Справа № 604/1109/24
Провадження № 2/604/395/24
У х в а л а
про відкриття провадження у справі
24 жовтня 2024 року селище Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сташків Н.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) від імені та в інтересах якої діє адвокат Ленько Руслан Іванович (адреса: 46003, м. Тернопіль, вул. Чехова, 22) до ОСОБА_2 (останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_2 ) про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на майно,-
ВСТАНОВИВ:
Представник ОСОБА_1 адвокат Ленько Руслан Іванович звернувся до Підволочиського районного суду Тернопільської області через систему «Електронний суд» з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на майно, посилаючись на те що 05 вересня 2021 року між сторонами було укладено простий письмовий договір купівлі-продажу земельної ділянки, з подальшим зобов`язанням нотаріального посвідчення вказаного договору до 31 грудня 2021 року. Однак відповідач, який є громадянином російської федерації виїхав до країни свого громадянства та ухилився від нотаріального посвідчення укладеного між сторонами договору.
Ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 15 серпня 2024 року вказану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
09 жовтня 2024 року на адресу суду надійшла заява представника позивачки про усунення недоліків.
У відповідності до вимог ЦПК України предметна та суб`єктна юрисдикція (ст.19 ЦПК України), інстанційна юрисдикція (ст.23 ЦПК України) і територіальна юрисдикція (підсудність) (ст.ст.27, 28, 30 ЦПК України) не порушені. Спір підвідомчий та підсудний Підволочиському районному суду Тернопільської області.
Після усунення представником позивача недоліків, підстав для залишення без руху або повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі, встановленіЦПК України, відсутні.
Згідно з ч.3 ст.274ЦПКУкраїни при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного провадження.
Враховуючи категорію справи та незаявлення позивачкою чи її представником клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, суддя вважає, що її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог передбачених ч.1ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
Керуючись ст.ст. 19, 23, 27,28,30, 187, 190, 191, 192, 353, 354, 355 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якої діє адвокат Ленько Руслан Іванович до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на майно.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Проведення підготовчогозасідання призначитина 13листопада 2024рокуо14:00годині в приміщенні Підволочиського районного суду Тернопільської області (адреса: Тернопільська область, Тернопільський район, сел. Підволочиськ, вул. Залізнична, 1) про що повідомити учасників справи.
Копію ухвали про відкриття провадження надіслати учасникам процесу, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати відповідачу.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня вручення копії відповіді на відзив та доданих до неї документів для поданнязаперечення на відповідь на відзив.У зазначений строк відповідач має право надіслати (надати) суду заперечення, які повинні відповідати вимогам, викладених у статтях 178 і 180 ЦПК України та додані до нього документи. Одночасно з надісланням (наданням) заперечень до суду, надіслати (надати) копію заперечень та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://pv.te.court.gov.ua/sud1912.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до ч.1 ст.212 ЦПК України, звернувшись до суду із клопотанням не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності у встановлений законом строк і порядок, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Б. Сташків
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122573855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сташків Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні