Справа № 2-1538/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 листопада 2010 року Бородянський районний суд
Київської області в складі : головуючого – судді Унятицького Д.Є.,
при секретарі – Клочко Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Бородянка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області про зобов"язання здійснити перерахунок доплати до пенсії, стягнення недоотриманих коштів пенсії,
в с т а н о в и в:
У вересні 2010 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він пенсіонер, постійно проживає в зоні посиленого радіологічного контролю, відповідно до положень ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" має право на отримання щомісячної грошової доплати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати як непрацюючий пенсіонер, який проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю.
Проте відповідачем нарахування та сплата доплати за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю здійснювалася всупереч чинному законодавству.
Просив зобов’язати Управління Пенсійнго фонду України в Бородянському районі Київської області здійснити перерахунок щомісячної доплати до його пенсії відповідно до ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 1 жовтня 2007 року по 30 вересня 2010 року, встановивши її в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України Бородянського району Київської області недоплачену суму з 1 жовтня 2007 року по 30 вересня 2010 року щомісячної грошової доплати за проживання у зоні посиленого радіологічного контролю розмірі 20125 грн.
Позивач в судове засідання не з'явився, просив слухати справу без його участі.
Відповідач в судове засідання свого представника не направив, до суду надіслав заперечення, просив справу розглядати без участі його представника, позов не визнає, вважає, що позивачу правомірно, відповідно до діючого законодавства проводилось нарахування та виплата пенсії, до того ж, позивачем пропущено строк позовної давності.
Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що позивач проживає в зоні посиленого раіоекологічного контролю, являється пенсіонером, що підтверджується копіями паспорту, посвідчень (а.с.8-12) та визнається відповідачем.
Як вбачається з довідки Управління ПФУ у Бородянському районі (а.с.14) та заперечення відповідача (а.с.21-22) позивач перебуває на обліку в УПФУ у Бородянському районі і отримує пенсію за віком, як непрацюючий пенсіонер отримував щомісячні доплати до пенсії з 1 вересня 2007 року по січень 2008 року та з серпня 2008 року по вересень 2010 року. Розрахунок доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, який передбачений статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" проводиться відповідно до постанови КМ України № 836 від 26 липня 1996 року в розмірі 5,20 грн.
Відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 39 ЗУ України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", непрацюючим пенсіонерам, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, провадиться доплата до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
У 2007 році дія абзацу 4 частини 1 статті 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати, була зупинена, відповідно до Закону України від 19 грудня 2006 року N 489-V "Про Державний бюджет України на 2007 рік".
Однак рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року N 6-рп/2007 вказані зміни до Закону були визнані неконституційними, тобто такими, які не відповідають Конституції України.
У 2008 році частину першу та другу статті 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було замінено однією частиною такого змісту: "Громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України" відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28 грудня 2007 року.
Однак вищезазначені зміни до Закону також рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року N 10-рп/2008 були визнані неконституційними.
Одночасно слід зазначити, що з 2004 року розмір мінімальної заробітної плати встановлювався Законом України "Про Державний бюджет України" (на відповідний рік). Положення Законів України "Про Державний бюджет України" не містить обмежень щодо можливості застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норми ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
За таких обставин суд вважає, що позивач з 1 жовтня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з серпня 2008 року по 30 вересня 2010 року мав право на щомісячну грошову доплату до пенсії в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Враховуючи викладене, та зважаючи на те, що нарахування пенсії, перерахунок та виплата пенсії законом віднесено до компетенції відповідача і не є компетенцією суду, суд вважає за необхідне частково задовольняючи позовні вимоги, зобов'язати Управління ПФУ в Бородянському районі Київської області провести перерахунок пенсії позивача, згідно зі статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", нарахувавши з 1 жовтня по 31 грудня 2007 року та з серпня 2008 року по 30 вересня 2010 року щомісячну грошову доплату, як проживаючому на території зони посиленого радіологічного контролю виходячи з розміру однієї мінімальної заробітної плати.
Зобов"язати відповідача виплатити позивачу недонараховані суми з 1 жовтня по 31 грудня 2007 року та з серпня 2008 року по 30 вересня 2010 року щомісячної грошової доплати, як проживаючому на території зони посиленого радіологічного контролю.
Керуючись ст.10, 11, 209, 174, 212-215, 218 ЦПК України, ст.257,267 ЦК, ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", Законами України "Про державний бюджет України на 2007 рік", "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", "Про державний бюджет України на 2009 рік", "Про державний бюджет України на 2010 рік" та Законом України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати" від 20 жовтня 2009 року, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області про зобов"язання здійснити перерахунок додаткової пенсії та доплати до пенсії, стягнення недоотриманих коштів пенсії задовольнити частково.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно зі статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", нарахувавши з 1 жовтня по 31 грудня 2007 року та з серпня 2008 року по 30 вересня 2010 року щомісячну грошову доплату, як проживаючому на території зони посиленого радіологічного контролю, виходячи з розміру однієї мінімальної заробітної плати.
Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі Київської області виплатити ОСОБА_1 недонараховані суми з 1 жовтня по 31 грудня 2007 року та з серпня 2008 року по 30 вересня 2010 року щомісячної грошової доплати, як проживаючому на території зони посиленого радіологічного контролю.
В іншій частині в позові відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Бородянський районний суд Київської області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий - суддя Унятицький Д.Є.
Суд | Бородянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2010 |
Оприлюднено | 19.11.2010 |
Номер документу | 12261334 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Розман Михайло Михайлович
Цивільне
Бородянський районний суд Київської області
Унятицький Дмитро Євгенович
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний Анатолій Олександрович
Цивільне
Голопристанський районний суд Херсонської області
Охтень Аліна Андріївна
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Ломейко Віталій Валерійович
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Прокулевич Володимир Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні