Справа №: 486/1330/24 Провадження № 2/486/723/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2024 року м. Південноукраїнськ
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області у складі:
головуючого судді Волощук О.О.,
за участю секретаря судового засідання Гайдук А.С.,
представника позивача - ОСОБА_1 (в режимі відеоконференцзв`язку)
представника відповідача - Незвіського Д.Я. ( в режимі відеоконференцзв`язку),
третьої особи - ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні,
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2024 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 , третя особа Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні.
Ухвалою Южноукраїнського міського суду Миколаївської області від 10 вересня 2024 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
27 вересня 2024 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, а також клопотання про передачу справи до Верховного Суду для визначення підсудності з урахуванням того, що обидві сторони у справі проживають за межами України.
В підготовчому судовому засіданні представники сторін підтвердили, що сторони у справі постійно проживають за кордоном, а саме позивач в Австрії (Відень), а відповідач разом з неповнолітньою ОСОБА_5 в ОСОБА_6 ).
Судом поставлено на обговорення клопотання щодо визначення підсудності справи, з урахуванням положень ст. 29 ЦПК України.
Представник відповідача заявлене клопотання підтримав.
Представник позивача погодився з доводами клопотання представника відповідача та не заперечував проти його задоволення.
Представник третьої особи залишив вирішення клопотання на розсуд суду.
Суд, вислухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи в межах заявленого клопотання, при вирішенні вказаного питання виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів даної справи, позивач ОСОБА_3 проживає у м. Відні (Австрія), де уклав договір оренди житла, який діє з 01.03.2024 до 28.02.2034 року.
Відповідач ОСОБА_4 проживає в м. Ризі (Латвія), що підтверджується її посвідкою на проживання, виданою в м. Ризі (віза на довгострокове проживання з правом на працевлаштування без обмежень). Разом з відповідачем проживає неповнолітня ОСОБА_7 на підставі посвідки на тимчасове проживання. Окрім того, там же дитина відвідує музичну школу імені ОСОБА_8 , що підтверджується табелями успішності за 2022-2023 та 2023-2024 навчальні роки.
Згідно зі статтею 29 Цивільного процесуального кодексу України, підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду, визначеним у порядку, передбаченому статтею 33 цього Кодексу, одноособово.
Статтею 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» закріплено права на повноважний суд, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом. Вказана норма узгоджується з положеннями ст.6 Конвенції, відповідно до якої в поняття «суд, встановлений законом», входить лише той суд, до підсудності якого віднесений розгляд тієї чи іншої справи.
Відповідно до ст. 378 ЦПК України розгляд справи з порушенням підсудності є безумовною підставою для скасування рішення суду.
Положення ст. 29 ЦПК України містять спеціальні положення щодо порядку визначення підсудності, порівняно з нормами ст. 27-28 ЦПК України.
Таким чином, оскільки в судовому засіданні встановлено, що обидві сторони по справі, які є громадянами України, як на час подання позову до суду, так і на даний час постійно проживають за межами території України, що стало відомо суду лише після відкриття провадження у справі, тому з метою недопущення порушення правил підсудності, права на справедливий суд в розумінні ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, даний позов підлягає направленню до Верховного Суду для визначення підсудності у порядку статті 29 Цивільного процесуального кодексу України.
При цьому, суд звертає увагу, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , а фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 . Фактично відповідач з неповнолітньою дитиною проживають за адресою: АДРЕСА_4 .
Крім того, враховуючи, що питання про визначення підсудності є першочерговим, а тому інші заяви та клопотання підлягають вирішенню судом, встановленим у порядку, визначеному законом.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 29, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , третя особа Служба у справах дітей Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні направити до Верховного Суду для визначення підсудності у порядку статті 29 Цивільного процесуального кодексу України.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Южноукраїнського
міського суду О.О. Волощук
Суд | Южноукраїнський міський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122640270 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
Волощук О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні