Ухвала
від 21.10.2024 по справі 272/1322/17
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №272/1322/17

Провадження №1-в/127/545/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції, клопотання захисника ОСОБА_3 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Онишківці Шепетівського району Хмельницької області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , із середньою спеціальною освітою, по даній справі засудженого 30.08.2018 Андрушівським районним судом Житомирської області за ч. 3 ст. 286 КК України, з урахуванням ухвали Андрушівського районного суду Житомирської області від 06.09.2018, до покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки,

за участю: прокурора ОСОБА_5 ,

представника Державної установи «Вінницька виправна колонія (№86)» ОСОБА_6 ,

засудженого ОСОБА_4 та його захисника - адвоката ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_4 на підставі ст. 81 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що засуджений відбуває покарання у виді позбавлення волі в Державній установі "Вінницька виправна колонія (№ 86)", станом на день подання клопотання до суду відбув більше ніж 1/2 строку покарання, за час перебування в установі засуджений характеризується позитивно, вимог режиму утримання не порушує, працевлаштований, отримує заробітну плату, неодноразово заохочувався адміністрацією установи, що дає підстави стверджувати, що ОСОБА_4 сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_3 просив клопотання задовольнити та звільнити умовно-достроково від відбування покарання засудженого ОСОБА_4 . Пояснив, що наразі засуджений відбуває покарання у виді позбавлення волі в Державній установі "Вінницька виправна колонія (№ 86)", станом на день подання клопотання до суду відбув більше ніж 1/2 строку покарання. В установі працевлаштований, отримує заробітну плату, неодноразово заохочувався адміністрацією установи "Вінницька установа виконання покарань (№ 86)", вимог режиму утримання не порушує, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Засуджений ОСОБА_4 пояснив, що за час відбування покарання в установі працевлаштований та отримує заробітну плату, неодноразово заохочувався адміністрацією установи, вимог режиму утримання не порушує. Жалкує про вчинене та кається. Просить клопотання задовольнити.

Представник Державної установи "Вінницька виправна колонія (№ 86)" ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що засуджений в установі працевлаштований та отримує заробітну плату, мав 1 стягнення, яке погашене, неодноразово заохочувався адміністрацією Державної установи "Вінницька установа виконання покарань (№ 86)". За період відбування покарання характеризується посередньо. Заборгованості за виконавчими листами немає. Заперечував проти задоволення клопотання.

Прокурор ОСОБА_5 просив відмовити в задоволенні клопотання. Зазначив, що засуджений неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, за місцем відбування покарання характеризується посередньо. При розгляді питання про умовно - дострокове звільнення засудженого від відбування покарання на підставі ст. 81 КК України адміністративною комісією установи було відмовлено, оскільки засуджений не довів своє виправлення. Вважає, що засуджений не довів своє виправлення.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, оглянувши в судовому засіданні матеріали особової справи засудженого, заслухавши думку учасників судового розгляду, дійшов висновку, що клопотання слід задовольнити з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 відбуває покарання за вироком Андрушівського районного суду Житомирської області від 30.08.2018, яким його засуджено за ч. 3 ст. 286 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки. Ухвалено строк покарання рахувати з часу його затримання - 23.10.2017.

Ухвалою Житомирського апеляційного суду від 10.01.2019 вирок Андрушівського районного суду Житомирської області від 30.08.2018 залишено без змін.

Вирок набрав законної сили 10.01.2019 та звернутий до виконання.

Початок строку покарання рахується з 23.10.2017, кінець строку покарання 23.10.2027.

На даний час засуджений відбув більше ніж 1/2 частини покарання, що надає йому формальне юридичне право на застосування до нього умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 81 КК України.

Частинами 1- 2 статті 81 Кримінального кодексу України встановлено, що до осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Згідно положень частини 3 статті 81 Кримінального кодексу України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим:

1) не менше половини строку покарання, призначеного судом за кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, а також за необережний тяжкий злочин;

2) не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі;

3) не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисне кримінальне правопорушення протягом невідбутої частини покарання.

У відповідності до п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» від 26.04.2002 умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття такого рішення є доведеність при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання - того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Вирішуючи питання щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення клопотання, суд враховує дані, які характеризують засудженого, його поведінку за весь період відбування покарання, наявність заохочень та стягнень, відношення до праці.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Кримінально-виконавчого кодексу України виправлення засудженого процес позитивних змін, які відбуваються в його особистості та створюють у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки.

З досліджених в судовому засіданні матеріалів клопотання та матеріалів особової справи засудженого вбачається, що ОСОБА_4 відбуває покарання за вироком Андрушівського районного суду Житомирської області від 30.08.2018, яким його засуджено за ч. 3 ст. 286 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.

Засуджений з 18.03.2019 по даний час відбуває покарання в Державній установі "Вінницька виправна колонія (№ 86)".

За виконання покладених обов`язків та додержанняи правил поведінки, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці, засуджений був 19 разів заохочений адміністрацією Державної установи "Вінницька виправна колонія (№ 86)".

25.01.2024 був притягнутий до дисциплінарної відповідальності у виді попередження, однак на даний час стягнення достроково зняте за виконання покладених обов`язків та додержання правил трудового розпорядку.

Як вбачається з характеристики засудженого від 13.09.2024 за час відбування покарання в установі засуджений характеризується посередньо. Працевлаштований та отримує заробітну плату, заборгованості за виконавчими листами немає. Адміністрацією установи неодноразово заохочувався. До виконання передбачених законом вимог персоналу установи ставиться не завжди сумлінно через особисту неорганізованість. На профілактичних обліках не перебуває. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний, легко піддається чужому впливу. По відношенню до представників адміністрації поводиться ввічливо, з метою поблажливого ставлення до себе. Заходи виховного та режимно-профілактичного характеру відвідує, та не завжди робить для себе належні висновки. За час відбування покарання здобув професію, закінчивши навчальний центр при установі. Залучений до програми деференційованого виховного впливу "Підготовка до звільнення", однак активної участі у її реалізації не приймає. Ризик ймовірної небезпеки для суспільства оцінюється як високий, ризик вчинення повторного кримінального правопорушення оцінюється як низький.

Разом з тим, суд зазначає, що висновки про те, чи став засуджений на шлях виправлення, можливо зробити врахувавши увесь комплекс даних, які характеризують засудженого, його поведінку, відношення до праці, відношення до вчиненого злочину та його наслідків, наявність заохочень, їх кількість та регулярність отримання, наявність чи відсутність стягнень, тощо.

Враховуючи встановлені обставини, особу засудженого, суд дійшов переконання, що факт виправлення засудженого через сумлінну поведінку та ставлення до праці відповідає фактичним обставинам справи.

Суд вважає, що встановлені в судовому засіданні обставини свідчать про виправлення засудженого, що, в свою чергу, надає йому право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Виходячи з приписів ст. 81 Кримінального кодексу України, вирішальним є саме виправлення засудженого, що доводиться сумлінною поведінкою і ставленням до праці за весь період відбування покарання у виправній установі.

Суд зазначає, що працевлаштування, а також неодноразові заохочення, відсутність дисциплінарних стягнень, його відношення до вчиненого, доводять виправлення засудженого в розумінні положень ч. 2 ст. 81 Кримінального кодексу України, так як для такого висновку наявні докази, які засвідчують, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці в період відбування покарання довів своє виправлення.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що встановлені обставини в їх сукупності свідчать про те, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, тому клопотання слід задовольнити та умовно-достроково звільнити засудженого ОСОБА_4 від відбування покарання у виді позбавлення волі.

Керуючись ст. 81 КК України, ст.ст. 369-372, 376, 392-395, 532, 537, 539 КПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання захисника ОСОБА_3 , який діє в інтересах засудженого ОСОБА_4 , про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_4 - задовольнити.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого вироком Андрушівського районного суду Житомирської області від 30.08.2018 за ч. 3 ст. 286 КК України, з урахуванням ухвали Андрушівського районного суду Житомирської області від 06.09.2018, до покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки, звільнити умовно - достроково від відбування основного покарання у виді позбавлення волі на строк 10 років, на невідбутий строк 2 (два) роки 11 (одинадцять) місяців 26 днів.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення, а засудженим в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Оскарження прокурором ухвали суду щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м`яким зупиняє її виконання.

Суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення21.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122571614
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання

Судовий реєстр по справі —272/1322/17

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 22.11.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 01.11.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 15.10.2019

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 15.10.2019

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 05.09.2019

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 10.01.2019

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні