ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
28 жовтня 2024 року Справа № 903/755/24 Господарський суд Волинської області у складі судді Дем`як В.М., за участі секретаря судового засідання Назарова Н.В., розглянувши у закритому судовому засіданні справу
за позовом: Приватного підприємства «Астерія»
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВНА ТРЕЙД»
про примусове виконання обов`язку в натурі
Представники сторін:
від позивача: не прибули;
від відповідача: Попова Олена Володимирівна, адвокат, ордер серія АІ №1704507 від 17.09.2024
Встановив: Позивач Приватне підприємство «Астерія» звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВНА ТРЕЙД» та просить суд зобов`язати повернути орендоване за договором № О-23/10 від 23 жовтня 2023 року приміщення, що знаходиться за адресою Волинська обл., м. Луцьк, вулиця Вахтангова, будинок 12 (реєстраційний номер майна: 8637462).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що реалізував передбачене умовами договору оренди приміщення №0-23/10 від 23.10.2023 право щодо одностроннього розірвання договору, однак відповідач в порушення вимог ч.1 ст. 785 ЦК України орендоване приміщення не повернув.
Ухвалою суду від 02.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 25.09.2024.
Ухвалами суду від 25.09.2024 у задоволенні клопотання представника відповідача про роз`яснення судового рішення відмовлено, розгляд справи №903/755/24 постановлено проводити у закритому судовому засіданні, підготовче засідання відкладено, повідомлено учасників справи, що підготовче судове засідання відбудеться 28.10.2024.
Представник позивача у судове засідання не прибув, через відділ документального забезпечення та контролю суду подав заяву про зміну підстав позову за вх.№ 01-74/1381/24 від 04.10.2024.
Представник відповідача через відділ документального забезпечення та контролю суду подала заперечення на клопотання (заяву) за вх.№ 01-75/6703/24 від 09.10.2024 та у судовому засіданні заперечила щодо заявленого позивачем клопотання.
Розглянувши заяву про зміну підстав позову за вх.№ 01-74/1381/24 від 04.10.2024 суд зазначає таке.
Статтею 14 ГПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Згідно з положеннями статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Обґрунтовуючи заяву про зміну підстав позову позивач зазначає, що реалізовуючи своє право на одностороннє розірвання договору оренди № О-23/10 від 23 жовтня 2023 року, передбачене п. 6.4. цього договору, ПП «Астерія» зверталося до ТОВ «ВНА Трейд» із складеним директором підприємства повідомленням про розірвання договору від 20 травня 2024 року. Це звернення було проігнороване відповідачем, хоча і було доведене до його відома. Після цього, а саме 29 травня 2024 року, з використанням системи обміну електронними документами «ВЧАСНО» ПП «Астерія» скерувало ТОВ «ВНА Трейд» повідомлення аналогічного змісту. Це повідомлення було отримано 30 травня 2024 року.
При цьому зазначає, що у межах цієї справи, слід виходити з того, що у п. 6.4. договору № О-23/10 від 23 жовтня 2023 року вказано, що орендодавець має право розірвати даний Договір попередивши Орендаря не пізніше ніж за один місяць до розірвання Договору. Оскільки повідомлення від 20 травня 2024 року та 29 травня 2024 року мають аналогічний зміст, то в обох цих повідомленнях вказано, що договір є розірваним з 30 червня 2024 року.
Позивач посилається на те, що ПП «Астерія» довело до відома ТОВ «ВНА Трейд» повідомлення про розірвання договору з 30 червня 2024 року не пізніше ніж за один місяць до розірвання договору свідчить лист ТОВ «ВНА Трейд» за вих. № 295 від 09 червня 2024 року, в якому відповідач чітко зазначає, що ТОВ «ВНА Трейд» отримало повідомлення про розірвання договору оренди з 30 червня 2024 року.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 46 ГПК України крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч.3 ст. 46 ГПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Підстава позову - це обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою певні правові наслідки. Підставу позову становлять фактична й правова підстава. Фактична підстава позову - це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача. Правова підстава позову - це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога позивача. Правильне встановлення підстави позову визначає межі доказування, є гарантією прав відповідача на захист проти позову (Аналогічний правовий висновок викладений у п. 8.9. Постанови КГС ВС від 05 квітня 2023 року у справі № 904/2181/22).
Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається, оскільки у разі одночасної зміни предмета і підстав позову фактично виникає нова матеріально-правова вимога позивача, яка обґрунтовується іншими обставинами, що за своєю суттю є новим позовом.
При цьому, не вважаються зміною підстав позову доповнення його новими обставинами при збереженні в ньому первісних обставин та зміна посилання на норми матеріального чи процесуального права.
Згідно ч. 5 ст. 46 ГПК України у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копій такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.
Розглянувши подану представником позивача заяву про зміну підстав позову, суд встановив, що остання відповідає приписам ст. 46 ГПК України та не змінює предмет позову, а відтак дійшов висновку про наявність правових підстав для її задоволення.
При цьому, враховуючи неявку у судове засідання позивача, з метою забезпечення принципу змагальності, диспозитивності та об`єктивності господарського судочинства, суд дійшов висновку про відкладення розгляду справи.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим кодексом строку підготовчого провадження у випадках, визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 120 ГПК України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Керуючись статтями 46, 120, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Волинської області
ухвалив:
1. Підготовче судове засідання відкласти на 25 листопада 2024 року на 10:00 год.
2. Повідомити учасників справи, що підготовче судове засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Волинської області (м. Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №103.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню
Суддя В. М. Дем`як
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122636564 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Дем'як Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні