звіт, згенерований засобами Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
За умовами п. 5.5 Договору за кожний етап виконаних робіт Підрядник готує, підписує та надає Замовнику акт здачі - приймання виконаних проєктних, науково - проєктних, вишукувальних та додаткових робіт.
Пунктом 5.6 Договору передбачено, що Замовник зобов`язаний прийняти виконані роботи (етап роботи) та протягом 5 робочих днів підписати акт здачі-приймання виконаних проектних, науково-проєктних робіт, вишукувальних та додаткових робіт за відповідний етап роботи або надати мотивовану відмову від його підписання.
За умовами п. 6.1 Договору Замовник має право вимагати від Підрядника своєчасного, повного та якісного виконання робіт, безоплатного усунення недоліків, що виникли внаслідок допущених Підрядником порушень умов та порядку виконання робіт.
Згідно з п. 6.2 Договору Замовник має право вносити пропозиції щодо змін і доповнень до проєктної документації, щодо складу, обсягів і вартості робіт шляхом письмового оформлення змін до завдання на проєктування (Додаток № 1 до Договору) з укладанням відповідної додаткової угоди до Договору.
Відповідно до п. 6.7 Договору Підрядник зобов`язаний якісно та своєчасно виконати роботи у відповідності до завдання на проєктування (Додаток № 1 до Договору) та умов Договору.
Згідно з п. 6.8 Договору Підрядник зобов`язаний подати проєктну документацію й супроводжувати проходження відомчої експертизи та експертизи в експертній організації, а також оплатити, з дотриманням вимог пунктів 3.2 та 3.3 Договору, проходження експертизи в експертній організації.
Відповідно до п. 6.9 Договору Підрядник зобов`язаний протягом 5 (п`яти) робочих днів після підписання цього Договору надати Замовнику заяву за встановленою формою та необхідний перелік документів для отримання допуску персоналу Виконавця відповідно до вимог внутрішніх документів щодо охорони праці та допуску працівників сторонніх організацій та відвідувачів для виконання робіт (послуг) на об`єктах ТОВ "Оператор ГТС України".
Згідно з п. 8.3 Договору у випадку несвоєчасного виконання робіт, передбачених Календарним графіком (Додаток № 3), до Підрядника застосовуються штрафні санкції у вигляді пені у розмірі 0,1% від вартості невиконаних робіт за кожен день прострочення виконання робіт, а при порушенні строку виконання робіт більш ніж на 30 (тридцять) календарних днів Підрядник додатково сплачує Замовнику штраф у розмірі 7% від вартості невиконаних робіт.
За умовами п. 12.1 Договору цей Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками сторін та діє до 30.12.2023 (включно), в частині розрахунків - до їх повного виконання.
Відповідно до п. 12.2 Договору закінчення строку дії Договору не звільняє сторони від виконання обов`язків, взятих на себе за Договором та від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії Договору.
Згідно з Календарним графіком виконання проєктних робіт по об`єкту: "Будівництво системи лінійної телемеханіки Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів на території Чернігівської, Житомирської та Київської областей" (далі - Календарний графік) (Додаток № 3 до Договору) завершення робіт повинно бути здійснено протягом 300 календарних днів.
Календарним графіком передбачено виконання робіт у ІІІ етапи, а саме:
I Етап робіт "Інженерно-геодезичні вишукування" - початок робіт - з дати укладання Договору; завершення робіт - протягом 100 календарних днів; вартість - 594 082,43 грн.;
IІ Етап робіт "Розробка проєктної документації (стадія "Проект"), проходження відомчої експертизи Товариства та експертизи в експертній організації" - початок робіт - з дати завершення робіт по І етапу (підписання акту здачі-приймання); завершення робіт - протягом 160 календарних днів; вартість - 925 380,76 грн.;
ІІІ Етап робіт "Розробка проєктної документації (стадія "Робоча документація")" - початок робіт - з дати завершення робіт по ІІ етапу (підписання акту здачі-приймання); завершення робіт - протягом 40 календарних днів; вартість - 1 475 535,81 грн.
Загальний строк робіт не повинен перевищувати 300 календарних днів з дати укладення Договору, тобто до 03.08.2023 включно.
Додатковою угодою № 1 від 28.02.2023 сторони дійшли згоди, що починаючи з 01.02.2023 та до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, Підрядник не нараховує ПДВ за операціями з виконання робіт за Договором, а Замовник, відповідно, не сплачує суму ПДВ Підряднику за такими операціями з виконання робіт Підрядником.
Позивач зазначає, що Відповідач не виконав роботи у строки, встановлені Календарним графіком.
18.10.2023 Позивач надіслав Відповідачу претензію № 3 на суму 308 484,90 грн., в якій просив терміново сплатити штрафні санкції за порушення строку виконання робіт.
Відповідач відповіді на претензію не надав, вимогу не виконав.
Вказані обставини стали підставою для звернення Позивача з позовом до суду.
Ухвалюючи рішення, господарський суд виходив з таких підстав.
Відповідно до ст. 887 Цивільного кодексу України за договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт підрядник зобов`язується розробити за завданням замовника проектну або іншу технічну документацію та (або) виконати пошукові роботи, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити їх. До договору підряду на проведення проектних і пошукових робіт застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.
Статтею 888 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт замовник зобов`язаний передати підрядникові завдання на проектування, а також інші вихідні дані, необхідні для складання проектно-кошторисної документації. Завдання на проектування може бути підготовлене за дорученням замовника підрядником. У цьому разі завдання стає обов`язковим для сторін з моменту його затвердження замовником. Підрядник зобов`язаний додержувати вимог, що містяться у завданні та інших вихідних даних для проектування та виконання пошукових робіт, і має право відступити від них лише за згодою замовника.
Згідно зі ст. 889 Цивільного кодексу України замовник зобов`язаний, якщо інше не встановлено договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт:
1) сплатити підрядникові встановлену ціну після завершення усіх робіт чи сплатити її частинами після завершення окремих етапів робіт або в іншому порядку, встановленому договором або законом;
2) використовувати проектно-кошторисну документацію, одержану від підрядника, лише для цілей, встановлених договором, не передавати проектно-кошторисну документацію іншим особам і не розголошувати дані, що містяться у ній, без згоди підрядника;
3) надавати послуги підрядникові у виконанні проектних та пошукових робіт в обсязі та на умовах, встановлених договором;
4) брати участь разом з підрядником у погодженні готової проектно-кошторисної документації з уповноваженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
5) відшкодувати підрядникові додаткові витрати, пов`язані із зміною вихідних даних для проведення проектних та пошукових робіт внаслідок обставин, що не залежать від підрядника;
6) залучити підрядника до участі у справі за позовом, пред`явленим до замовника іншою особою у зв`язку з недоліками складеної проектної документації або виконаних пошукових робіт.
Відповідно до ст. 890 Цивільного кодексу України підрядник зобов`язаний:
1) виконувати роботи відповідно до вихідних даних для проведення проектування та згідно з договором;
2) погоджувати готову проектно-кошторисну документацію із замовником, а в разі необхідності - також з уповноваженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
3) передати замовникові готову проектно-кошторисну документацію та результати пошукових робіт;
4) не передавати без згоди замовника проектно-кошторисну документацію іншим особам;
5) гарантувати замовникові відсутність у інших осіб права перешкодити або обмежити виконання робіт на основі підготовленої за договором проектно-кошторисної документації.
За приписами ч. 1 ст. 846 Цивільного кодексу України строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.
Відповідно до ч. 1 ст. 854 Цивільного кодексу України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов`язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Згідно з ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим до виконання.
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Враховуючи умови п. 1.3 Договору та Календарного графіку, Відповідач повинен був виконати роботи у строк до 03.08.2023 включно.
Доказів своєчасного виконання робіт по І, ІІ та ІІІ етапах Календарного графіку на загальну суму 2 994 999,00 грн. без ПДВ, а саме актів здачі - приймання виконаних проєктних, науково - проєктних, вишукувальних та додаткових робіт за кожний етап виконаних робіт відповідно до п. 5.5 Договору матеріали справи не містять. Факт невиконання робіт Відповідачем не заперечуються.
При цьому, Відповідач лише 24.07.2023 звернувся до Позивача із заявою за № 19/04 щодо оформлення допуску на виконання інженерно-геодезичних, інженерно-геологічних та проєктно-вишукувальних робіт. Тобто, у даному випадку Відповідач звернувся за отриманням допуску вже після спливу строків на виконання робіт по першому етапу.
Будь-яких доказів, що свідчили б про звернення Відповідача раніше за отриманням допуску, матеріали справи не містять.
14.08.2023 Позивач надав дозвіл № 28 на виконання робіт в охоронній зоні об`єкта магістрального газопроводу під особистий підпис представника Відповідача.
Суд відхиляє доводи Відповідача щодо ненадання Позивачем вихідних даних, зокрема технічних умов (ТУ), містобудівних умов та обмежень (МУтаО), оскільки:
- згідно з умовами п. 20 "Вихідні дані" Завдання на проєктування № 22.73.07, яке є невід`ємною частиною Договору (Додаток № 1), вихідними даними є Технічні вимоги на проєктування (Додаток 1). При цьому, вказані Технічні вимоги були відомі Відповідачу з моменту укладення Договору;
- відповіді Відповідачу на звернення щодо отримання додаткових вихідних даних надавались йому засобами електронного зв`язку та направлялись на адресу, вказану у Договорі (zamenatrub@ua.fm);
- вихідні дані також вручались Відповідачу під особистий підпис з відміткою в Журналі реєстрації вихідних документів з грифом "Комерційна таємниця";
- листом за № 03-05/779 від 24.05.2024 Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації повідомило Позивача, що об`єкт "Будівництво системи лінійної телемеханіки Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів на території Чернігівської, Житомирської та Київської областей" не потребує перепрофілювання та зміни зовнішніх геометричних параметрів. У п. 5 Переліку об`єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 06.11.2027 № 289, визначено, що при реконструкції виробничих споруд та інженерних мереж, у т.ч. допоміжних виробництв, що належать підприємствам, без перепрофілювання та зміни зовнішніх геометричних параметрів об`єктів будівництва для проектування містобудівні умови та обмеження не надаються. Про вказане Позивач повідомив Відповідача листом за № 7305ВИХ-24-972 від 12.06.2024.
Крім того, у матеріалах справи відсутні докази (відповідна Додаткова угода), які б свідчили про ініціювання сторонами, у разі настання об`єктивних, документально підтверджених обставин, продовження терміну виконання робіт, як передбачено п. 4.11 Договору.
Отже, наведені Відповідачем доводи жодним чином не спростовують його обов`язку своєчасно виконувати роботи у відповідності до завдання та строків.
Суд наголошує, що в матеріалах справи відсутні докази того, що саме поведінка Позивача спричиняла сповільненню та неможливості виконання робіт Відповідачем.
За приписами ч. 1 ст. 216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
За приписами ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу України у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Як вказувалось вище, згідно з п. 8.3 Договору у випадку несвоєчасного виконання робіт, передбачених Календарним графіком (Додаток № 3), до Підрядника застосовуються штрафні санкції у вигляді пені у розмірі 0,1% від вартості невиконаних робіт за кожен день прострочення виконання робіт, а при порушенні строку виконання робіт більш ніж на 30 (тридцять) календарних днів Підрядник додатково сплачує Замовнику штраф у розмірі 7% від вартості невиконаних робіт.
Позивач просить суд стягнути з Відповідача пеню за період з 04.08.2023 по 26.01.2024 (фактично по 25.01.2024, оскільки у розрахунку вказана кількість днів у періоді - 175) у розмірі 524 124,83 грн. та штраф у розмірі 209 649,93 грн.
Суд, перевіривши наданий Позивачем розрахунок пені та штрафу, дійшов висновку, що вказаний розрахунок зроблено вірно.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Відповідача пені у розмірі 524 124,83 грн., штрафу у розмірі 209 649,93 грн.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір за подання позовної заяви покладається на Відповідача.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 76-79, 86, 129, ч. 9 ст. 165, ст.ст. 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "БК ПРОМ МЕРЕЖІ" (49089, м. Дніпро, вул. Будівельників, 34, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 42368889) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" (03065, м. Київ, пр. Любомира Гузара, 44, ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 42795490) пеню у розмірі 524 124,83 грн., штраф у розмірі 209 649,93 грн. та 11 006,62 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Центрального апеляційного господарського суду.
Суддя О.І. Красота
Повне рішення складено
22.10.2024
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122568087 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Красота Олександр Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні