Справа № 947/29667/24
Провадження № 1-кс/947/14186/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , яка приймала участь в судовому засіданні в режимі відео конференції, адвоката ОСОБА_4 , яка діє в інтересах власника майна ФОП ОСОБА_5 , власника майна ФОП ОСОБА_6 , його представника адвоката ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання прокурора відділу Офісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024001600000011 від 16.09.2024 за ознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.2ст.28,ч.2ст.204КК України ,
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання прокурора відділу Офісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024001600000011 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України.
У клопотанні прокурор, з метою збереження речових доказів, просить накласти арешт на майно вилучене за результатами проведеного 10.10.2024 обшуку двоповерхової будівлі на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні прокурор відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , яка приймала участь в режимі відео конференції, вимоги поданого клопотання підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у клопотанні, зокрема зазначила, що вилучене в ході обшуку майно визнано речовим доказом, оскільки у слідства є підстави вважати, що дане майно може бути втрачено, та наразі органом досудового розслідування здійснюється перевірка обставин кримінального правопорушення, а з метою запобігання, приховування, знищення, відчуження тимчасово вилучене в ході обшуку майно підлягає арешту, у зв`язку з чим просила клопотання задовольнити у повному обсязі. Також прокурор доповнила, що в ході проведення обшуку було допитано осіб які там працювали, які повідомили, що неофіційно отримують заробітну плату від ОСОБА_6 , який був присутній під час проведення обшуку, та підтвердили виготовлення рідини для електронних сигарет. Звернула увагу, що після накладення арешту вилучене майно буде направлено на експертне дослідження.
Представник власника майна ФОП ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_4 надала письмові заперечення разом з додатками, у задоволенні клопотання просила відмовити мотивуючи тим, що вилучене майно набуте ФОП ОСОБА_5 у законний спосіб, шляхом придбання товарів у інших суб`єктів господарювання з законних джерел доходу підприємницької діяльності. У своїх запереченнях представник власника майна зазначає, що ФОП ОСОБА_5 є суб`єктом малого підприємства, одним з основних видів господарської діяльності якого є оптова торгівля парфумними та косметичними товарами, крім того такі види діяльності як інші види роздрібної торгівлі поза магазинами, роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет, неспеціалізована оптова торгівля, роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними при належностями в спеціалізованих магазинах. При цьому ФОП ОСОБА_5 для забезпечення господарської діяльності орендує виробничі та офісні приміщення, зокрема одне з них орендує у ТОВ «ПАРК ПЛЮС». Стверджує, що для забезпечення господарської діяльності використовується належна матеріально-технічна база, в тому числі, але не виключаючи різного виду обладнання: дозатори, етикетувальники круглих пляшок , сушилки для лабораторного посуду та інше. Адвокат у своїх запереченнях посилається на те, що ФОП ОСОБА_5 закуповує сировину у великих об`ємах у ФОП ОСОБА_6 зокрема: різноманітні ароматизатори, гліцерин, пропилен, нікобустери для подальшого перепродажу вже в малій тарі іншим оптовим покупницям. У судовому засіданні представник власника майна звернула увагу, що відповідно до опису обшуку вбачається вилучення трьох окремих видів сировини (гліцерин, нікобустер (нікотин) та ароматизатор), які містяться в окремих ємностях (флаконах, бочках), а не змішаної рідини , що використовується в електронних сигаретах (готовою багатокомпонентною сумішшю хімічних речовин). Стверджувала, що весь товар сертифікований, відповідає технічним умовам та є належної якості, на підтвердження чого надала копії сертифікатів на товар.
Представник власника майна ФОП ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_7 у судовому засіданні повідомив, що 10.10.2024 року детективи БЕБ прибули за адресою АДРЕСА_1 , що за собою є досить великим об`єктом, з обшуком, де шукали невідоме йому ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ ТЮТЮНОВЕ ВИРОБНИЦТВО». Детективам було повідомлено, що нічого з зазначеного в ухвалі на обшук не має , після чого останні приступили до безпосередньої процедури обшуку. Вони пройшли по кабінетам, по складським приміщенням , в тому числі були в приміщенні ФОП ОСОБА_5 та приміщенні ФОП ОСОБА_6 де вони побачили процес фасування з великої тари в малу тару певних товарів. Побачивши там один з товарів нікобустер, на який у ФОП ОСОБА_6 є технічні умови на його виробництво, який сам по собі не може використовуватися в електронних сигаретах. Дану сировину ОСОБА_6 продає підприємцям та підприємствам які виробляють і спрей для тютюново-залежних , і жувальні гумки. Детективи на місці зробили висновок про можливе виробництво на даній території рідини для електронних сигарет. Представник стверджує, що в ході обшуку жодної готової рідини, яка б могла використовуватися в електронних сигаретах виявлено не було. Натомість було виявлено гліцерин, ароматизатори та інші групи товарів, які ФОП ОСОБА_6 використовує у своїй діяльності. Звернув увагу, що до письмових заперечень ним долучено докази офіційного працевлаштування працівників, сертифікати відповідності, висновки торгово-промислових палат, висновки МОЗУ, а також інші сертифікати якості про виробництво ним товарів, як то санітайзерів, омивачів для скла. Стверджує, що працівники БЕБ вилучивши продукцію у ФОП ОСОБА_6 паралізували його роботу. Одночасно вважав, що для проведення експертних досліджень слідству буде достатньо вилученої продукції у ФОП ОСОБА_5 , оскільки у його довірителя було вилучено не продукцію, а сировину. У зв`язку з вищевикладеним просив у задоволенні клопотання прокурора відмовити.
Власник майна ФОП ОСОБА_6 у судовому засіданні повідомив, що він є досить відомим технологом, до нього звертаються дуже багато різних компаній для розроблення певних товарів, зокрема миючих засобів та інших рідин. Стверджує, що він докладає багато сил та коштів, що його підприємство працювало відповідно до чинного законодавства. Зазначив, що він має дуже багато сертифікатів та підтверджень якості продукції, у зв`язку з чим просив відмовити у задоволенні клопотання.
Вислухавши учасників процесу, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
В ході судового розгляду встановлено, що відділом детективів із розслідування кримінальних правопорушень, вчинених організованими групами, Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72024001600000011 від 16.09.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України.
Відповідно до матеріалів досудового розслідування службові особи
ТОВ «УКРАЇНСЬКЕ ТЮТЮНОВЕ ВИРОБНИЦТВО» (код 41519237) та інші невстановлені особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, під прикриттям законної діяльності з виробництва тютюнових виробів, перебуваючи на території смт Гоща Рівненського району Рівненської області, в період 2023-2024 років налагодили протиправну схему незаконного виготовлення необлікованих тютюнових виробів як власних марок так і відомих світових брендів, які в подальшому незаконно реалізуються на території України з використанням підроблених марок акцизного податку, а також постачаються контрабандним шляхом до країн ЄС, де в подальшому реалізуються за готівкові кошти.
Під час досудового розслідування встановлено, що після виготовлення необлікованої тютюнової продукції, невстановленими особами здійснюється її транспортування до складських приміщень у різних регіонах України, де в подальшому незаконно виготовлена тютюнова продукція акумулюється у складських приміщеннях та здійснюються її збут, а також вивезення у місця ймовірного збуту до торгівельних закладів.
Встановлено, що особи, причетні до протиправної діяльності, здійснюють акумулювання та зберігання незаконно виготовленої тютюнової продукції, виготовленої поза обліком («Mustang gold», «Mustang black», «Dandy black», «Dandy white», «Plaosir»), завантаження у транспортні засоби з метою подальшого транспортування, у складських приміщеннях, що розташованіна території майнового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 ,до якого, в тому числі входять адміністративно-складські приміщення літ. Д, що не є об`єктом житлової нерухомості, відомості про право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні.
Крім того, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , власник відсутній.
На виконання ухвали слідчого судді Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 від 07.10.2024 (справа №947/29667/24), 10.10.2024 проведено обшук нежитлових, офісних та адміністративних будівель, складських приміщень, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено:
ноутбук «Apple» MODEL A2681, Serial L6KTH96XJM; копії документів: за 2023 рік ФОП ОСОБА_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), знаходяться у картонній папці; документи за 2023 рік ФОП ОСОБА_9 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), знаходяться у картонній папці; документи за 2023 рік ФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3 ), знаходяться у картонній папці, документи за 2023 рік ФОП ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ); мобільний телефон «IPHONE» imei 35 НОМЕР_5 ; жорсткий диск «Patriot» 256 GB на якому вказано штрих код під яким мається номер НОМЕР_6 ; жорсткий диск «Seagate» S/N: НОМЕР_7 ; первинні документи фінансово-господарської діяльності які знаходяться у 3 папках швидкозшивачах; планшет «IPAD» Serial KQL342XG920, станки без маркування: устаткування для закручування кришок 2 шт. без маркування, устаткування для розливу рідин у ємності у кількості 2 шт. без маркування, устаткування для розливу в ручну 4 шт. без маркування, устаткування для наклеювання наліпок 1 шт. без маркування,ароматизатор XianGrape 1л., 36 шт.; XianBlackCherry 1л. 17 шт.; XianIceLimontea 1л. 18 шт.; XianGreentea 1л. 17 шт.; XianCranberry 1л. 15 шт.; XianDragonfruit 1л. 17 шт.; XianBluberry 1л. 28 шт.; XianCactus 1л. 8 шт.; CapellaDoubleapplegallon 3.7 L 13 шт.; CapellaDoublewatermelongallon 3.7 L 9 шт.;CapellaFugjiapplegallon 3.7 L 8 шт.; Capellacoolmintgallon 3.7 L 6 шт.; Capellalemonlimegallon 3.7 L 12 шт.; CapellaPinklemonadegallon 3.7 L 9 шт.; CapellaKiwiStranberrygallon 3.7 L 8 шт.; CapellaPeppermintgallon 3.7 L 10 шт.; CapellaMixedBerrygallon 3.7 L 10 шт.; CapellaBluberryjamgallon 3.7 L 3 шт.; CapellaApricotgallon 3.7 L 8 шт.;CapellaPassionFruitgallon 3.7 L 6 шт.; CapellaGoldenpiniapplegallon 3.7 L 5 шт.; CapellaFizzpopenkancergallon 3.7 L 3 шт.; CapellaPourpulFourgallon 3.7 L 2 шт.; CapellaVanillaCustardgallon 3.7 L 2 шт.; CapellaMentholLiguidgallon 3.7 L 6 шт.; CapellaSweetTangerinegallon 3.7 L 9 шт.; Capellajuicypeackgallon 3.7 L 9 шт.;CapellaLimegallon 3.7 L 8 шт.; CapellaLucumdergallon 3.7 L 3 шт.; Capellajuicylemongallon 3.7 L 3 шт.; Capellasupersweetgallon 3.7 L 6 шт.; Марка ароматизатору Lev: Lemon 5л 4 шт.; Тронда 5л 2 шт.; Апероль 5л 2 шт.; Тархун 5л 1 шт.; Маракуйя 5л 6 шт.; Чорна смородина 5л 4 шт.; Перик 5л 3 шт.; Ківі 5л 3 шт.; Ожина 5л 2 шт.; Полуниця 5л 6 шт.; Груша 5л 1 шт.; Інжир 5л 1 шт.; Яблука 5л 1 шт.; марка ароматизатору TFA: Acai 5л 5 шт.; Plum 5л 3 шт.; Western 5л 4 шт.; Lychee 5л 5 шт.; DragonFruit 5л 9 шт.; MintCandy 5л 6 шт.; CremedeMenthe 5л 9 шт.; CocounExtra 5л 4 шт.; Pinacolada 5л 4 шт.; Cherry 5л 4 шт.; Pomegranate 5л 2 шт.; Papaya 5л 8 шт.; KeyLime 5л 2 шт.; Watermelon 5л 2 шт.; LemonadeCookieType 5л 1 шт.; BavarianeCream 5л 1 шт.; Elderberry 5л 1 шт.; BlackberryFlour 5л 1 шт.; Armeniaapricot 5л 1 шт.; RedSummerWatermelon 5л 4 шт.; Cantaloupe 5л 3 шт.; WS 5л 26 шт.; Four 5 л 28 шт.; Carapejuice 5 л 3 шт.; Spearmint 5 л 1 шт.; Марка ароматизатору Flovorika: Apple S 5л 4 шт.; Malina 5л 1 шт.; Watermelon 5л 3 шт.; Марка ароматизатору SilverLine: BlueberryExtra 3.7 л 12 шт.; 27 bers 3.7 л 3 шт.; Марка ароматизатору Flavorah: Lemonade 3.7 л 3 шт.; Raspberry 3.7 л 3 шт.; Grape 3.7 л 6 шт.; Марка ароматизатору Solub: BubbleGum 10л 2 шт.; TabacJakuza 10л 6 шт.; TabacBiscuite 10л 3 шт.; FredMaster 10л 1 шт.; Kalamansi 10л 1 шт.; Марка ароматизатору FlourArt: Cola 25 л 2 шт.; Bergamont 25 л 3 шт.; Cherry 25 л 2 шт.; Apricot 25 л 1 шт.; Kiwi 25 л 2 шт.; SummerClouds 25 л 2 шт.; MadFruit 25 л 1 шт.; ForestMix 25 л 3 шт.; Blackcurrant 25 л 2 шт.; FujiApple 25 л 19 шт.; Absinthe 25 л 4 шт.; Марка ароматизатору Destilla: Груша 5 л 4 шт.; Саусеп 5 л 3 шт.; Кола 5 л 3 шт.; Яблуко зелене 5 л, 4 шт.; Банан стиглий 5 л 8 шт.; Малина 5 л 7 шт.; Апельсин 5 л 1 шт.; Грейпфрут 5 л 4 шт.; Барбарис 5 л 2 шт.; Вишня 5 л 3 шт.; Марка ароматизатору LorAnn: BubbleGum 1л 1 шт.; BubbleGum 3.7л 9 шт.; - рідини: Nic 1л (никотин) 91 пляшок, Пропилен 20 л 2 пляшки, Пропилен 25 л 1 пляшка, Гліцерин 10 л 9 пляшок; готова продукція в картонній упаковці: Juni 2 (компоненти ароматизатор та никобустер) 135 шт.; Juni 2 (компоненти ароматизатор та никобустер) 64 шт.; MixBar 2 (компоненти ароматизатор та никобустер) 64 шт.; Нікобустер - 24 шт/1 коробка 54 шт.; AuraBlackLemon 108 шт.; AuraBaligum 1 шт.; AuraCheryPeasure 1 шт.; AurabarberryMood 1 шт.; Нікотин 3 мл у темній ємності 1 шт.; Гліцерин Punch по 6.5 мл 6 шт.; Гліцерин у прозорій ємності по 13 мл 3 шт.; Гибрид соль 3.9 19 шт.; Гліцерин по 20 шт/1 коробка 405 шт.; Ароматизатор 704 шт.; Глицерин 198 шт.; Никобустер "HybridSalt" по 3.9 мл 6.5% 11 шт.; Flex 2% по 1.2 мл (никотин) 3 компонентний 13 шт.; Flex 5% по 3 мл (никотин) 20 шт.; Никобустер "Salt" по 1.9 мл 6.5% 4 шт.; Никобустер "Turbo" 5% по 3мл 34 шт.; Никобустер "Salt" по 3 мл в ампулах 317 шт.; Никобустер "Salt" по 1.5 мл 125 шт.; НикобустерSaltPunch по 3 мл 27 шт.; Нико органіка по 7.2 мл 2 шт.; НикоSalt по 3.9 мл 6.5% 1 шт.; НикоHybridSalt по 3 мл 16 шт.; Никобустер 15 шт по 50 мг 878 шт.; PunchSelf-Mix, який складається з двох компонентів ароматизатору та нікобустеру 3 шт.; Коробки з поліграфічною продукцією 331 шт.; Наліпки на ароматизатор (бабіни) 1412. шт.;
11.10.2024 детективом у даному кримінальному провадженні прийнято процесуальне рішення та в порядку ст. 110 КПК України винесено постанову про визнання вилученого майна речовим доказом.
Статтями 7, 16 КПК України встановлено, що загальною засадою кримінального провадження є недоторканість права власності. Позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченим цим Кодексом.
Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом у порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Статтею 92 КПК України визначено, що обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого; обов`язок доказування належності та допустимості доказів, даних щодо розміру процесуальних витрат та обставин, які характеризують обвинуваченого, покладається на сторону, що їх подає.
Відповідно до положень ст.170 КПК України майно, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину може бути арештоване на підставі рішення слідчого судді. Арешт майна може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться чи зберігаються в банках або інших фінансових установах. Арешт майна може бути застосований з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
У відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 171 КПК України встановлено, що у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
При вирішенні клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя враховує, що закон не вимагає, щоб докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно застосувати зазначений вид заходу забезпечення кримінального провадження, досягнення дієвості цього провадження та уникнення негативних наслідків.
Сторона обвинувачення стверджує, що проведеним обшуком за вказаною адресою виявлено місце виробництва тютюнових виробів, а саме,виробництво рідин, що використовуються в електронних сигаретах, без відповідних ліцензій.
В даному випадку слідчий суддя вважає, що вилучені на території нежитлових, офісних та адміністративних будівель, складських приміщень, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , документи ймовірно можуть містити на собі ознаки вчиненого злочину, а від так можуть збереглина собійого слідита містятьінші відомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюєтьсяпід часкримінального провадження. Зметою фіксуванняостанніх їхбуде оглянутота проведеноряд експертнихдосліджень,шляхом призначенняекспертиз.Інформація якаміститься навказаних документах маєзначення длявказаного кримінальногопровадження,виявлені документиймовірно можутьбути беззаперечними доказамивчинення протиправнихдій,та потребуютьдослідження,в подальшомуможуть слугуватидоказами дляпритягнення виннихосіб довідповідальності,у зв`язкуз чимвиникла необхідність у накладенні на вилучене майно арешту.
На думку слідчого судді вилучені устаткування, що можуть використовуватися у незаконному виробництві тютюнових виробів, а саме рідин для електронних сигарет, без відповідних дозвільних документів та документів їх офіційного обліку та походження можуть бути знаряддями вчинення кримінального правопорушення,
В своючергу вилучені: ноутбук, жорсткідиски,мобільний телефонта планшет,на думкуслідчого судді, можуть міститина собівідомості напідтвердження фактута обставинможливого вчиненнякримінально-протиправнихдій заобставинами даногокримінального провадження,(дзвінки,листування,фото,номери телефонів,файлів,документів)в зв`язкуз чимтаке майновідповідає категоріїречових доказів,зокрема підпадаютьпід ознаки знаряддя вчинення кримінальних правопорушень,а відтак можуть міститися спілкування, документи, файли, з приводу організації незаконного виробництва тютюнових виробів, документи з приводу підготовки до вчинення злочину та інша інформація, яка може мати значення для кримінального провадження та може бути використана в якості речових доказів в рамках кримінального провадження, а отже, воно потребує збереження, в цілях їх подальшого дослідження та проведення відповідних експертних досліджень.
Слідчий суддя не виключає факту того, що вказані телефон, ноутбук та жорсткий диск використовувався при спілкуванні з особами, які перевіряються на причетність щодо вчинення злочинів у даному провадженні, зокрема через них відбувався обмін повідомленнями за допомогою месенджерів, вони можуть містити електронні файли (копії декларацій, платежів, і т.п.) та електронне листування, що стосується обставин вчинення злочину, відтак, дослідження їх вмісту потрібно здійснювати із залученням спеціаліста, експерта, в умовах лабораторії, зокрема з метою відновлення видалених файлів.
Слідчий суддя не може виключати, що перед стороною обвинувачення постане питання експертного дослідження вилучених технічних пристроїв, а обов`язковою умовою їх проведення є безпосереднє надання для дослідження електронного пристрою, що додатково підтверджує наявність підстав для арешту майна.
Окрім того, за вилученими під час обшуків сировинами має бути призначено комплексну судову експертизу матеріалів, речовин та виробів, технічна експертиза, для отримання інформації про склад вказаних рідин, чи є дані об`єкти підакцизними товарами та яким визначальним характеристикам у відповідності доУКТ ЗЕДвідповідають вказані рідини, що може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, про що власне і зазначав прокурор у судовому засіданні.
При цьому,норми КПК України не визначають чітких термінів для призначення експертного дослідження вилученого майна, а також не передбачають такої підстави для відмови у накладенні арешту, як відсутність станом на час розгляду клопотання постанови про призначення експертизи.
А тому у даному кримінальному провадженні є всі підстави вважати, що тимчасово вилучене майно є речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні. Органом досудового розслідування встановлено, що виявлені та тимчасово вилучені в ході обшуку предмети схожі на рідини для електронних сигарет а також устаткування для їх виготовлення та технічні засоби та чорнові записи, ознаки предметів, які використовувались для ведення обліку незаконно придбаної, виготовленої та реалізованої підакцизної продукції, тобто відповідають вимогамст. 98 КПК України, на що постановою детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_11 від 11.10.2024 року вони визнані речовими доказами. А тому накладення арешту на вказане майно є обґрунтовано, за наявності для цього достатніх правових підстав.
З урахуванням викладеного слідчий суддя зазначає, що на даній стадії кримінального провадження, представниками власників майна не спростовано беззаперечно доводи сторони обвинувачення, відносно того що виявлені та тимчасово вилучені в ході обшуку предмети (зокрема рідини ) не можуть бути використанні для електронних сигарет, а також на інгредієнти для виготовлення таких рідин, вилучене устаткування для їх виготовлення, а технічні засоби та чорнові записи - для ведення обліку незаконно придбаної, виготовленої та реалізованої підакцизної продукції.
Вирішуючи питання про накладення арешту, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту.
Викладене переконує слідчого суддю у тому, що мета цього заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді запобігання цьому ризику може бути досягнута.
Так, приймаючи до уваги викладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, фактичні обставини кримінального провадження, даних про необхідність призначення відповідних судових експертиз, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні постановою слідчого, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на вилучене майно .
Критерії розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження є оціночними поняттями. Європейський Суд з прав людини неодноразово наголошував на тому, що будь-яке втручання у право особи з боку держави має забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи.
На переконання слідчого судді, загальні інтереси суспільства у вигляді досягнення завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України (зокрема, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування тощо), виправдовують ступінь втручання у право власності особи, яке пов`язане з накладенням арешту на належне їй майно.
Відповідно до пункту 18 частини першої статті 3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні,
Мета судового контролю полягає в тому, щоб досудове розслідування в кримінальних провадженнях проводилось із дотриманням принципу верховенства права.
У порядку встановленому КПК, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення даного клопотання.
Одночасно слідчий суддя наголошує, що накладення арешту на майно не є припиненням права власності на нього або невідворотним позбавленням такого права. Хоча власник і обмежується у реалізації всіх правомочностей щодо відповідного майна, проте таке обмеження має тимчасовий характер. Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України володілець майна, який не був присутній при розгляді питання про арешт майна, має право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора відділу Офісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 72024001600000011 від 16.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України- задовольнити.
Накласти арештіззабороноюрозпорядження такористуванняна майновилучене 10.10.2024 в ході обшуку двоповерхової будівлі на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме:
- ноутбук «Apple» MODEL A2681, Serial L6KTH96XJM;
- копії документів за 2023 рік щодо діляьності ФОП ОСОБА_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), знаходяться у картонній папці;
- копії документів за 2023 рік ФОП ОСОБА_9 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), знаходяться у картонній папці;
- копії документів за 2023 рік ФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3 ), знаходяться у картонній папці;
- копії документів за 2023 рік ФОП ОСОБА_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_4 );
- мобільний телефон «IPHONE» imei 35 НОМЕР_5 ;
- жорсткий диск «Patriot» 256 GB, на якому вказано штрих-код, під яким мається номер НОМЕР_6 ;
- жорсткий диск «Seagate» S/N: НОМЕР_7 ;
- первинні документи фінансово-господарської діяльності які знаходяться у 3 папках швидкозшивачах;
- планшет «IPAD» Serial KQL342XG920;
- устаткування для закручування кришок (без маркування) 2 шт.;
- устаткування для розливу рідин у ємності (без маркування) - 2 шт.;
- устаткування для розливу в ручну (без маркування) - 4 шт.;
- устаткування для наклеювання наліпок (без маркування) -1 шт.;
- ароматизатори:
Назва ароматизатору об`єм кількістьXianGrape1л.36XianBlack Cherry1л.17XianIce Limon tea1л.18XianGreen tea1л.17XianCranberry1л.15XianDragon fruit1л.17XianBluberry1л.28XianCactus1л.8CapellaDouble applegallon 3.7 L13CapellaDouble watermelongallon 3.7 L9CapellaFugji applegallon 3.7 L8Capellacool mintgallon 3.7 L6Capellalemon limegallon 3.7 L12CapellaPink lemonadegallon 3.7 L9CapellaKiwi Stranberrygallon 3.7 L8CapellaPepper mintgallon 3.7 L10CapellaMixed Berrygallon 3.7 L10CapellaBluberry jamgallon 3.7 L3CapellaApricotgallon 3.7 L8CapellaPassion Fruitgallon 3.7 L6CapellaGolden piniapplegallon 3.7 L5CapellaFizz pop enkancergallon 3.7 L3CapellaPourpul Fourgallon 3.7 L2CapellaVanilla Custardgallon 3.7 L2CapellaMenthol Liguidgallon 3.7 L6CapellaSweet Tangerinegallon 3.7 L9Capellajuicy peackgallon 3.7 L9CapellaLimegallon 3.7 L8CapellaLucumdergallon 3.7 L3Capellajuicy lemongallon 3.7 L3Capellasuper sweetgallon 3.7 L6
Марка ароматизатору LevКількість пляшок Lemon5л4Тронда5л2Апероль5л2Тархун5л1Маракуйя5л6Чорна смородина5л4Перик5л3Ківі5л3Ожина5л2Полуниця5л6Груша5л1Інжир5л1Яблука5л1 Марка ароматизатору TFAКількість пляшокAcai5л5Plum5л3Western5л4Lychee5л5Dragon Fruit5л9Mint Candy5л6Creme de Menthe5л9Cocoun Extra5л4Pinacolada5л4Cherry5л4Pomegranate5л2Papaya5л8Key Lime5л2Watermelon5л2Lemonade Cookie Type5л1Bavariane Cream5л1Elderberry5л1Blackberry Flour5л1Armenia apricot5л1Red Summer Watermelon5л4Cantaloupe5л3WS 5л26Four 5 л28Carape juice5 л3Spearmint5 л1 Марка ароматизатору FlovorikaКількість пляшокApple S 5л4Malina 5л1Watermelon 5л3 Марка ароматизатору Silver LineКількість пляшокBlueberry Extra 3.7 л1227 bers 3.7 л3 Марка ароматизатору FlavorahКількість пляшокLemonade 3.7 л3Raspberry 3.7 л3Grape 3.7 л6 Марка ароматизатору SolubКількість пляшокBubble Gum 10л2TabacJakuza 10л6Tabac Biscuite 10л3Fred Master 10л1Kalamansi 10л1 Марка ароматизатору Flour ArtКількість пляшокCola 25 л2Bergamont 25 л3Cherry 25 л2Apricot 25 л1Kiwi 25 л2Summer Clouds 25 л2Mad Fruit 25 л1Forest Mix 25 л3Black currant 25 л2Fuji Apple 25 л19Absinthe 25 л4 Марка ароматизатору DestillaКількість пляшокГруша 5 л4Саусеп 5 л3Кола 5 л3Яблуко зелене 5 л4Банан стиглий 5 л8Малина 5 л7Апельсин 5 л1Грейпфрут 5 л4Барбарис 5 л2Вишня 5 л3Марка ароматизатору LorAnnКількість пляшокBubble Gum 1л1Bubble Gum 3.7л9- рідини: Nic 1л (никотин) 91 пляшок, Пропилен 20 л 2 пляшки, Пропилен 25 л 1 пляшка, Гліцерин 10 л 9 пляшок; - готова продукція в картонній упаковці: Найменування Кількість коробокJuni 2 (компоненти ароматизатор та никобустер)135Juni 2 (компоненти ароматизатор та никобустер)64Mix Bar 2 (компоненти ароматизатор та никобустер)64Нікобустер - 24 шт/1 коробка54Aura Black Lemon108Aura Baligum1Aura Chery Peasure1Aura barberry Mood1Нікотин 3 мл у темній ємності1Гліцерин Punch по 6.5 мл6Гліцерин у прозорій ємності по 13 мл3Гибрид соль 3.919Гліцерин по 20 шт/1 коробка405Ароматизатор704Глицерин198Никобустер "Hybrid Salt" по 3.9 мл 6.5%11Flex 2% по 1.2 мл (никотин) 3 компонентний 13Flex 5% по 3 мл (никотин)20Никобустер "Salt" по 1.9 мл 6.5%4Никобустер "Turbo" 5% по 3мл34Никобустер "Salt" по 3 мл в ампулах317Никобустер "Salt" по 1.5 мл125Никобустер Salt Punch по 3 мл27Нико органіка по 7.2 мл2Нико Salt по 3.9 мл 6.5%1Нико Hybrid Salt по 3 мл16Никобустер 15 шт по 50 мг878Punch Self-Mix, який складається з двох компонентів ароматизатору та нікобустеру 3Коробки з поліграфічною продукцією 331Наліпки на ароматизатор (бабіни)1412.
Виконання ухвалипокласти на прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 .
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Одеського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122601151 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні